další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Pokojová lipka-Sparmánia.
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 10:07    Předmět: Pokojová lipka-Sparmánia. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Poraďte prosím, kde sehnat pokojovou lipku. Je podobná Mračňáku. Má chlupatý list ve tvaru lipového. Děkuji. Iva.[/list]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 20:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj Ivo,

s lipkou bývá problém, většinou ji nikde nemívají a místo ní nabízejí zmiňovaný mračňák (Abutilon).
Pokud vím, lipku ale nabízel svého času zahradník Jan Hofman ze Znojma, našla jsem i jeho webovky: http://hofman.euweb.cz/zahradnik.html

Je třeba mu zavolat a zeptat se. Určitě dej vědět, jak to dopadlo. Snad lipka bude. Very Happy
K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 23. 1. 2008, 10:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Moc děkuji za kontakt. Zatim jsem se panu Hofmanovi nedovolala. Budu to zkoušet dál i večer ne pevnou linku.V nabídce Sparmánii má. Ještě vám dám vědět, jak to dopadlo. Věřím, že budu mít šťěstí. Vám přeji moc krásný den. Ahoj a dík Iva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 23. 1. 2008, 11:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to vypadá, že je to na dobré cestě. Prima! Mr. Green
Jestli lipka bude, sama bych byla zvědavá kolik stála a jak vypadá (velikost), můžu poprosit o info, případně fotku?
Díky, K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 10. 3. 2008, 12:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Paní Dvořáková konečně mám tu vytouženou pokojovou lipku. Very Happy Cena je podle velikosti od 50.- kč. Ještě jsem si koupila Aspidistru, Wistárii, žlutý oleandr(ten mi taky chyběl ke štěstí). Chtěla jste kontakt na pana Hofmama: tel. 606 191 149, nebo po 20.hodině 515 222 963, mail: hofman.zahradnictví@seznam.cz. Nyní se o lipku budu bát, abych se o ni správně starala. Už jsem jednu kdysi měla, ale nevydržela. Crying or Very sad Přečetla jsem o pěstováví Lipky co se dalo, i pan Hofman mi povykládal, ale kdyby jste taky něco věděla, bubu ráda. Každá rada dobrá. Foto zatím nemám. Ještě jednou děkuji za dobrý tip. Pěkný den s kytičkama. Iva. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 11. 3. 2008, 23:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To potěšilo i mně, že jste lipku sehnala a patrně využiju kontaktu a pořídím si ji taky.
Doma jsme ji nikdy neměli, ale pamatuji si, jaký na mně dělala dojem u příbuzných na statku, kam jsme jezdily jako děti na prázdniny: měli lipku v hlavní místnosti v rohu u oken, byla veliká (tehdy se mi zdála obrovská Shocked ), hustá, krásně zelená, a dařilo se jí u těch malých oken skvěle.
Tak ať se ji daří u vás taky:!:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 12. 3. 2008, 8:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za přání. Také si vzpomínám, když jsem byla malá, tak na verandě v rohu vždy byla lipka. Zaujaly mě ty krásné jemně chlupaté listy. Až nyní si uvědomuji, že otec pěstoval plno zvláštních rostlinek, co teď nikde neseženete. Iva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group