další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
hurmikaki,tomel
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kajtman
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 3. 3. 2008, 22:32    Předmět: hurmikaki,tomel Odpovědět na téma Odpovědět s citací
aké máte skúsenosti s pestovaním,rozmnožovaním tohoto ovocia.Ja mám veľmi dobré,úspešné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 1:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já tomel nepěstuji, mám doma kalamondin - ale ráda si přečtu o Vašich zkušenostech - a kdoví, třeba mě tomel zaujme! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 14:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to se se svými zkušenostmi se mnou prosím podělte Very Happy

Mě se totiž do rukou dostala semínka.

Nemám však zatím zahradu, ani dům, ani skleník, jen svůj jeden jediný pokoj.

Myslíte, že bych jej mohl zasadit a dva roky pěstovat v květináči (klidně i v gigantickém) v bytě (balkón, chodba, pokoj) a poté jej přesadit na mojí budoucí zahradu?

_________________
Řešením vašeho problému je EKOZAHRADA a PERMAKULTURA Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 13. 3. 2008, 22:29    Předmět: Re: hurmikaki,tomel Odpovědět na téma Odpovědět s citací
kajtman napsal:
aké máte skúsenosti s pestovaním,rozmnožovaním tohoto ovocia.Ja mám veľmi dobré,úspešné

Myslím, že jste na nás trošku zapomněl Question Chodím se dívat, jestli se dozvím něco nového o pěstování, ale dny utíkají a nic Crying or Very sad ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 13. 3. 2008, 22:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
nejste sám já čekám taky nějakou radu pro začátečníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 13. 3. 2008, 22:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vypadalo to slibně, ale třeba pisatele zarazilo, že všichni chtějí radu a nikdo neodpovídá, jaké má zkušenosti. Ale fakt by mně to docela zajímalo, i když nevím, kam s dalším přírůstkem. Ale možná zas něco rozdám a plácek bude Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 13. 3. 2008, 23:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No, pokud máte kdokoliv jakékoliv zkušenosti, tak se o ně prosím podělte. Mé zkušenosti jsou zatím takové, že jsem semínka zasadil a objevila se na nich plíseň Crying or Very sad A to přitom byly umyté i vysušené. Půdu mám z krtinců, nebyla přelévána. Nevím, jestli ta plíseň pronikla dovnitř semen. Semena nasála vodu, zvětšila se, ale klíčky zatím nevylezly. Semena jsem zasadil dvě, každé do jiného květináče. Obě se stejnou zeminou.

Ale, musím se přiznat, že jsem je zasadil tak nějak naslepo. O tomelu toho vím málo Confused

_________________
Řešením vašeho problému je EKOZAHRADA a PERMAKULTURA Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 13. 3. 2008, 23:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na výsevy se mi nezdá zem z krtinců nejvhodnější - pokud ji nepropaříte, tak v ní mohou být všelijaké zárodky plísní atp. Na keříky, stromky a podobné rostlinstvo si raději míchám písek s rašelinou (zahradní) a trochou perlitu - zem je lehčí a "čistší". Vím že nejste přítelem chemie, ale třeba pro okurky (taky jsou háklivé na plísně) se prolévá zemina Previcurem, doporučuje se i jako desinfekce půdy k ostatním rostlinám.
Třeba se ještě něco povede, nevím, jak dlouho tomelklíčí, to jsme se mohli dozvědět od úspěšnějších Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 23. 3. 2008, 15:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak plíseň sice na obalech semen byla, ale tomel už klíčí a zatím vypadá v pořádku, tak ho asi ta plíseň nijak nepoškodila.
_________________
Řešením vašeho problému je EKOZAHRADA a PERMAKULTURA Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 20:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dneska jsem našla v Zahrádkaři srpen 2006 vše o Tomelu.
Pokud nemáte tento časopis tak vám to pošlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 21:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já neodebírám žádné časopisy a k časopisu z roku 2006 se asi jen tak nedostanu, ne? Takže budu vděčný za cokoliv, co mi tady kdo napíše Wink
_________________
Řešením vašeho problému je EKOZAHRADA a PERMAKULTURA Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 0:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Něco si můžete přečíst i tady
http://www.pawpaw.cz/content/view/32/9/ Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 10:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Paní HanaT mi zaslala naskenované stránky toho časopisu na email.

Tímto ještě jednou děkuji.

_________________
Řešením vašeho problému je EKOZAHRADA a PERMAKULTURA Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 12:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
není zač,snad vám to bude k užitku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 18:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nedalo mě to a našla jsem ještě jeden zajímavý článek.
Je to opadavý strom,je velice nenáročný na pěstování a odolný proti mrazu snese až -15 stupňů.Kvete koncem května,semenáče velmi rychle rostou,ale plodů se dočkáme za 5-6 let.
Pokud se dočkáme, trhají se tvrdé a nezralé.Působením nízkých teplot se obsah tříslovin snižuje a přibívá cukrů.
Obsahuje vitamín C,železo a karoten.
Konzumuje se čerstvé nebo se suší a zpracovávají se džemy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group