další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Barvínek- pěstování
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kulda.m
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 10. 10. 2007, 14:48    Předmět: Barvínek- pěstování Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, poraďte jak pěstovat barvínek, zda ze semen, nákup rostlinky, kolik na m2, apod. za každou radu jsem rád - začátečník. Děkuji Question Question Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 11. 10. 2007, 19:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím,

můj osobní názor je ten, že nejlepší je si rostlinku rozmnožit a neplatit nic ani za semínka, ani za sazeničky. Mr. Green
Barvínek je totiž zrovna ten typ rostlinky, která se velmi jednoduše množí - pomocí řízků či dělením. Navíc je to druh hojně rozšířený, mrkni kolem, některý ze sousedů ho určitě má na zahrádce, lze ho objevit i volně v přírodě. Roste bujně, takže nikomu nebude vadit, když ti ho kousek dá. Potřebuje polostinné až stinné místo a humózní půdu.
Já sama jsem ten svůj získala podobně - kousek jsem si někde odkopla. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 11. 10. 2007, 20:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když seženete víc sazenic, sázejte tak na 15-20 cm od sebe i v řádcích, příští rok se pěkně zapojí jednotlivé rostliny k sobě a budete mít zelený koberec. Starší rostliny dobře odnožují a brzy se rozrostou i tam, kam nechcete (ale zase budou další sazeničky!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 12. 10. 2007, 12:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
pŘIPOJUJI SE k paní Dvořákové,sazeničky barvínku se snadno množí,a poměrně rychle dokáží zaplnit prostor,proto není potřeba hned osázet předpokládaný prostor,pokud nemůžete být bez hnojení tak mu úplně postačí občas prosypat kompostem případně posekanou trávou od sekačky.a uvidíte jak vděčně pojede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 12. 10. 2007, 22:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud na brčál-barvínek narazíte a nikomu to vadit nebude pokud si ho kousek odstřihnete,tak stačí zdvíhnout rostoucí větvičku a odstřihnout u paty větvičky.Pokud je to již starší rostlina může být na jedné takové větvičce i pět řízkovanců(dle délky).Jinak existuje ještě jedna možnost omezeného množení,ale to spíš pro ty kteří to již dělali.Roztrhat starší sazeničku formou kořenových řízků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 15. 10. 2007, 11:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jeden postřeh,kdo má zkušenost s zanedbanou jahodovnou tak takto jede i brčál. Razz Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 12. 3. 2008, 15:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ráda bych se jko začátečník zeptala k tématu barvínek.

Chci ho vysadit do truhlíku na terasu(ptala jsem se známe co ho takhle má na balkoně a prý to jde), truhlíky dam na zem, pod terasové zábradlí a ono už se to snad nějak poplazí... Laughing

Jen mě zajímá, kolik rostlinek do metrového truhlíku? A také zda se dá nějak zastřihávat, aby se naplazil moc?

Děkuji za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 12. 3. 2008, 20:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dejte barvínků klidně pět-šest, on se dřív zapojí. Brzy se vám rozroste, že budete moct vysazovat další truhlíky. Zastříhávání snaší dobře, s tím si hlavu dělat nemusíte - podle potřeby. Když se mi některá rostlina zdá už "přestárlá", ušmiknu ji u samé země a pěkně obrazí a ještě víc kvete.
Podle toho,jak a kde nám na zahradě barvínek roste, můžu potvrdit, že je životaschopný a nenáročný, určitě se vám bude dařit Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 21:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za radu Smile Už ho mám vysazený..tak jsem zvědava...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group