další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
zásilkový obchod Sieberz s.r.o. ?? Máte zkušenost?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Kde a jak dobře nakoupit  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 12. 3. 2008, 15:53    Předmět: zásilkový obchod Sieberz s.r.o. ?? Máte zkušenost? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máte někdo zkušenosti s zásilkovým obchodem Sieberz s.r.o. http://www.sieberz.cz Question

Objednávam tam docela dost věci za docela dost peněz, tak bych ráda věděla, jestli jsou slušný.

Potřebuju osadit terasu, a jako úplný amater kupuju sazeničky všeho možného Cool

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 17. 3. 2008, 22:40    Předmět: Ceny? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Z nabídky není vidět, jak velké rostliny posílají, ale ceny se mi zdají dost vysoké Crying or Very sad
Ovšem těžko soudit, když s nimi nemám zkušenost, každý máme svůj oblíbený zdroj rostlin pro zahradu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 3. 2008, 18:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak dnes mi o nich dorazil balík.Pravdou je, že je ten obchod asi lákadlem pro amatéry jako jsem já...Já si představovala, že mi pošlou 2m vysoký jahodník Laughing Laughing (ne to přeháním..to jsem nečekala ani já)...jejích načančané fotky vzbuzují zahradnickou vášeň..Cool
Mě přišli růže(popínavé) zdály se si dost solidní, borůvka, taky velká...pak tři sazeničky jahodníku vysoké cca 3-4cm...A stály 284kč Shocked já čekala něco většího..ale jsem amater..takže nevím...

Nicmeně se mi moc líbi jejich petunie..můžu věřit tomu že budou takhle střapaté?
http://www.sieberz.cz/orbiz/DigiTrade/52d1...47640.html

jsou přece jiné než ty co mají všude?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 18. 3. 2008, 20:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Plnokvěté surfinie by takhle střapaté být měly. Ceny se většinou pohybují od 28,- do 38,- korun + poštovné. Pokud budou odpovídat barvy, proč byste si neudělala radost a nekoupila si je? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 3. 2008, 22:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A co tahle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 0:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak ta se taky povedla Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 11:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tu jsem koupil vloni a rozmnožil jsem ji na nejmín 100 rostlin. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 15:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
veškeré petunie a surfinie mám moc ráda snadno se množí a rychle narůstají,takže z jedné rostliny osázíte celý dům.
U velkokvětých se musí ,ale odstraňovat odkvetlé květy,zato milionbells je rostlina samočistící,takže ušetříte mnoho času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 16:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A právě proto že se snadno množí tak je u nás v zahradnictví prodáváme za 18 kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 19:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zásilkový prodej asi nevedete? Taková krásná cena - to by se truhlíky jen smály Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 21:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jéé tak to jsou ty petunie (byť na obrázku krásné) u toho SIEBERZ hodně drahé Sad no hlavně aby fakt pak vypadaly takhle Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 22:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak tohle je opravdu nádherný závěsný koflík,pokud to máte převzaté ze zásil.služby určitě tu fotku mají počítačově upravenou aby nalákaly zákazníka.
U těchto rostlin při dobré péči můžete vypěstovat stejnou nádheru.
Nejsou náročné.
V zahradnictví je opravdu koupíte levnějác asi kolem 20,- Kč aspoň u nás a víte co kupujete.
A z inter. obchodu nevíte co přijde jestli nejsou rostliny poškozeny a potom máte jen problémy s reklamací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 22:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ta růžová je Priscilla ta skutečně takle vypadá a bohatě kvete.Jak se ta modrá jmenuje si nemůžu vzpomenout ale je hodně nevýrazná , takle modrá určitě není spíš šedivá. Tu bílou jsme ještě neměli.

To je pěkně upravené na počítači. Mám tušení že to tam přivázali a ještě fotili jen jednu barvu a pocítačem to nabarvili.

Nejvíc mě může vytočit jak v tom katalogu mají navazané broskve, švestky a jiné plody na jednoletých výhonech. To jsou teda zahradníci. Hrůza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 23:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to už jsem viděla jak rostou jablka přímo ze spodu kmene,no nenechte se nalákat na ty metraky ovoce!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 23:40    Předmět: Stejné trsy Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když si člověk pořádně prohlídne takovou katalogovou krásku, objeví shluky stejných květů, nebo ovoce různě rozeseté po rostlině. Už jsme se tím i bavili, kolik je takových "klonů", a Starklovi jsme psali, jak je to okatá úprava. Zřejmě je to netrápí. Mně by hanba fackovala, kdyby sem šly nepoctivě upravené moje fotky Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 23:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak úprava fotky je mě taky cizí ,já to ani neumím. Jak to vyfotím tak to sem dávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 23:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jde to upravovat dobře, stačí na to jednoduchý prográmek a trocha trpělivosti. Jak jinak by lákali zákazníky při těch cenách, než na takové neuvěřitelnosti Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 23:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale pak to zklamání když to nevypadá jako na fotce. Počítač je pro mě jen prostředek jak se dostat na internet(a hlavně sem na toto forum) jinak ho na nic nepotřebuju. A když jsem mimo dům tak mám Nokii E90.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 3. 2008, 16:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No na jednu stránu chápu, že to je nefer, jenže na druhou stranu, existence takovýhle katalogu přivede amatery jako jsem já k myšlence něco pěstovat.... Very Happy

Upřímně se přiznávam, kdybych na ně nenarazila tak zůstane na terase u umělého stromku a plastových kytek..Jsem díte z paneláku Smile, manžel taky a nikdy nam nic nevyrostlo...

Takový falešný katalog je přehlídka krásy, ktera nas zlákala...no nesmíme čekat výsledek jak na obrazku, ale hezký to snad bude i tak...

Musim ale říct, že to, co mi od nich zatim přišlo, byslo fakt kvalitní (růže např.)

No otevřela jsem si i jiné zásilkové obchody...tam byli nafocené pro mě divné malé nizké nevzhledné sazeničky čehosi, co nevím co je...to mě odradilo...
A proč nekupuju v kamenných zahradnictvích? No přece proto, že jako amater nepoznam co je co a stydím se zeptat Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 3. 2008, 20:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
od nákupu a pěstování vás nikdo zrazovat nebude je dobře,že to chcete zkusit.Začátky jsou vždycky těžké,ale z odstupem času budete všechno vidět jinak,že třeba takové rostliny,které vidíte na obrázku nikdy nedocílíte.Pěstování se věnuji celý život a dokonce se tím i živím a dneska když se podívám zpět,tak si říkám ž,že je to až neskutečný co mě prošlo pod rukama těch chudinek rostlin,které zkončily na kompostě.A za to,že ledas co nevíte,se vůbec nemusíte stydět,vždyť učený z nebe nespadl.Specializované zahradnictví vám jenom doporučuji,určitě vám rádi poradí.Já chodím stále pro rady a jsem ráda když si něco kupuji a dostanu k tomu i instrukce o sázení a pěstování.Naposledy jsem si byla ve Šlapanicích kupovat chrysantemy a nebylo mě blbý vyžádat si návod na ochranu rostlin na papíře,protože než dojedu domu tak nevím nic.Ach ta skleroza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 3. 2008, 20:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
K nám do zahradnictví se chodí lidé běžně ptát jak mají co pěstovat. Nejhorší je to s těma orchidejema. Jak zjistili že mě doma pěkně kvetou tak se ptá někdo každou chvíli. A taky když jsem měl v 90tých letech broskev obalenou každý rok tak mě prosili o radu a když to nepochopili tak po mě chtěli abych jim broskve stříkal a řezal. A to jsem si dal ještě doteď stříkám a řežu lidem 15 broskví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 3. 2008, 22:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Very Happy Buďte rádí, že se věnujete kytičkam Smile je to aspoň příjemné téma, když už ty lidi "votravujou"...
Já jsem lékařka...a ať jsem kdekoli, začnou mi detailně líčit vše o svých hemeroidech, žlučnikových kamenech a plísní na nohou Wink

A to jsem anesteziolog,takže o těchto věcech vím pramálo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 3. 2008, 22:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale já jsem v podstatě rád ale když si většinou vyberou dobu kdy se mi to nejmíň hodí Confused . A když mám náladu se vytahovat svými vědomostmi tak nemá nikdo zájem. Ale jinak v pohodě. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak dnes mě přišla od nich mrazuvzdorná palma a moc krásná teda není. Za 780kč jsem čekal lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 23:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To jo,nechci vám to hanit,ale kdyby jste si koupil semena tak takhle velkou máte do podzimu taky.
Jo to jsou ty zásilkové obchody,kupujeme zajíce v pytli a nevěšte hlavu nejste sám já se někdy taky nechám zlákat. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 23:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem se nechal zlákat poprvé a možná i naposled. Každopádně je to teď moje nejšerednější rostlina. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 0:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Musím se připojit a souhlasit, že za tak nekřesťanský peníz to není nic moc Rolling Eyes . Ale myslím, že jsme tímhle prošli všichni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 8:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale budu bojovat a zkusím z ní vypěstovat pořádnou palmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 15:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dostala se do dobrých rukou, určitě bude pěkná Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 19:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je ale optimismus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 19:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
pro Daniele : byl už jste na těchto stránkách?Mají tam semena palem,zkuste se podívat.http://www.koexflor.cz/koexflor.php?sekce=katalog&podsekce=7
Já už jsem tam nakupovala a přišlo všechno v pořádku,palmy klíčily opravdu velice dobře.
ze semen mě tahle vyšla asi na 5,-kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 20:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To jsem to měl maličko dráž Mr. Green

Hned se tam jdu podívat. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 21:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také jsem kupovala semena palem u p.Šenkeříka,ale ten má jenom pokojové a mnoho dalších semen.Jsem s ním taky spokojena protože on po mě nikdy nechtěl dobírku a věřil že mu zaplatám složenku až obdržím semena.Takže drahá dobírka odpadla.
www.senkerik.cz
Ale zakořeněné sazenice nic moc Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 21:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Koukal jsem na tom koexfloru.
Podařilo se mi mimo jiné zjistit že ta moje jedlá mučenka je opravdu Passiflora edulis.
Asi si tam něco vyberu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 21:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem si v koexfloru koupila Jatrophu multifidia a moc pěkně roste.Je to sukulent.

Mučenek tam je taky pěknej výbjer,ale mám pocit že p.Fidychovi nevzešly ty červený někde,už jsme o tom diskutovaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 21:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mě tedy taky přišli ze zasilkových obchodu s prominutím "chcípaci " Smile

A málem jsem to obrečela, za ty peníze...

Ale musim říct, že se neuvěřitelně vzmohly a za 10 dní mi to všechno pučí a roste..Nádhera..Takovou rychlost jsem nečekala...
Nevím jak je to u palem..já si kupovala růže, jahody,borůvku,trvalky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 22:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mno zajímavá rostlina. Že bych taky zkusil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 22:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je dobře,že vám to jde ty vaše sazenice se zregenerují rychle,palma to je na delší etapu,ale Daniel si s tím poradí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 22:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No nevím všechno mě nejde tak dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 22:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Daniel Bozner napsal:
Mno zajímavá rostlina. Že bych taky zkusil?

každej si myslí že to mám Dizygotheku s tlustým stonkem Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 22:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale kam to všechno narvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
binka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 31. 3. 2008, 12:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jatrophu z Koexfloru určitě zkuste, mám zrovna takovou. Roste parádně. Vůbec semínka od této firmy dobře klíčí - ať už jsou to plumérie, ibišky, mučenky ... asi se budu muset podívat, co mají nového Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 31. 3. 2008, 15:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj všichni,

já se přiznám, že jsem si objednala jen jednou v životě růži z Jericha od Starkla a byla jsem dost zklamaná. Od té doby jednoznačně upřednostňuji nákup rostlin v obchodech. Pořádně je zkontroluji, protože se mi stalo, že jsem na nich našla škůdce - a když jsem to v dobré víře řekla prodavačce (bylo to přímo v zahradnictví), byla docela protivná.Sad
Ale v poslední době mě velmi zaujalo zahradnictví Krulichovi, hodlám si tam objednat nějaké bylinky. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 31. 3. 2008, 16:00    Předmět: Pro Medičku Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je super, že Vás rostlinky chytly, je to prima relax a vůbec si život bez nich neumím představit. Wink
Co se Vašeho dotazu ohledně zásilkové služby týče, zdá se mi, že ceny jsou příliš nadsazené. Nebojte a vyrazte s manželem nebo sama (pokud nemá trpělivost Very Happy ) do obchodu a ptejte se - pokud by nechtěli odpovídat, není to dobré zahradnictví, takže běžte jinam.
Určitě postupně najdete oblíbená "místa" a ještě ušetříte. Počítejte totiž s tím, že občas i při nejlepší snaze (přesně jak píše Hanka) ledasco uhyne.
Hodně zdaru přeji! Mr. Green
Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 31. 3. 2008, 22:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pro binku: Jak se vám povedlo vyklíčit mučenky? Mně z pěti semen červené mučenky nevzešla ani jediná Crying or Very sad
Byly taky z Koexfloru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 1. 4. 2008, 12:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ja jsem nasela z koexfloru 5 semen mučenky a jedno vzešlo tak to můžu říkat ,že je to zázrak.
Zítra,až budu mít foťák tak ji jsem dám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 1. 4. 2008, 14:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Passiflora edulis nekupujte až zaplodí pošlu vám semena.
P. coerulea semena už mám. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 14:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak vám posílám ukázku toho semenáče mučenky.Ale je to bída když vylezla jen jedna. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 20:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To se musím pochlubit, jaký jsem umělec a hlavně "znalec" Embarassed : přesazuji mučenku a koukám, že tam něco roste - hladké celokrajné lístečky (bez brýlí vidím naštěstí aspoň ty listy) na dlouhém stonku,asi plevel, tak šup s tím pryč. Zůstal celý vršek a dlouhý urvaný kus kořínku... Brýle ukázaly, že je to semenáček mučenky, a protože je příroda mocná čarodějka, přežil nešetrné vyrvání Embarassed a roste!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 21:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já to mám obráceně. Když pleju na zahradě tak za mnou zůstávají semenáčky jabloní ,švestek, třešní,broskví našel jsem na zahrádce i semenáčky citrusů .kiwi a dokonce i fíku. Nechávám i kopr,cerel a kadeřavou petržel(tu jsem nechal i v orchideji). Takže když vypleju zahradu tak to vypadá jako nevypleté. Pak si na podzim lámu hlavu kam to všechno dám.

Naposledy upravil Daniel Bozner dne st 2. 4. 2008, 22:04, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 21:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To musela ta mučenka po takovém mordu mít opravdu pevný kořínek,a velikou chuť do života. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
binka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 14:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pro Fidycha : nějak jsem pozdě zaregistrovala Váš dotaz. Tak tedy - nenechte se mýlit, kolego ! Vylezly tři růžové mučenky,červená z pěti zatím ani jedna. Vloni jsem vypěstovala pět těch klasických - P. caerulea. Před týdnem jsem je /ale nerada/ ostříhala, tak uvidíme, jestli letos pokvetou, na obale bylo psáno, že kvetou druhým rokem od výsevu.
Jinak výsevní misky jsem měla na krbové římse, takže měly holky pěkně teploučko odspodu, jak se začaly klubat ven - šup s nimi na okno na světlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 17:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Začátkem května vysázejte P. coerulea ven do volné půdy a uvidíte jak Vám pokvete mě vyrostli i 4 metry dlouhé výhony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 19:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak ta červená mučenka je nějaká zakletá Crying or Very sad Asi to bude chtít kopit hotovou rostlinu, ze semene se patrně nedočkáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Kde a jak dobře nakoupit  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group