další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Myrta krepa
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 19:43    Předmět: Myrta krepa Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tuto rostlinu jsem dostala jako nabídku v emailu nedalekého zahradnictví, pokoušela jsem se sehnat více fotografií, ale nezdařilo se mi.
Máte s pěstováním nějaké zkušenosti?

Ještě dodatek zahradnictví:
Její květy jsou velice podobné květům bougenvileí, vydrží však teploty -20°C a neuvěřitelných 120 dní v roce kvete bílými, růžovými nebo fialovými květy. V nabídce jsou v keřové formě i jako strom.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 19:54    Předmět: Jen v botanické zahradě... Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jediné, co vím, že je to subtropická rostlina vhodná k pěstování v zimní zahradě, nebo jako pokojovka za vytvoření podmínek vhodných pro nároky subtropických rostlin.
Teplická botanická zahrada ji má, ale tolik kvetoucí, jako na vašem obrázku při naší návštěvě nebyla Crying or Very sad Byly by to paráda, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 19:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tuto rostlinu neznám,ale jak píšete,byla by úžasná jak na pěstování tak i na okrasu.
Hned se po ní podívám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 20:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Teprve teď se mi objevil ten dodatek pod obrázkem - že se to dá pěstovat jako venkovní! V tom případě by se mi to líbilo taky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 20:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stojí za hřích, také o ni uvažuji a mám i místo.
Trochu jsem pokročila a zjistila i latinský název, tak se kochejte se mnou:
Lagerstroemia indica

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 20:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě je Lagerstroemia loudonii - oni by to měly být všechny, co se nabízí, kříženci.
Ale o bíle kvetoucí nikde žádná zmínka Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 20:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tady:
http://images.google.cz/imgres?imgurl=http...D%26sa%3DN
cena 700-7500 Kč, velikost zjišťuji

http://images.google.com/images?q=Lagerstroemia+indica

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 20:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Levná zrovna není, tak by měla být aspoň větší, než malá Wink
Ale to by teprve všichni valili oči Shocked, až by takhle kvetla.
Ta bílá by byla v kombinaci s barevnými taky krásná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 21:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ale na těch stránkách vzrůstem vypadá spíš jak šeřík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group