další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jmelí na jabloních se může hodit.
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mama1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 9:48    Předmět: setí jmelí Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já už se příležitostně snažím set jmelí několik let a bez úspěchu. Zajímal by mně přesný návod, tj: kdy set, na jaké druhy stromů (já jsem zkoušel jabloň, hrušeň a dub), jestli je potřeba semena nějak před setím upravovat, jak semena na strom zaset a kam atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 11:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Více o jmelí na http://fotoalba.cz/jmelibile je tam fotoukázka jak se seje jmelí. Semena se nemusí vlastně ani nesmí nijak upravovat . Jmelí na jabloň musí pocházet z listnatého stromu. Nesmí být z jehličnanu. Semínko se jen vymáčkne z bobulky a nalepí na na mladou větev. Na hrušni a na dubu jmelí neroste. Z ovocných stromů roste jmelí jen na jabloni , broskvi, nektarince, na aronii a na lísce. Na dubu roste ochmet evropský(ten také pěstuju)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mama1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 15:45    Předmět: setí jmelí Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem sel jmelí z borovice na jabloň a nevymáčkl jsem ho, teď už chápu neúspěch. Jaké období je pro setí jmelí nejlepší, nebo je to jedno hlavně když jsou bobule? Jak čerstvé bobule musí být (např. když koupím jmelí na trhu, může být už nějaký týden utrhlé - nemám totiž vlastní zdroj jmelí z listnáče).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 16:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejvhodnější doba je právě teď. Jmelí muže být utržené třeba od vánoc ale nesmí projít pokojovou teplotou což je většinou hlavní chyba. Bobule musí být skladovány venku. Kdysi jsem sel jmelí hned po vánocích které bylo jako vánoční ozdoba v bytě a nic nevyklíčilo narozdíl od semen které jsem utrhl venku. Zkoušel jsem jmelí ze hřbitova které někdo vyhodil do kontejneru a klíčilo bezvadně. Já tak trochu poznám jestli je z listnáče. Takže na hřbitově byste mohl najít jmelí které je schopné vyklíčit. Jmelí listnáčové má semínko vymáčklé z bobule ploché a srdcovitého tvaru a jde z dužiny kolem něj vytáhnout jakýsi provázek což ostatní druhy nemají. Ty mají semínko oválné.

Naposledy upravil Daniel Bozner dne út 25. 3. 2008, 22:06, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 16:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jmelí listnáčové má také většinou 2 klíčky na jednom semínku. Právě teď už začíná jmelí klíčit. A klíčí i v nevymáčklém plodu takže je už nejvyšší čas ho naset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 22:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsem si trochu se jmelím vyhrál. Je to naše jmelná brána do dvora.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
na čem to je? na vrbě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 22:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na běžné smuteční vrbě Salix alba tuším odrůda Tristis která je na přirozeně přirostlá na na normální vrbě Salix alba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Eichhoernchen
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 26. 3. 2008, 12:00    Předmět: jmeli na hrusni Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Neni pravda, ze by jmeli nerostlo "na hrušni a na dubu". Je to sice jen vyjimecne, ale presto. Dokonce pry roste i na modrinu, tam bylo ovsem umele vysazeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 26. 3. 2008, 12:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jestli jste to někde viděl tak prosím o foto. Tam kde jsem ho zkoumal já tak tam na těchto stromech nebylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group