další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Zahradkář-pěstitel začátečník :)
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 13:22    Předmět: Zahradkář-pěstitel začátečník :) Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Všichni pravidelní návštěvnici fóra už mě asi znají Smile,
pohlavě jsem se vrhla do zahradničení(ač je mým jediným prostorem terasa,vlastní byt a okoli chaty v hlubokem lese).
Neustále se na něco ptám Smile a ve všech možných tématických diskuzich tahám z vás, zkušených, rozumy.

Ráda bych poděkovala za rady a zároveň bych založila diskuzi pro amatéry jako jsem já..Myslim tím opravdové amatéry, kteří třeba níkdy v životě NIC nepřesadili, nezasadili a nevypěstovali.
Pro ty, co mají doma v pokoji jednu polomrtvou pokojovou květinu, a to nejspíš nějakou blbuvzdornou...

Většina mých kamarádek se do pěstovaní čehokoli bojí pustit. Že neví jak začít. Tak jsem je odkázala na tyto super stránky...

Sem bych ráda směřovala dotazy amtérské, až hloupé Embarassed
A budou li mít zkušeni pěstitele zájem, tak nám, začátečníkum, předají své zkušenosti...Smile

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 13:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rovnou tedy sem přesouvám dotaz co jsem netematicky připletla do TRVALEK Sad:

Hlásim, že se mi podařilo úspěšně zbavit poslední uměle květiny Smile

Všude je "zalesněno" v obývaku přibyl 170cm vysoký (a 150cm široký) fíkus benjamina Wink
Na terasu několik stálezelených keříku a fůůůra barvínku....

A i manžel uznal, že živý je živý...To je asi stejný rozdil jako pořidit si vycpanou kočku nebo živou...Máme živou...zaplaťpanbú Very Happy

Jenže mě teď potkal dalši zahradnický průšvih Sad Vysadila jsem si pár věci ze semínek...něco i vyrostlo, jenže jsem si to nepopsala, tak nevím co je co...
Myslite že byste to poznali ze sazeniček, kdybych sem hodila foto? Nebo se musi počkat až to vyroste?

Bude to taková křížovka Very Happy (musi tam být všelicha, chrysantema, paprika,koriandr, thymian...a pak už si ani nepamtuju co Smile ) to je směska... Wink

Pro HanuT něco má už skoro osum lístku..Večer to nafotím...

Jinak jste mi moc pomohla s radami ohledně pokojových kytí..Vložím fotečku benjamína i toho velkolistého(mám nakonec oba ) Smile teď sháním banánovník...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 13:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To jsem ráda že jsme vám aspoň trochu pomohli, a těším se na vaše výpěstky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 14:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsme rádi že jsme Vám pomohli Smile a rádi pomůžeme tak sem hoďte ty fotky semenáčků. Skusíme co se dá poznat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 20:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Žádný dotaz není hloupý - nikdo neví všechno, a i po letech praxe s pěstováním všeho možného se občas vyvrbí něco, s čím si člověk neví rady.
Klidně se ptejte na cokoliv - kdo to ví, odpoví Laughing Wink Idea Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 20:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak já se tedy zeptam Smile

Jak se přísavník dostane na tu zeď po které se má "plazit"? To se fakt nemusí nikam přivazovat? Opravdu drží sám? Smile Zdá se mi to neuvěřitelné ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 21:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dostane se sám - leze (roste) nahoru a má "nožičky" - takové přísavné kořínky na větvích a větvičkách, kterými se přichytí podkladu Wink .
Pokud je podklad drsný, jde mu to líp, na úplně hladké stěně ho občas silnější vítr shazuje, tam se mu hůř drží (přísavníku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přísavník a břečťan mnohem lépe drží na na natřených plechových vratech od garáže než na zdi. A také výborně drží na plastových oknech a vedle na zdi ne.Břečťan na zdi nedrží vůbec, přísavník o mnoho lépe ale taky mě 2m strhla v létě bouřka. Dobrá je kombinace přísavníku tříprstého- Parthenocissus tricuspidata s břečťanem. Břečťan na zdi porostlé přísavníkem drží dobře. Já jen tak pro zajímavost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je divná věc - na hladkých plochách (plechu) se mi vůbec ani jeden pnoucí nedržel Shocked , ale nejlíp se plazily po podezdívce, která je jakoby "okrasně" omítnutá hodně hrubě. Jak se břečťan dostal na hladší stěnu, už se různě klikatil, aby se uchytil.
Sousedi mají plechovou boudu, a potáhli si jí králičím pletivem - teď jim drží jak břěčťan, tak přísavník.
Ten nám jednou při bouřce strhl vichr ze seníku - to byla kalamita, přes pět metrů výšky a šířka ještě víc. Dole chumel, muselo se to ostříhat a začít znovu. Teď tam máme po metru napříč napínací drát a nic se k zemi nehrne ani ve vichřici. Vidět to není, zarostlo všechno Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jen jestli Daniel nemá ty vrata rezaví Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Říká, že jsou vrata natřená, a tím mně uvádí v naprostý zmatek Crying or Very sad Laughing Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Že to pudu vyfotit Exclamation Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Teď hned? Mr. Green Laughing Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak tady to máte:

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A při té příležitosti jsem vyfotil i břečťan v kombinaci s přísavníkem.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Teda vy máte ale elánu.jen jestli při tom natírání nepelichala štětka. Mr. Green Laughing Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ten břečťan je ale zajímavej,přísavník ten drží všude Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na tý zdi byl také ve stejné výšce břečťan ale upadl. Zatímco z těch vrat nejde vůbec utrhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak plechový vrata nevlastním Smile..ale zeď na terase je právě jak píše pan Fidych, okrasně nahozená, takové ty cancourka Smile Takže by se tam měl chytit sám?
No tak jsme ráda o problem míň!

A kkdyž už vás tady tak zneužívam.. Wink...to že mi žloutnou spodní lístky jahodníku (všech pěti), ale horní rostou nahoru je ok, nebo dělam něco špatně?


Naposledy upravil Medicka.ol dne čt 27. 3. 2008, 23:29, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jen jestli neprovrtává do vrat dírky aby se uchytil!!! Prostě - jiný kraj, jiný mrav Laughing Laughing Asi břečťanovi chutná nátěr na vratech...
Ale je to pěkný, že jste byl fotit ještě teď, díky Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jé to je super ty fotky! Těším se až mi můj přísavníček taky něco poroste.... Smile
To bude za chvíli celý Žižkov porostlý mým přísavníkem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vyhlašte akci "Za zelený Žižkov" a budete mít náskok před ostatními Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
s přísavníkem budete mít porostlou zeď za chvíli,
A jahody mohou žloutnout od spod,žluté listy odstříhněte,
Jestli je máte v chladnu se zálivkou zatím opatrně.
Nemáte na žlutých listech tmavé skvrny? Aby to nebyla plíseň Botritida.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Plíseň? No nestrašte..už se utíkam podívat!!!
Jinak v návodu od zahradnictvi bylo, že mám jahody prvních 14 dní po zasazení zalevat denně..a že "až přelévat, dokut nezačnou bujně růst"

Poněkud přelitý asi jsou....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

tak tam skvrny jsou..Jako kdyby usýchaly lístky..
je to žlutý lístek a od kraje oschlý..
Sorry, nemůžu vyfotit, foťák nechál manžel v práci Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já bych ty jahody dal ven na světlo. Nejsou to pokojové rostliny. Tuším že trpí nedostatkem světla při vyšší teplotě. Ale aby v neděli ráno nezmrzly když už jsou rozmazlené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nojo zalívat ,já je mám ve skleníku a zatím si jich nevšímám,omezte zálivku a začněte více zalévat až je vyhodíte na balkon a bude se zvyšovat teplota.Však oni porostou. Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Už ráno jsem je dala ven..Na terase mám v tuto chvíli 10stupňu(je zasklená)..Tak snad to přežijou...
Hlasí nějaké velké mrazy? Mám je zase uklidit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Daniel má pravdu ,na neděli už hlásí pěkně dejte je ven Exclamation
Já je mám ve skleníku i přes zimu a je tam teplota stejná jako venku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zálivka to je problém každý to chápe jinak. Lepší méně než více.Jen blatouchy to snesou Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jak ji máte zasklenou tak se nemusíte ničeho obávat a hlavně tam větrejte když bude na balkon svítit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak je tam nechám, mršky...Snad mi nechcípnou...To jsou ty z toho kritizovaného obchodu s fotomontáží jahod Very Happy co stály každá sazenička 100kč Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jenže pravidlo když se má oteplit tak ráno nejvíce mrzne takže pozor na nedělní ráno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Shocked 100kč Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Uvidíte,že jahoda je uplně nenáročná,ale pamatujte,že většina rostlin odejde přelitím spíš,než nezalitím.Uhnijí jim kořeny.
To máte jako v přírodě přijde déšť a potom je dlouho sucho a my se divíme že v takovém prach rostliny přežijí Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Daniel Bozner napsal:
Jenže pravidlo když se má oteplit tak ráno nejvíce mrzne takže pozor na nedělní ráno.

Aby jste mohla v klidu spát přeho'dte je na noc kouskem nějakého plátna a nebo máte dítě tak se u vás určitě najde nějaká plínka.Ale nezmrznou Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 0:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vyhrožují, že po teplém víkendu ještě přijdou mrazové - na Aktuálně.cz Crying or Very sad . A prý vůbec nebudou jara - to zas objevil nějaký koumavý Angličan Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 7:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak se letos těšíme na jaro zbytečně Question Question
Necháme se překvapit co na nás příroda chystá. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 8:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To snad ne já musím příští týden sázet ledovky do pařníku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 8:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
čemu říkáte ledovky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 8:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Begonia semperflorens
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 8:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem si to myslela,Musím jít pracovat jinak mě kolegové sežerou Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 10:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jo, jo...prý opravdu jaro nebude Sad Po zimě léto....po létě zima Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 10:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ono v tý střední evropě moc slunka neužijem,ale buďme rádi za to co máme,dovedete si představit žít jako Eskymak BR už mě je zima teď a možná by jsme ani rostliny neznali. Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 11:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem taky muse jít pracovat. Chodím na půl osmou. Teď jsem na svačině tak sem zase lezu.
A k těm eskymákům to by byla moje smrt koukat furt na sníh brrrrr...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 21:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Začínám si považovat toho, že nemusím povinně pracovat Laughing Ale nic nedělat by muselo být čiré zoufalství, jak to někdo dokáže? Jen se válet celé dny u televize... Razz Rolling Eyes , hrozná představa!
P.S. Sníh dneska zmizel, hurá!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 21:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
u nás taky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nesmíme to zakřiknout, prý někde číhá za plotem další ochlazení Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To už ne já musím nachystat záhony,abech nasázela cibulku a dneska jsem dělala pořádek ve sklepě a přišla jsem na cibule lilií a těm horním čouhají deseti centimetrové klíče,co klíče,ale stonky Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tenhle víkend bude pěknej ale ten příští nevypadá moc dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
takhle loni kvetly a letos je asi umučím ve sklepě

Už ať je můžu nasázet Exclamation Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky musím srovnat pařník a vyset kedlubny a salát, trochu ředkviček, kopr a nějakou květinku - letničku, pak to zaklopím okny a příroda se snad postará, aby z toho něco bylo. Nejdřív se určitě zazelená plevel, ten se daří ze všeho nejlíp Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Plevel byl první co vylezl a šel hned kačenám,ty si pochutnaly,aspoň k něčemu je dobrý. Smile
Ve skleníku mám už salát a ředkvičky už taky lezou.
na kedlubny se chystám,a ještě seju dost brzy por.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dnes jsem do pařníku sel 24 oken letniček a 23 oken zeleniny . Jen tak cvičně v práci. No první důležitý jarní úkol mám za sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Měli jsme na podzim ledový salát ve skleníku, ale nestačil dorůst, tak tam devět kousků zbylo přes zimu na pokus. Jeden zašel až teď po oteplení v únoru, a ostatní zdárně dorůstají. Kdoví, jaké budou na chuť? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Salát jsem schválně sázel 5 listopadu do skleníku po té loňské zimě jsem věřil že bude tato také mírná a vyšlo to salát už sklízíme. Kedluby modré dokonce přežili zimu venku ale teď jdou rovnou do květu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zimní salát jsem ještě neměla,dělají se hlávky nebo je jen otevřenej Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No on to není zimní salát ale jarní salát Jantar. Také jsem kdysi měl ozimou cibuli a byla perfekní, už koncem května se dala sklízet. Jenže přežije jen mírnějsí zimu bez holomrazů. Loni jsem na ni zapoměl a teď mě to mrzí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 22:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jé, když vás tak čtu, tak vám závidím, že máte prostor pro realizaci....Já bych taky zkusila třeba ředkvičky..jen nevím, kam to dám...

Fotky slíbených "neznámých semenačkůL mám nafoceny..Jen mi nejdou natahat do PC.Počkam na muže a hodim to sem.
Moc jich není...většina mi toho chcípla Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

A i to co zbylo nevypadá nejlíp...Bujně mi rostou bylinky..ale taky nevím která je která....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 22:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
naset ředkvičky do truhlíku a dát je na ten váš zasklenej balkon
to si myslím,že by byla ta nejlehčí zkouška ve vašich pěstitelských začátků.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak posílam slíbenné neznámé rostlinky

Tohle by snad měla být nějaká bylinka...netuším jaká..
č.1




nevím jestli je to z té fotky poznat..nějak jsem nevěděla jak na to vyfocení Smile


Naposledy upravil Medicka.ol dne ne 30. 3. 2008, 8:21, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak pokračuju s další rostlinkou....

tohle jse možná na identifikaci moc malé, ale kráásně to roste..tak mě zajímalo co to je..Smile
č.2


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
První rostlina je zřejmě z čeledě miříkovytých.Chtělo by to vyjmenovat co jste nasela.

To druhé je paprika.


Naposledy upravil Daniel Bozner dne ne 30. 3. 2008, 8:34, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tohle se mi fakt nedařilo nafotit..z toho asi nic nepoznáte Sad
jinak naprosto netuším co to je..ani si už nepmatuju, co jsem sázela Smile bylinka nebo kytka?

č.3







Naposledy upravil Medicka.ol dne ne 30. 3. 2008, 8:35, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tohle jse asi bylinka, šíleně se rozrostla..a nevím která
č.4

[/img]


Naposledy upravil Medicka.ol dne ne 30. 3. 2008, 8:42, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tohle je malý chcípak..myslim, že to měla být Pařížská kopretina, vypadalo to chvíli dobže a pak všechny pochcípaly..tahle asi taky chcípne Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jé to mám radost! Paprika přežila Smile

No co jsem nasela... Embarassed Embarassed Embarassed
To už si právě až tak nepamatuju..No asi hlavně bylinky..bylo jich víc a většina už je mrtva Sad bl tam koriandr, thymian, no a dál si nevzpomenu, ale bylo jich víc...Manžel mi totiž povyhazoval pytlíčky od semen, co jsem měla strčený pod výsevovými miskami Sad
pak kopretiny, všelich...to je podle mě už v koši Smile


Naposledy upravil Medicka.ol dne ne 30. 3. 2008, 8:53, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak tohle vzdávám. Přiznávám se že to nepoznám Embarassed

Musím to přenechat zkušenějším (Fidych a HanaT).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No to je hlavně tím, že jsem vůbec nevěděla jak rostlinky nafotit...Když udělam detail, tak to asi může být cokoli, když to vezmu z dálky, není vidět tvar lístku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to první je koriandr na 90%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to hlavně tím že bylinky nepěstuju. Já pěstuju letničky a zeleninu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to jste chytrej nechat to jen na nás .
1 je koriandr ,2 paprika,
3-máte tam nějaké kytky letničky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
snad jen všelichu, pařížskou kopretinu a možna povijnici...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak to třetí by mohla byt meduňka lékařská jestli jste ji sela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 8:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
jo..ještě anýz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 9:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
JO! Sela! No tak fajn....ta se jedina kromě paprik má k světu Smile

Jste fakt dobrá! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 9:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jinak i taková "blbuvzdorná" bylinka jako je basalka mi chcipla Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 9:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
anýz je stejný jak kmín,ale to tu nevidím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 9:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no jo no Sad taky asi nepřežil...
většinou mi to vykličílo, počkala jse až to bude mít tak 4lístky a přesadila.. no týden po přesazení byla půlka mrtva
anýz a koriandr se sna ani neměl přesazovat, zak jsem to sela rovnou do květináčku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 9:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
3 by mohlo být taky oregano,
Necháme to ještě dalším co na to řeknou ,já se přiznám,že byliny jsem nikdy nepěstovala ale ještě se vám podívám do literatury
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group