další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Čo všetko môžem dať do kompostu?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Hnojiva  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JanoSK
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 17:41    Předmět: Čo všetko môžem dať do kompostu? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj lidi, sledujem už dlho Vaše fórum a musím priznať, že veľa krát mi pomohlo. Chcem sa Vás opýtať, či môžem do kompostu pridávať drť z konárov ihličnatých stromov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 17:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano dřť z větví můžete použít,ale pozor ať si tam nedáte dřevo ani list z ořešáku,můžete prokládat různými zbytky ze zahrady,hnůj listí atd.
jednou ročně kompost přehodit a provápnit,asi po třech letech kompost můžete používat dle vzhledu jak se vám bude jevit.
V obchodech nabízejí různé chemické preparáty na rychlí rozklad,ale já je nepoužívám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 18:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
pokud topíte doma dřevem je lepší drť stopit a dát do kompostu dřevěný popel to je vynikající hnojivo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JanoSK
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 18:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ďakujem za názor, bál som sa hlavne toho ihličia z konárov, napadané pod stromom udusí všetku zeleň
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 18:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
toho se nemusíte bat já do hlíny kterou si míchám doma dokonce přidávám lesní hrabanku i s jehličím a v kompostu se vám rozloží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jehličí je výborné do kompostu. Já do kompostu dávám všechen odpad ze zahrady. Ořešák naštěstí nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 3. 3. 2008, 0:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jano, mrkněte na tento článek o kompostování:
http://www.abecedazahrady.cz/default.aspx?...ticle=1270
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 17:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ja mam dva komposty.
Arrow jeden kam sa davaju veci co do kompostu patria (inak za poslednych 8 rokov som ho ani raz neprehadzoval, a uz som odtial trikrat bral zeminu)
Arrow druhy kam davam vsetko co tam nepatri. teda orech, chore listy,...- a pouzivam ho na vyrovnanie terenu Smile

Inak otazka: ako to je z vňatou cibule a cesnaku. Niekde sa pise ze do kompostu moze ist, niekde ze nie. tak preto to vzdy radšej davam do orechoveho kompostu

_________________
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 22:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ja si myslím že to děláte dobře plísně botrytidu,fuzariozu......atd tam nedávám.to jsou, hlízy,cibuloviny,jahody, košťálové kořeny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 10. 3. 2008, 12:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Manžel si koupil nějaký stroj na prořezávání trávniku Question asi kultivátor? Vyhrabanou trávu s listím a mechem chce vyhodit, ale mě se zdá, že by se mohla přidat na kompost. Jaký na to máte názor? Iva. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 10. 3. 2008, 15:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
určitě tráva a mech je do kompostu dobrý material to ho přesvěčte že je to škoda vyhodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Petris
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 14:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jé, tak to děkuji za informaci Laughing . Já dávám trávu i mech do kompostu taky, ale trochu jsem se bála, abych si ten mech ještě nenamnožila. Už tak s ním bojuju až dost. Tak teď ho tam budu dávat bez obav Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Hnojiva  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group