další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
cibuloviny
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bakovicka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 26. 3. 2008, 22:16    Předmět: cibuloviny Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den všem ,prosím o radu.Zdědila jsem domek a po předešlém majiteli zbyla i neupravená zahrádka ale plná cibuek různých tulipánů,a podobně.nemůžu se jich vůbec zbavit.vše jsem zryla a probrala ale vyrostly znovu ani nekvetou.děkuji za radu Confused Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 26. 3. 2008, 22:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Není to škoda Crying or Very sad Ale jestli jinak nedáte tak je vytrhejte teď dokud jsou vidět nebo je postříkejte Roundupem.
Ježíši to jsem hluboko klesl radit někomu jak zničit okrasné květiny Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bakovicka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 26. 3. 2008, 22:32    Předmět: cibulky Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mě jich je taky líto ,co jsem mohla jsem rozdala,ale je jich opravdu mnoho,klidně vám je daruji.roundup jsem použila , ale nepomohl. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 26. 3. 2008, 22:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takže ručo fučo nedá se nic dělat. Vytrhat do nejmenšího lístečku. Nebo to párkrát přejet rotavátorem těď v době největšího růstu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 26. 3. 2008, 22:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
vyrývání cibulovin je někdy opravdu fuška,jestli jsou tam mnoho let mohou být až 40 čísel v zemi.začněte s tím opravdu teď jak vám píše pan Daniel,dokud vidíte kde jsou,než odejdou listy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bakovicka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 10:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
moc děkuji za každý nápad.Snad jich už příští rok nebude tolik,a vykvetou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 13:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
cibuloviny,pokuď by jste chtěla nějaké ponechat,bylo by nejlépe je vyrýt a nenechávat je ve staré hlíně, připravit jim nový záhonek z prokypřenou půdou a přesadit je tam a určitě příštím rokem pokvetou.
Cibuloviny by se měly po 4 letech vyrýt a rozsázet jinak se snižuje květenství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 14:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No já je nevyrývám a je fakt že některé kvetou čím dál méně ale ladoňky ty se množí jak plevel. mám je všude. Některé narcisy jsou na stejném místě 30 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 18:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
S ladoňkama mám to samé měla jsem je jen na záhonku a teď kvetou dokonce i v sadu 100 m od místa kde jsem je vysadila.
Největší příčinou tohoto zaplevelení budou asi myši,jinak to nevidím jakpak by se dostaly tak daleko?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 20:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Množí se výborně semenem kolem starších rostlin je stovky semenáčků. Mám je i v chodníku těsně u domu. Jěště nedávno tam byla jedna a teď už desítky. Zajímavé je že mají modrý pyl. Takže když pozoruji úl tak včelky přilétají s modrým pylem a někdy to smíchají a mají i zelený pyl Shocked .To když sbírají žlutý a modrý pyl zárověň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 20:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
a nebo by mě mohli semena tak daleko zanest i ptáci.
Ten pyl jsem zatím nikdy nestudovala,to je pro mne novinkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 20:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kdysi mě ladoňky hodně sežral hryzec.A také spoustu tulipánů.Narcisy a sněženky nežral (jsou jedovaté) .
Ladoňky se ze semen rychle obnovily ale o tulipány jsem skoro přišel. Musel jsem je nakoupit znova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 21:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U nás se daří modřenci (tomu nejobyčejnějšímu), taky po bývalých majitelích. Rozdávám kde komu a není ho míň, spíš se rozlízá do všech stran už víc jak dvacet let..
Sem tam pod nimi projdou myši nebo krtek, tak mám pocit, že cibulky ještě víc roztahají Twisted Evil Alespoň že nájezdu hryzců jsme byli doposud uštřeni Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já můžu tulipány mít jen na jednom místě za barákem,jinde je neudržím máme tu tráprní s vodní myší,ohryže co může i kořeny stromům.
Deset metru před barákem máme rybník,na jednu stranu je k užitku máme stále dostatek vody,až na ty potvory hladový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Z toho mám hrůzu jestli se mě někdy nepustí do stromů. Sad Chudák jmelí co bych si bez něho počal Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Můžu se zeptat, jak vypadá ta vodní myš? Tedy jak je velká a v jaké barvě?
Něco nám před zimou vyhrabalo v kůlně noru v cihlové podlaze, hromada jak od buldozeru, a když jsme tam nasypali "krmení", našli jsme za pár dní na zahradě takovou dost velikou myš - ale nebyl to potkan ani krysa Question .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to je polní křeček ten u nás vyvádí taky. Je hodně barevný že.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vodní myš nedělá ani tak velké krtince,ale když jdete po trávníku jen se boříte,a ve skalce mám vždy díry ,že se tam schová celá ruka.
Je to jak potkán a má delší a špičatější čumák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já myslel že vodní myší myslíte hryzce vodního.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak křeček to určitě nebyl, barevně to byla taková hnědotmavošedivá velká myš s chlupatým ocasem. A je fakt, že všude v okolí (i u nás) byly trávníky poddolovány a ve skalce jsme měli díry pěkně veliké Evil or Very Mad . Kočku nemáme, a psa myšilova taky ne Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já nevím tady tomu říkáme vodní myš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jo to je on
http://images.google.cz/images?hl=cs&q...&gbv=2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No, teď jste mně vyděsila! Sad Vykládám, že tu hryzec není - a na obrázku je jak vyšitý! Nějak tak vypadala ta mrtvola na trávě.
Ale stromy podhryzané nejsou (zatím), třeba to byl jen jeden zatoulanec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mrkněte se tam rovnou na Křečka polního ten u nás občas trochu škodí. Mě žral naštěstí jen zelí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Křeček fakt nebyl.
Ale ten hryzec jako zvířátko je docela pohledný (kdyby nedělal škody).
Nás trápí jen obyčejné myši a krtek, no a na podzim tenhle hrabavec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to nám ještě dělá paseku ve sklepě ondatra z rybníka.
Ve sklepě máme jen hliněnou podlahu ,no ideální pro zeleninu a už uvažujem o zabetonovaní, protože,aby jsme se honíly celej rok kolem zeleniny a myš měla v zimě hody?Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A copak bude papat ondatra v zimě až to zabetonujete.?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
asi bude hryzat beton Mr. Green
nebo pujde k sousedom Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak ať si to sousedi užijou Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No srandy bylo dost a teď mě řekněte proč mě praskaj cibule narcis až do půlky.já bych řekla že to je hnojením a rychlím růstem,ale nic jim nepodsejpám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to nevím protože narcisy vůbec ven netahám ale vím že hnojení nemají moc rádi. Nejlépe se jim daří v nehnojené červenici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
u nás je půda dost písčitá a propustná.
Pravě cibuloviny a hlízy si tu lebedí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky mohou praskat, když je delší dobu sucho a pak najednou zaprší, jako když třešně praskají po dešti: nevydrží ten náhlý tlak v buněčných pletivech a rupnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To by mohla být taky jedna příčina,to mě nenapadlo. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U nás je červenice až hrůza. Jsme na náplavce Labe. Narcisy, sněženky a bledule rostou nejlépe v trávníku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
HanaT napsal:
To by mohla být taky jedna příčina,to mě nenapadlo. Rolling Eyes

Mám tu takovou chytrou knížku, zítra mrknu, co by to ještě mohlo být, třeba se dozvíme víc Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Aspoň budem chytřejší. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 28. 3. 2008, 22:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pro Fidycha:Objevil jste něco v té knížce docela by mě zajímalo čím by to mohlo být,co dělám špatně Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 0:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě že jste mi připomněla: v knížce je všechno možné - háďátka, hniloby, plísně, spála, a kdejaká breberka. Ale ani jedno nezpůsobuje praskání cibulí, takže to bude nejspíš nějaká ta fyziologická porucha způsobená vnějšími vlivy. U všech jiných chorob jsou poškozené cibule buď vyžrané (breberky), nebo se rozpadají, hnijou a matlají se, nebo zakrsají listy - pro nás tedy nic použitelného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group