další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Sníte o nějaké rostlince?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 15:20    Předmět: Sníte o nějaké rostlince? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky občas sníte o nějaké rostlině, ale říkáte si, že si ji pořídíte až někdy? Já mám takovou: olivovník. A představte si, zmerčila jsem ho v Bauhausu - mají je za zhruba 250 korun.
Nepěstujete ho někdo? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 16:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kateřino nevím jaký myslíte,ale náš děda má strom na dvorku říká mu olivovník.Dívala jsem se na googla a bude to olivovník evropský.
Má ho na dvoře jako plevel.V květnu nebo v červnu žlutě kvete a voní.
Jestli tam má odsadky tak bych vám mohla něco poslat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 16:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hanko,
to jste móóóc hodná, ale obávám se, že to olivovník evropský nebude. Crying or Very sad
Pochází totiž z teplých krajů, u nás se pěstuje jen jako balkonovka - zimní nízké teploty by nevydržel.
Nemáte fotku dědečkova stromu?
Tady posílám ukázku olivovníku:


Ale pravda je, že kvete taky žlutě. Plody se u toho Vašeho nikdy nevyskytly?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 16:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě fotka květenství začínajícího se rozvíjet:

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 17:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
květy jsou stejného tvaru jen barva je sytě žlutá.
Listy mají tvar stejný ,ale šedo zelené s nádechem do stříbrna,kraje jakoby porostlé bílými chloupky.
Fotku nemám strom je na dvoře aspoň 30 let,co pamatuji a nikdy nepomrzl.Plody neměl ,snad na opylení jich musí být víc.
Počkejte,až obroste a pokvete tak vám ho vyfotím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 17:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To máte hlošinu úzkolistou - Elaeagnus angustifolia neboli česká oliva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 18:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My jsme už málem lisovali olej a zahradník nám to překazil,takže vás nepodaruji odnoží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 18:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takže p. Daniel má pravdu máme opravdu hlošinu úzkolistou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Těď k tomu tématu. Já bych si nejvíce přál Phoradendron villosum nebo Phoradendron tomentosum. Ale vsadím se s Vámi že je nikde nekoupím. Nejbližší keřík se nachází tak 5000km daleko Crying or Very sad .Kdybyste tam někdo jeli tak mě můžete natrhat plody. Předem děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No mě se olivovník taky moc líbí Cool tento je z www.rostlinky.cz, stojí 209 kč, je 20cm vysoký, moc a moc jsem si ho chtěla objenat, ale prý je náročný na pěstování..


Můj největší sen je tento enciánový stromek..stojí ale 385kč Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak na tolik květů rovnou zapomeňte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Danieli, Smile vy jste proti tomu obchodu, odkud to vždycky tahám, zaujatý!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ten hořcový stromek mám ,ale pokud ho budete chtít udržet v takovéto korunce tak se květů nedočkáte.Roste pěkně je nenáročný ,ale větvičky rostou jak divé ,kvete hodně ,ale to na tom obrázku je přehnané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací

To je ten hořcový stromek co mám doma..

a takhle kvete,žádná taková barvička jak je na reklamě natož takové množství květů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale Retacel by udělal divy. Nebo Bonzi je taky dobrý. Zkoušel jsem to na ibišky a byli tak kompaktní až jsem se lekl. Shocked

Proti tomu obchodu nejsem zaujatý jen jsem chtěl abyste pak nebyla zklamaná. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hanko i tak je boží...tak to si ho koupím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
v létě kvete víc to je fotka ze zimy kdy odpočíval.

Danieli chudáci ibišky strhat by ste je chtěl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Trochu chemie nikdy nezaškodí. Retacelu mám 6 litrů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Question Shocked Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To víte když někomu stříháte broskev a meruňku a on náhodou dělá v zemědělství postřiky tak se pár kapek postřiků a hnojiv sežene zdarma Wink . Mám ještě 25 litrů Damu 4 l wuxalu 10 l Basta 2 kg Dithane 1kg Dithane atd. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Irena Petris
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já měla ten hořcový stromek přesně stejný jako Hana na obrázku. takže zklamání a nakonec jsem ho zlikvidovala.Ty fotky v katalogu jsou asi nějak počítačově upravený, co? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Daniel Bozner napsal:
Těď k tomu tématu. Já bych si nejvíce přál Phoradendron villosum nebo Phoradendron tomentosum. Ale vsadím se s Vámi že je nikde nekoupím. Nejbližší keřík se nachází tak 5000km daleko Crying or Very sad .Kdybyste tam někdo jeli tak mě můžete natrhat plody. Předem děkuji.


co to je?To bude nějaké exotické jmelí ne?
A mohli by jsme dopadnout jak ti zloději orchidejí. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Drobátko upravený Mr. Green

Ale já bych neměl odpovídat já jsem zaujatej Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
i proti mě Question Sad Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kdybyste před vánoci jeli do New Yorku a prodávali tam kytičky jmelí které vypadá trochu jinak něž to co znáte tak mě ho tam kupte. A nezapomeňte aby mělo co nejvíce plodů. Uděláte mě radost a to za to stojí ne? Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
HanaT napsal:
i proti mě Question Sad Question

Né to v žádném případě! Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak to máte opravdu náročný přání.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A ještě z japonska byste mě mohli přivézt Viscum album subsp. coloratum var. rubroaurantiacum . A to bych Vám dal mojí největší orchidej ZDARMA a dovezl bych ji až k Vám před dům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ireno, to jste zlikviovala takovýto stromek? No to mě se ten hany líbí..ten by stačil Smile

Já totiž asi ani nečekam výsledek jako na foto...jen se mi líbi ta modrofialova barva a to že je to na kmínku a tak celkově Smile

Jinak Daniel má pravdu, pečlivě jsem obrázek zkoumala a zdá se mi "poněkud" nereálný Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to by byla moje nejdražší orchidej a ještě bych s ní zatočila, RAZ-DVA by byla na prach. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jinak Daniel má pravdu, pečlivě jsem obrázek zkoumala a zdá se mi "poněkud" nereálný Smile[/quote]

Pán u počítače zřejmě živou rostlinu nikdy neviděl jen upravuje. Vrazil bych mu kolečko z hnojem a zakládal by pařeniště jak červená myš aby věděl co to obnáší vypěstovat květiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Danieli, muj muž před vánoci do NY možna pojee..ovšem bych nesázela na jeho zahradnický um...asi by vám nekoupil vaší "lasku" poněvač by ji nepoznal.. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Danieli, já v tom obchodě (sieberaz) docela hodně nakupuju, co myslite, kdybych se jich "na férovku" mailem zeptala, zda jejich některé obrázky jsou počítačově upravené, co by mi řekli?
Docela mě to láka.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
HanaT napsal:
to by byla moje nejdražší orchidej a ještě bych s ní zatočila, RAZ-DVA by byla na prach. Mr. Green

Vy jste ňáká pesimistická Mr. Green
Tak když mě to přivezete tak se Vám o tu orchidej budu rok starat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Medicka.ol napsal:
Danieli, já v tom obchodě (sieberaz) docela hodně nakupuju, co myslite, kdybych se jich "na férovku" mailem zeptala, zda jejich některé obrázky jsou počítačově upravené, co by mi řekli?
Docela mě to láka.... Wink


To se radši neptejte to nemá cenu. Vy naštěstí nečekáte zázraky takže si kupte co se Vám líbí. Ale nepřehánějte to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Very Happy a jen tak teoreticky...co si myslite, že by mi odpověděli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Medicka.ol napsal:
Danieli, muj muž před vánoci do NY možna pojee..ovšem bych nesázela na jeho zahradnický um...asi by vám nekoupil vaší "lasku" poněvač by ji nepoznal.. Sad


Stačí koupit živou větvičku christmas mistletoe s co nejvíce plody. Stojí tak 2-3 dolary. Oni to tam používají místo jmelí. Jenže je riziko že tam budou prodávat jmelí dovezené z Evropy a to už mám.

Moc děkuju za snahu ale nechci Vás s tím obtěžovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Medicka.ol napsal:
Very Happy a jen tak teoreticky...co si myslite, že by mi odpověděli?


No tak to zkuste mě by také zajímala odpověď. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 7:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Daniel Bozner napsal:
To máte hlošinu úzkolistou - Elaeagnus angustifolia neboli česká oliva


Tak oliva nebude, ale zas máme jistotu, že aspoň něco se v přírodě nemění. Very Happy
Medička psala o nabídce olivovníku za 200 Kč, omrknu poštovné a balné.
Díky všem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 12:46    Předmět: Re: Sníte o nějaké rostlince? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kateřina Dvořáková napsal:
Taky občas sníte o nějaké rostlině, ale říkáte si, že si ji pořídíte až někdy? Já mám takovou: olivovník. A představte si, zmerčila jsem ho v Bauhausu - mají je za zhruba 250 korun.
Nepěstujete ho někdo? Wink


Paní Dvořáková, olivu asi třicetiletou máme na chatě, zkusím vyštrachat její fotku. Podle popisu ostatních by to mohla být ale spíš ta "česká", ale zase vím, že si ji soused přivezl s teplých krajů a ta naše je opět původně takový chudák, co prorostl na příjezdovou cestu a náš táta jí vykopal a zasadil do zahrady, protože mu bylo líto, že by ji někdo měl přejet.
Na olivy i s menšími plody jsem dvakrát narazila také u jedné pražské základní školy a v parčíku na sídlišti. Teď jsem koukala po netu a zdá se mi, že česká oliva má plody daleko delší a užší, než ty, co jsem viděla na stromě u školy, tak nevím.
Jinak olivy prodávají občas v květinářství jako bonsaje. Nabízí je také Zahradnictví Flos z Řeže, prodávají je často i na výstavách jako For Garden apod. Už jsem na ní měla na podzim spadeno, ale nakonec jsem si řekla, že začínat pěstování zimováním, není nejlepší nápad. Pokud mě paměť nemate, stála 119,- Kč a ještě u ní byla ampulka s olivovým olejem Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 14:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nechce se mi zdát, že by u nás oliva všechny ty bývalé drsné zimy přežila Idea ale ¨příroda umí překvapit - kdyby to tak bylo, to by byl gól, že? Wink
Paní Ottová, díky moc za informaci, to je dobrá cena. Ještě musím promyslet, zda spíš bonsaj, nebo klasiku. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 15:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ta cena mě právě také nadchla a nakonec, když necháte bonsaj bez zásahů, však on se ke klasice brzo vrátí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group