další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Růže z Jericha - pěstování
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 18:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Poměrně dobře se rostlině dařilo, když měla udělanou "bačkůrku" z mokrého mechu, aby nestála přímo ve vodě. Rozvinula se a neplesnivěla, ale že by měla snahu začít růst, to ne. Zase ji zkusím zjara oživit, uvidíme. Možná by písek stál taky za úvahu, ale zasychací období patrně nezbytně potřebuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 23:05    Předmět: Re: Růže z Jericha Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Torysa napsal:
Taky jsem si jednu pořídila u Starkla a dopadlo to tak,jen se rozvinula,ziskala ošklivou šedohnědou barvu a teď je schovaná v krabici.Jednou jsem se nechala napálit a už si květiny neobjednávám.Co mám,mě stačí a pěstuji kytky a množím je řízkováním.


Růže z Jericha bývá někdy přirovnávána k jednomu z vranečků (Selaginella lepidophylla) - i jeho lístky se za sucha stáhnou do tvaru koule a za vlhka rozevřou. Zvláštností ale u obou je, že tahle reakce proběhne i v případě, že rostlina je již dávno odumřelá. Exclamation
Takže vzhledem k častokrát popisovanému šedohnědému neměnnému zbarvení si myslím, že si kupujeme právě takového zajíce v pytli. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 23:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
On to vraneček je - Selaginella pilifera. Ale toho, kdo si růži z Jericha kupuje musí nutně zmást vyobrazení sytě zelené, košaté rostliny. I na mechu se rozvinula do hnědavé barvy, jen konce "větviček" připomínaly zeleň, spíš ale vojenskou Crying or Very sad. Jako zajímavost ano, ale moc krásy ani radosti mi neudělala.
Tady se o ní trochu píše:
http://www.vegetalismus.cz/52-ruze-z-jeric...ovinka=170
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 23. 1. 2008, 0:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podívejme Idea - já se mrkla do Zahradního lexikonu a v něm je růže z Jericha řazena k brukvovitým rostlinám, nikoli k vranečkovitým! Čili podle tohoto zdroje žádný vraneček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 23. 1. 2008, 1:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To jsou vůbec zajímavosti - jinde je zas růže z Jericha pod latinským názvem Anastatica hierochuntica, a česky opět vraneček. Ale v každém případě jde o tutéž rostlinu.
A teď "babo raď", co je správně?
http://www2.kudlanka.cz/411229-vranecek-ruze-z-jericha.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Baatuzel
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 18:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste tenhle článek http://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=4497. Snad vnese trochu světla do problému zařazení i proč růže nekvete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group