další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak stříhat vinnou révu na jaře?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Vinná réva  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marguerite
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 2. 4. 2006, 13:12    Předmět: Jak stříhat vinnou révu na jaře? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jak stříhat vinnou révu na jaře?Mám první rok vinnou révu a teď nevím jak jí mám zastřihnout Sad
_________________
Marguerite
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 2. 4. 2006, 21:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Důležité je, jaký typ pěstujete? Moštovou nebo stolní odrůdu? A co s ní chcete dělat? Vést po pergole, pěstovat hrozny pro konzumaci, na mošt a víno? Od toho se to odvíjí. Na stříhání už je pět minut po dvanácté, ale dá se to zachránit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Anonymní


PříspěvekZaslal: st 5. 4. 2006, 21:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já bych na jaře od stříhání vína upustil, protože réva se tříhá v zimě, aby nevykrvácela. Cool
Návrat nahoru
JG1
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 11. 4. 2006, 16:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
1. ale prd, pokud je to 1. rokem, tak zastřihnout na 2-3 očka.
2. réva se střihá po opadu listů až po rašení
Návrat nahoru
Michael52
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 25. 4. 2006, 12:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také stříhám révu před vyrašením a co možná nejpozději, lépe jsou vidět omrznuté části.Možná to není nejsprávnější, ale zatím jsem neměl problémy. Spíš bych řekl, že obecně ji stříhám dost drsně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
akro
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 27. 4. 2006, 10:49    Předmět: Střih Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám révu vedenou pod pergolou a stříhám ji mimo rašení v podstatě kdykoliv, protože během roku je natolik vzrůstná, že nutně vyžaduje redukci.
Základní řez ale dělám v době vegetačního klidu, obvykle v období od prosince do února.
Během roku pak průběžně odstraňuji výhony, které mi překáží.

Dělám to takhle už léta a réva plodí jak splašená.
Návrat nahoru
Hruska(smazano)
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 29. 4. 2006, 12:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dá se nějak zabránit vykrvácení révy, stříhal jsem začátkem března a krvácí (8 let stará)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vinnar Standa
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 20. 2. 2007, 18:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Omotej to hadrem Very Happy
Návrat nahoru
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 2. 2007, 14:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkus zatřít latexem s euparenem multi.Může se to povézt.Příští roky při řezu nezaspat!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 28. 2. 2007, 12:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nic se nemá uspíšit. Révu je lépe stříhat až tehdy, když začíná rašit. Jen tak poznáme, které části jsou zmrzlé či uschnuté. Trošku mízy samozřejmě vyteče, ale to nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 28. 2. 2007, 20:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Réva plodí na jednoletém dřevě, které sedí na dvouletém a to na dřevě starším - nechte proto z loňských letorostů obrost se dvěma až třemi očky (pokud vedete révu po konstrukci, můžete zkusit tažně s 5 - 12 očky), záleží pochopitelně na odrůdě. Stříhat lze na dvakrát: poprvé po ukončení vegetace, kdy odstraníte dřevo a výhony nežádoucí, podruhé v předjaří - tehdy už poznáte namrzlé nebo jinak poškozené pruty. Nestříhejte v době velkých mrazů(letos nehrozí) a po narašení - mohou zasychat očka.
Hodně úspěchů Mcl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 23:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dneska jsem si odkopla u jednějch lidí hrozen od kořene,kdoví jestli zaplodí bez naroubování nebo to nemá cenu si s tím hrát. Question Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 23:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prý takovéto sazenice častěji trpí révokazem (i když ten je spíš postrachem vinic, než zahrádek) a nemají tak dlouhou životnost Crying or Very sad , ale co je na tom pravdy Question - mám to jen z doslechu v nějakém pořadu v rozhlase. Ale za pokus stojí všechno, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Vinná réva  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group