další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Nevíte jak na krtky?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:17    Předmět: Nevíte jak na krtky? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevíte, jak na krtky ?

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fojťan
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ROFL
teda tohle forum je kruty Very Happy

_________________
learnin' to fly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fojťan
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
vazne: my meli na zahrade nejakou "pistalku" na elektriku, co ty krtky vyhani... jenze vecne nefungovala, takze moc krtku neubylo.
_________________
learnin' to fly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem je zkoušel vyplavovat, ale moc to nefunguje Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
mickaelb
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My zkouseli dymovnice, ale taky nicmoc, ale mam zkusenost, ze kdyz secu kazdy den, nebo tak jednou za dva dny, tak utecou....jo a btw, nejlepsi je na krtky kocka Wink nam uz jich ulovila alespon 5 Wink
_________________
Na kdyby se nehraje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já se jich vůbec právě nemůžu zbavit ani elektrika nepomáha. (1 fáze a drát zapíchlý do země) to akorád vylezli žížali,ale krtci pořád jsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fojťan
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
germi123 napsal:
Já jsem je zkoušel vyplavovat, ale moc to nefunguje Very Happy


to funguje na mysi - kdyz pustis tlakovkou vodu do jedny diry, po cely zahrade najednou zacne behat spousta mysi Very Happy
jinak jed je jistota Cool

_________________
learnin' to fly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fojťan
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
germi123 napsal:
Já se jich vůbec právě nemůžu zbavit ani elektrika nepomáha. (1 fáze a drát zapíchlý do země) to akorád vylezli žížali,ale krtci pořád jsou.


zkus to jako na ryby - granatem Wink

_________________
learnin' to fly


Naposledy upravil Fojťan dne so 7. 1. 2006, 17:54, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fojtan: Já jim,ale ublížit nechci. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Merlin
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mam vyskusane a overene dat hadicu s vyfuku a pustit im aspon na 30.min trochu plynu. Treba to niekedy zopakovat, ked sa netrafis do spravnej diery.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fojťan
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Merlin napsal:
Mam vyskusane a overene dat hadicu s vyfuku a pustit im aspon na 30.min trochu plynu. Treba to niekedy zopakovat, ked sa netrafis do spravnej diery.


to tam rovnou muzes pustis chlor Very Happy
germi je humanista, prece bys nezabil krtecka...

btw tohle forum je snad lepsi nez autorevue Laughing vono sem taky chodi lidi jen z autorevue... Wink

_________________
learnin' to fly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mě by ti krtečci až tak nevadili ,ale kdo má pořád rozhrabávat ty hromádky ?
Fojtan: Kluci z AR dělají do všeho Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Anonymní


PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to nutno resit systematicky. Nejlepsi je prevence. Proste vybetonovat a natrit nazeleno. Wink
Návrat nahoru
Merlin
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
germi: Tak potom skus nazbierat tie zizali a hod ich susedovi cez plot, ale nezabudni to ozmanit krtkom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marek L.
Administrátor

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Aby bylo hned od začátku jasno: Tohle fórum není chat ve stylu Garáže na AutoRevue. Chcete-li si jen popovídat, doporučuji použít opravdový chat, třeba ten na chat.autorevue.cz.

Opravdu už brzděte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p0etrik
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Proti krtkum je dobre "zasadit" do zeme pivni lahve (ale prazdne) Smile . Foukajici vitr vyluzuje zvuky, ktere krtci opravdu nemusi a rychle vyklidi pole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nechutnost
Anonymní

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:28    Předmět: zamoříš si zem Odpovědět na téma Odpovědět s citací
jenže když pustíš výfuk do země, tak tam uložíš tolik olova, že můžeš rovnou polykat olověné broky nebo jíst ovoce u cest. patrně u vás doma budete všichni trpět leukémii. Wink
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
marek l.: brzdim........ jenze na rovince davam dycky plyn Wink
Návrat nahoru
Fojťan
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
hmmm me to samo vodhlasilo... ten prispevek nahore je muj Exclamation Wink
_________________
learnin' to fly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Merlin
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:42    Předmět: Re: zamoříš si zem Odpovědět na téma Odpovědět s citací
nechutnost napsal:
jenže když pustíš výfuk do země, tak tam uložíš tolik olova, že můžeš rovnou polykat olověné broky nebo jíst ovoce u cest. patrně u vás doma budete všichni trpět leukémii. Wink


Dnes uz nemas v benzine olovo, ten krtko sa udusi z CO2. Ja mam napriklad zahradu pri ceste a kusok mam benzinovu pumpu, takze tych trochu vyfukovych plynov tomu uz menoze uskodit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní


PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 19:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mně se osvědčilo připlížit se k díře a pak do ní zařvat... krtci byli v čudu Twisted Evil
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 19:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Aby to nebylo naopak Mr. Green
Návrat nahoru
ConPower
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 19:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dědovi zas rozkopávají zahradu hraboši, celkem svinstvo.
_________________
Nokyja 6234 + 512 MB microSD Kingston @ Zímnz CX65, ajRajvr T10 1 GB + Koss KSC/75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Jirk4
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 8. 1. 2006, 0:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
germi123 napsal:
Já jsem je zkoušel vyplavovat, ale moc to nefunguje Very Happy

To dělá děda bez úspěchu Smile Ale když se poseče tráva pořádnou (hlučnou) sekačkou, tak se přestanou na chvíli objevovat Smile

_________________
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mičurin(smazano)
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 8. 1. 2006, 0:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
mame sousedku a ta denodenne sece travu takovou malou hlucnou sekackou, ted asi po roce tam nema zadneho krtka, vse prebehlo k nam, nevim jak to mam resit, kdysi jsem vosi hnizda v zemi vypaloval technickym benzinem, ale nevim jak to bude fungovat i na krtky,hm:-)
_________________
Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koniklec
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 10. 1. 2006, 10:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Olovo možná ne, ale polychlorované bifenyly jo. Upřímnou soustrast s vaší neplodností. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*****
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 10. 1. 2006, 11:55    Předmět: re Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Soused používá petardy a krtci jsou u měSad"Letos mám 200petard,tak se můžou těšit!
Návrat nahoru
karelg
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 13. 4. 2006, 20:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
s krtkem bojuji 5 let Crying or Very sad , drive vitezil on ale lonsky rok jsem mel prevahu
hromadku opatrne rozhrnu abych se dostal k chodbicce a zasunu pul kolecka syrecku co nejdale do chodbicky, hlinu prihrabnu pres otvor k syrecku je dobre pridat kus hadru (asi jako pul kapesniku)
namoceneho v nafte
nafta ale da mnohem vice prace, tak vetsinou uzivam jen syrecek

co nefungovalo:
380V 3faze 2 metry od sebe, puda polita slanou vodou
kourove patrony
vytapeni vodou
NH3 hydrous
acoustic zaplasovadlo
bylo toho moc ani si to uz nepamatuji
pak jeste pry funguje na nej cekat ale to chce trpelivost a umet to

preji mnoho stesti a dejte vedet zda to zabralo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 13. 4. 2006, 21:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Syrečky povídáte Idea ? To je zajímavé Twisted Evil . O výkendu vyskouším Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
jokus
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 13. 4. 2006, 22:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
u nás na Liptove to robíme tak, že sa ho pokúsime chytiť živého. Postup - zatlačiť naspäť všetky povrchové chodbičky aj kopčeky
- krt ryje ráno za svitania, potom na pravé poludnie a naposledy pri západe slnka
- čakám pri zašlapaných chodbičkách (bez chodenia po zahrade, má dobrý sluch) , keď je mi na dosah, zakopnem motykou pod neho a vyletí vonku aj zo zemou
- potom ho rýchlo chytím (chvíľu je vonku oslepený denným svetlom) a dám do vedra
- ďalej ho už stačí zanesť niekde ďaleko na pole alebo "spríjemniť" prácu na zahrade nepríjemným susedom
Návrat nahoru
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 14. 4. 2006, 14:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Používám krtkoplaše na tužkové baterie a nemám ani jednoho. Soused má i nějakou červenolistou rostlinu, která prý také odpuzuje krtky. Je fakt, že taky žádného krtka nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
s
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 19. 4. 2006, 12:38    Předmět: krtek Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, slyšela jsem, že pomáhají i vsunuté ostříhané vlasy do chodbiček. Krtci se s nimi nechtějí prát, protože se jim všude lepí a vzdají to. Smile
ale úspěšnost neznám
Návrat nahoru
Standa56
Anonymní

PříspěvekZaslal: so 22. 4. 2006, 12:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mame vyzkoušenou tuto metodu.
Do trasy chodbiček ktrka zakopeme 5 litrovou zavařovací láhev od okurek tak aby byla 10 cm hrdlem pod úroveň terénu , pak to překryju kachličkou 30x30 cm, to aby nebyl průvan a světlo. Krtek se po svých chobičkach pravidelně pohybuje a v dohledné době do této láhve spadne. Z ní již nevyleze, Tak je možno chytnout i malé hraboše.
Návrat nahoru
dub
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 10. 5. 2006, 13:20    Předmět: nevíte jak na krtky? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mým sousedům se hodně osvědčily plastové láhve. Na boku vyřízli čtyři křidélka, vyklopili je ven, aby měl vítr do čeho foukat, dno propíchli a celou láhev (včetně závěru) nasadili na pětku kulatinku - asi 80 cm dlouhou a zapíchli do zahrady. Dělá to docela hluk a krtci ho nemají rádi. Úspěch jsem poznal tak, že krtky mám na zahradě já, protože se mi ty flašky moc nelíbí.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá 12. 5. 2006, 9:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
myslim, že toto svědčí o vaší neskutečné krutosti vuči přírodě a zvířatum.lidštější přístup bych viděla, kdyby jste krtka vyhnal, anebo ho usmrtil hned. ale aby hynul pomalou smrtí v láhvi , to mě vyrazilo dech.Elza.
Návrat nahoru
Jaroslav Černý
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 10. 7. 2006, 22:31    Předmět: Plašítko Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na krtky se mě osvědčili zavařovací víčka Omnia přivázaná k železné tyči zaražené v záhonu. Víčka jsou na delších provázcích rozhoupána i nepatrným vánkem ta následně nařážejí do železné tyče, klepot je tyčí přenášen do země. Je to humální osvědčené plašítko které spolehlivě vyžene krtka z Vašich záhonů. Jardík :)


Naposledy upravil Jaroslav Černý dne so 5. 8. 2006, 20:45, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dr. Goblin
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 13. 7. 2006, 11:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím,

na krtky by měly zabírat lidské vlasy vsunuté do jeho chodbiček (stačí jen malý chomáček, ale čím víc, tím líp). Ale musejí to být čistě přírodní vlasy (!), ne žádné odbarvené nebo barvené, ty by byly nanic (protože z toho není tak moc cítit člověk nebo co). Takže jestli máte známého kadeřníka nebo kadeřnici, tak vám toho sežene určitě plný pytel Smile.

Další možností je pořídit si nějaký "krtkoplaš". My ho máme na solární energii. Zkusím to trochu popsat:

Je to taková trubička tlustá asi jako palec a dlouhá asi 20 cm; a nahoře má jakýsi talíř s průměrem asi 15 cm. Na tom talíři jsou solární panýlky, které přes den (i když je pod mrakem) nabíjejí baterie, které jsou taky v tom talíři. Ten krtkoplaš se zapíchne do země a zhruba každých 30 vteřin se ozve slabounké "zabzučení". Slyšet to je jenom když u toho stojíte a jste úplně zticha Smile. Nevím, co to přesně dělá v tý zemi, ale mělo by to vysílat elektromagnetický pulsy, který ten krtek zrovna nemusí a který se šířejí v zemi do vzdálenosti až 6 metrů. Musím říct, že jsme to používali asi měsíc a z celý zahrady jsme nakonec vyhnali všechny tyhle potvory.

_________________
Člověk nesmí naříkat na svoji dobu, z toho nic nevzejde. Doba je zlá, nuže tu jsi, abys ji udělal lepší.
- Thomas Carlyle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
petrumr
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 2. 8. 2006, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tohle sem měl,ale bez tych článků-udělal jsem to místo baterek na autobaterii,ale potom to zkorodovalo a odešlo,ale jak to běželo,tak ani hryzec,krtek atd.Když ten krtek vás Embarassed takto-koupíš za 50kč karbid a nastrkáš do děr,zaliješ vodou,přikryješ a necháš působit.Jak se vyvine ztoho acetylen,tak stačí škrtnout sirkou a celej podzemní labirint zhoří a při špatné koncentraci vzduchu vybuchne. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 18. 9. 2006, 0:50    Předmět: jak na krtky Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Very Happy Very Happy mám osvědčenej recept: nakup olomoucký syrečky a nacpi je těm potvorám do krtinců. Já jsem si u toho i pochutnala, protože olomoucký prostě miluju. Krtci tu úžasnou vůni nevydrží a utečou. Možná to vypadá jako blbej fór, ale já už nemam krtince na zahradě dobrých 7 let. Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
betka
Anonymní

PříspěvekZaslal: so 25. 11. 2006, 16:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To mi prijde zajimavy a chci to zkusit. Mame na zahrade asi 50 krtincu a uz nevime jak dal. Je lepsi tam ty syrecky cpat holou rukou nebo v rukavicich? Jak hluboko a v jakem mnozstvi? A je to pak na zahrade citit? dekuju za odpoved.
Návrat nahoru
KOSŤA KOSTIČ
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 3. 12. 2006, 18:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Krtek se řídí čichem a sluchem, takže to klepání a ťukání funguje. U babičky jsme jim k tomu párkrát zasmradili chodby petardami mega. Pak se odstěhovali "vedle" a od té doby byl klid. A co třeba zkusit to, co dělali (nebo možná ještě dělají) oficiálně v Austrálii s králíky? Není to sice nic pro milovníky přírody, ale asi to je jediný způsob, jak to tam řešit. Králíci si tam hrabou rozsáhlé systémy nor. Tak na ně mají "odborníka" s fukarem, který do díry chvíli fouká směs vzduchu a plynu z propan-butanový bomby a pak to na konec zapálí. Ze všech děr systému vyšlehnou plameny a kyslík uvnitř vyhoří. Fungovalo to zaručeně, ale králíků tam bylo tolik, že ty nory za chvíli obydleli jiní králíci.
_________________
Protože by mělo být, ale kdyby když až bych kdybych... Aneb kdo chce, hledá způsoby a nachází řešení; kdo nechce, hledá důvody a nachází výmluvy. Zkrátka je lepší mrtvej frajer, než živej sráč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger Skype
Anonymní


PříspěvekZaslal: ne 24. 12. 2006, 1:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
myslim, ze krtek zere zizaly i jine bilkoviny.obzvlaste syrecky
Návrat nahoru
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 17. 1. 2007, 23:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
omlouvám se za 2měsíční zpoždění. Záleží na tom, jak máte dlouhé nehty - aby se v zemi bez rukavic nelámaly. A na zahradě nic cítit neni, dávejte to tak hluboko, kam dosáhnete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá 19. 1. 2007, 11:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kde sháníte karbid?
Nemohu o něj zavadit.
Návrat nahoru
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 20. 1. 2007, 19:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Teda vy jste grupa srandistů. Se syrečkama na krtka...to jsem se teda pobavila. A ještě tam můžeme pustit našeho rotvíka, ten ty krtince srovná se zemí....a můžete rovnou pokládat meliorační trubky.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
betka
Anonymní

PříspěvekZaslal: po 22. 1. 2007, 21:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dekuju, vyzkousim. Asi budu tech syrecku potrebovat nakladak. Kez by to pomohlo. A kdyby nic jineho, tak mame aspon zaklad na dobry kompost Smile
Návrat nahoru
Ivana
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 6. 2. 2007, 21:59    Předmět: Krtek vítězí Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máme taky krtince a to znamená, že i krtka, nebo i více krtků. Krtek s celou svou rodinou neustále vítězí. Slyšeli jsme o citrónech a citrónových kuličkách, ale po dvouch dnech se objevila zase krtina. Přečetli jsme si vaše rady. Asi nejlepší budou plastové lahve, které dělají hluk. Se syrečkama si tak jisti nejsme, ale možná také na ně dojde. Jinak jsme rádi, že krtci vítězí také jinde a ne jen u nás.
Návrat nahoru
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 6. 2. 2007, 23:41    Předmět: Jak poslat krtka na doživotní dovolenou:) Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Milí spolubojovníci, Razz

Dozvěděla jsem se další možnost (kterou používali naše babičky a dědečkové), jak vystrnadit krtka ze zahrady: do jeho chodbiček položíme několik ořechů - lze vyzkoušet různé druhy - uvařených v mýdlovém louhu (použijeme mazlavé nebo jádrové mýdlo), krtek to prý nesnáší a sbalí si kufry. Razz
Nemáte s touto metodou zkušenosti?


Naposledy upravil Kateřina Hradová dne ne 18. 2. 2007, 22:33, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krtek
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 18. 2. 2007, 19:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
S ořechy zkušenosti nemám, já holt ty syrečky. Ale někde - a nevim kde - jsem četla, že nemají rádi kočičince (kočičí výkaly). Vzhledem k tomu, jakej je hroznej smrad, bych se jim ani nedivila. To já zkoušet nebudu. Laughing
Návrat nahoru
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 18. 2. 2007, 22:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pana kocoura doma máááááááááááám Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 2. 3. 2007, 20:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jeden soused radil do díry v krtině zahrabat hlavy z ryb nebo uzenáčů, pomohlo na několik dnů, a opět se nám krteček vrátil. Tolik ryb nestačíme konzumovat, zkoušeli jsme tedy zapravit ddle další rady do krtčí chodby lidské vlasy (hodí se kamarád - holič) ale účinek nic moc. V Baumaxu prodávali granulát, dost drahý, jako odpuzovač krtků, ale účinnost byla nejvyšší ze všech pokusů. Jen se prostě krtečci prodražili.... Jakmile najdu starý obal (omlouván se za výpadek paměti), název přípravku zveřejním! Brzy!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 2. 3. 2007, 22:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Starší návod zněl zatlouct po obvodě železné trubky,nahoru do nich vložit dostatečně dlouhý drát aby drhnul o stěny trubky,a na volný konec vyrobit dětský větrníček jako plašítko na ptáky na hoře a krtky dole.Ale záleží na tom jak rychle si na to ti krtci zvyknou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 5. 3. 2007, 21:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hlavně aby pan kocour chodil na ty správný místa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 7. 3. 2007, 2:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přípravek na odpuzování krtků se jmenuje Maulwurf - Stop, jsou to černé granule, které se sypou do nor (díra v krtinci). Je nejedovatý, biologicky odbouratelný a odpuzuje krtky pachem. Balení stojí kolem 390,00 Kč - drahá legrace - ale ze všech pokusů byl tenhle nejúčinnější, krtci se vracejí až po delším čase a jen největší odvážlivci!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 19:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Co zkusit třeba nějaký solární plašič krtků? Tady na té stránce to vypadá jako hit prodeje:) Máte tam dokonce reakci spokojené zákaznice. Ta cena za plašič jde! http://www.zeleneudoli.cz/solarni-plasic-krtku-hryzcu/d-56880/
hezký den!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 20:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Se solárním plašičem krtků jsme si užili radosti! Zakoupili, nainstalovali a druhý den trůnil plašič uprostřed řádné krtiny.
Firmě jsme ho vrátili - popsali, co se přihodilo, a bez připomínek nám vrátili peníze. Vůbec nás nepřesvědčovali, že jsme něco udělali špatně a z toho usuzuji, že to zas takový zázrak není. Nebo máme srdnaté krtky, co se jen nedají.
Krtky u nás odpudí spolehlivě granule Maulwurf-Stop, ale taky to není napořád, tak tři, čtyři týdny a opakovat. Na rozlehlé zahradě je to docela nákladná akce Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 13:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fidych: Tak to je dost dobrýý, že byl plašič uprostřed krtiny:) Chtělo to fotku! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 21:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to už několik let, a měli jsme pouze obyčejný foťák - tehdy nám narychlo vyvolal film známý a fotku jsme přiložili k dopisu. Jinou jsem neschovala, je to škoda, jenže v tom rozrušení, co stál plašič peněz a výsledek nulový, jsem něměla myšlenky na nic jiného, než se zbavit plašiče a dostat zpět investovaný peníz.
Musela jsem se s krtky smířit - uprostřed luk a polí to jinak nešlo, a pokud mi neryjí přímo v pařeništi, skleníku nebo neobracejí skalku naruby, toleruji různé "cestičky" podle plotu i jinde...
Víc trpí muž, když se mu uprostřed jím hýčkaného trávníku objeví krtina, pak číhá, aby provinilce uchytil. Ale krtci stále vedou Razz !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
capara
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 26. 10. 2007, 22:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zdravim,tak jsem konecne nasel zpusob,jak odstranit krtka ze zahrady.Nejprve jsem zkousel vlasy,pak vetrniky,kocku,sekacku a nakonec i reproduktor.Bohuzel ten parchant se stale vracel.Nekdy po mesici,nekdy po tydnu a nekdy uz druhy den.Nakonec jsem se odhodlal k tomu nejbrutalnejsimu a vyhlasil mu otevrenou valku.Na netu jsem cetl,ze nekdo to zkousel s elektrickyma rozbuskama a tak jsem se dal do dila.Nasel jsem doma stary mikrospinac(spis makro),vojenskou telefonni dvoulinku,12V zdroj a sifonovou bonbicku.Dale by meli cist uz jen pyrotechnici.Rozbusku jsem udelal z 6V zarovicky u ktere jsem rozbil sklo a neponicil vlakno.Do sifonky jsem nasypal strelny prach z patron a vlozil znicenou zarovicku.Dratky vyvedl ven avse pekne pospojoval.Pak uz to bylo jednoduche.Do hromadky jsem vlozil sifonku a hromadku udusal a urovnal.Na vrch jsem polozil desticku sololitu a nad ni tahlo od mikrospinace.Teprve kdyz bylo vse hotove a ja se nalezite vzdalil,tak jsem zapnul zdroj.Pozor,pri vybuchu mohou letat strepiny,je to fakt nebezpecne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 27. 10. 2007, 0:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale co když krtek není poblíž místa výbuchu? Zahubí to tlaková vlna, ohluchne a zhloupne (ztratí orientaci)? Představuji si, že rozmetáte krtiny, ale že by se už nikdy ten pacholek nevrátil? Pro normálního smrtelníka je to dost technicky náročný způsob boje Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
capara
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 28. 10. 2007, 20:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Souhlasim s tim,ze je to technicky trochu slozitejsi i nebezpecnejsi ale zrejme mu to neudela dobre a dodycha.Tomu mojemu to dobre neudelalo a tak jsem ho pohrbil,tam kde chcipnul.Dneska mu prisel na funus jeden ale dal uz nesel a vratil se.Uvidime za par dni,treba jim otrne a pak je ceka peklo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group