další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Třešeň kvete,ale nemá plody
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt 11. 5. 2006, 20:43    Předmět: Třešeň kvete,ale nemá plody Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám asi 5 let starou třešeň,měla by být raná,bohužel odrůdu nevím,vždy pěkně kvete,ale plody nejsou skoro žádné (tak do dlaně).Je problém v neopylení -v okolí nejsou jiné třešně,nebo je nutno provádět nějaký postřik?V zahradě mám ještě ryngle a ty musím stříkat proti pilatce.Děkuji.
Návrat nahoru
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 11. 5. 2006, 23:04    Předmět: Re: Třešeň kvete,ale nemá plody Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Anonymous napsal:
Mám asi 5 let starou třešeň,měla by být raná,bohužel odrůdu nevím,vždy pěkně kvete,ale plody nejsou skoro žádné (tak do dlaně).Je problém v neopylení -v okolí nejsou jiné třešně,nebo je nutno provádět nějaký postřik?V zahradě mám ještě ryngle a ty musím stříkat proti pilatce.Děkuji.


S největší pravděpodobností je problémem opylení. Třešně nejsou samosprašné a je zapotřebí mít blízko další strom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Anonymní


PříspěvekZaslal: so 13. 5. 2006, 20:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bylo by řešení naroubovat na strom jiný druh třešně?Musela by být taky raná?Děkuji
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: po 26. 6. 2006, 0:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevím, jestli doba kvetení koreluje s dobou zrání. Většinou se ale u raných odrůd uvádějí raní opylovači (Burlat, Karšova,Rivan, Kaštánka) Dokonce jsem slyšel, že ranné třešně může opylit Vackova višeň. Mezi třešněma je hodně inkompatibilních odrůd. Nejlepší by bylo zjistit jak se vaše odrůda jmenuje. U třešní jsou opylovací poměry veřejně známé. V nějaké knize (např. atlas odrůd ovoce od Richtera si můžete zvolit vhodného opylovače.)
Přeroubovat větev u takle mladého stromku také lze, pokud nemáte moc místa (ale citlivě,třešeň není jabloň). Pokud ale místo máte, doporučoval bych raději jiný stromek. Těch sto korun není zas takový výdaj.
Zdraví Vítek
Návrat nahoru
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group