další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Popínavku na terasu-kterou?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 3. 2008, 16:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jsem dnes koupila přísavník...Kupovala jsem v Hornbachu, i když vím, že se říka, že by se tam kupovat němělo Sad

Navíc jsem koupila tyšku bez pupenu Sad všechny ty přísavníky tam tak vypadaly Shocked

Tak se budu modlit, aby mi z něj něco vyrostlo

Question Mám ho přesadit hned, nebo nechat v tom jejich květinači?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 3. 2008, 16:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Opravdu si moc nepomůžete, když nebudete mít rostlinky na terase, může si dítko "pochutnat" na čemkoliv co najde doma nebo venku. To už je myslím věc výchovy a neustálého dozoru. Je to sice únavné, ale když člověk zpočátku dětem strikně zakazuje, aby si sami něco vzaly a dodrží to vždy, většinou se to naučí a problém se minimalizuje. Pak ještě záleží jestli je váš potomek tzv. ochutnávač, co všechno strčí do pusy nebo ne. S těmi prvními je to nejhorší, protože jim na poživatelnosti věcí nezáleží. Hrášek nebo korálek, kostička Lega, všechno vyzkoumají pusou Shocked
Když nasadíte víno, kiwi nebo ostružiny alespoň máte jistotu, že nejsou jedovaté. Zaskočit ale může hrášek jako víno.

Tak přeji šťastný výběr a dobré nervy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 3. 2008, 17:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bohužel...mé díte patří mezi vášnivé ochutnávače...všeho..hlínou počínaje a okusovánim minicitronu konče Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 3. 2008, 19:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to je marná snaha, to budete muset mít vskutku ještě nějaký ten rok oči na stopkách Shocked

S tím přísavníkem se nebojte, mám ho nasazený v kontejnerech na balkóně a každý rok na jaře vypadá, jako že je po něm. Pupeny nasazuje podle tepla, ale většinou až dost pozdě a k tomu nově zasazený, počítejte až tak s květnem. Může se samozřejmě stát, že bude zaschlý a nic z něho nebude, ale proč být zbytečně pesimista. Jestli je větvička pružná, je živý dost. Máte-li někde doma chladněji, můžete ho zatím zasadit do květináče a nechat u světla, obrazí dřív. Já mám několik větviček od podzimu jen ve vodě a už se jim začínají rozvíjet lístky. Potřebovaly by co nejdřív přesadit ven, ale to se mi zdá moc razantní změna, když je v noci někdy jen těsně nad nulou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 3. 2008, 20:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jé, to je dobrý nápad...Můřu tedy přísavník nechat i vevnitř? Tak to ho jdu hned přenest, já totiž jako úplný amater v zahradničení se vyznačují obzvlaštní netrpělivosti... Smile

No doufám, že to své dítě zlaté uhlídam Wink dočetla jsem se že přísavník je nejmíň jedovatý(trochu ale jo)...musela by ho sníst vagon, aby to bylo nebezpečné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 3. 2008, 22:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nechte rostlinku zatím doma, jestli má dostatečně velký květináč tak v něm, případně ji přesaďte do většího. Když to půjde, jak už jsem psala, dejte ji někam, kde je chladněji, je to přeci jen venkovní rostlinka. Teď bych s tím venkem asi počkala, hlásí na příští dny i mrazíky, takže by to mohl být docela šok spolu s přesazením, ale v Hornbachu ji asi měli taky venku? Šlo by to jí dát ven a i s tím květináčem ji zapustit do hlíny do většího květináče nebo truhlíku nebo ji dát alespoň na místo chráněné před větrem.
Podle mě dostupných informací, má přísavník mírně jedovaté jen bobule a ty Vám na něm v prvním roce nejspíš vůbec nenarostou a když tak v množství zanedbatelném, které snadno zlikvidujete. Abych Vás ještě trochu "postrašila" a na to jsem si vzpomněla až teď, nepříjemnou záležitostí je, že jeho květy hodně přitahují včely apod., nevím, kde bydlíte, aby Vaši terasu, až hojně obroste, nebraly útokem a dítko se s nimi nechtělo kamádit Surprised Ale ono to nějaký ten rok potrvá, zvláště z jedné rostlinky Vám nezaroste za sezónu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 17. 3. 2008, 22:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když tak člověk podumá o rostlinách doma i na zahradě, tak je vlastně o život s nimi žít Exclamation
Takže ani nevím, jakým zázrakem jsme propluli dětstvím našich synů a spoustou jejich kamarádů bez úhony, protože jsme si kolikrát ani neuvědomili, že na co se člověk podívá, to není zrovna k jídlu. Vždycky jsme měli velikou zahradu se spoustou keřů a trvalek a bohudík, nikdo nic nezbaštil (nebo alespoň ne takové množství, aby byly viditelné potíže) Twisted Evil. Přeji totéž i vám: ať máte pěknou terasu a žádné problémy Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 3. 2008, 1:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky si to někdy říkám, ale naštěstí náš kluk byl takový "apetlich" a nic nikde nezobal a ještě měl drezúru, že sám nic nesmí brát. Jediné co kdy ohryzal, byly dětské dřevěné kostky, když mu začaly růst zuby. Ale kamarádka měla děti ochutnávače a fakt je, že kluk se jí přiotrávil houbičkama co našel na chatě na zahradě. Takže s dětičkami je to skutečně někdy o strach cokoliv pěstovat i nepěstovat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group