další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Citrónovník - padání listu -prosím pomoc
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 15. 3. 2008, 10:50    Předmět: Citrónovník - padání listu -prosím pomoc Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosím o urgentní radu. Koupila jsem si nedávno v zahradnictví krásný už docela vzrostlý citrónovník (stal mě 800kč Shocked )

Paní prodavačka mi tvrdila, že ho můžu mít klidně doma, v obývaku přes zimu a v letě na terase.Jenže po 14 dnech doma mu začly šíleně padat listy.
Několik spodních větviček je holých Crying or Very sad Crying or Very sad

Můžete mi prosim říct, jak se o něj starat? já dodržovala jen stučný návod (zálivka 1x za 3 dny, mírna, hnojit 1x měsičně-což jsme ještě nedělala)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 15. 3. 2008, 22:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Myslím, že Váš citroník reaguje opadem listů na změnu prostředí. Možná to není rostlina pěstovaná v našich podmínkách, ale je z dovozu - pěstovaná a hnojená tak, aby vypadala dobře v době prodeje - proto ta prudká reakce.
Zkuste napsat některému z odborníků - existuje hodně klubů a spolků pěstitelů citrusů, určitě Vám rádi poradí. Možná Vám pomohou právě na těchto místech:
http://www.citrusy.cz/
http://www.citrusari-brno.estranky.cz/stranka/rady-nasich-clenu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 15. 3. 2008, 22:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rozhodně potřebuje v zimě chladno,světlo a mírnější zálivku. Já mám citrusy na verandě kde je 5 - 10°C někdy jen slabě nad nulou. Zalévám až když je zemina téměř suchá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 3. 2008, 10:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zkuste kontaktovat p.Trávníčka v Brně -Lužánkách /dům dětí a mládeže/je to odborník přes citrusy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 3. 2008, 11:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za rady, zkusim přestat zalévat (asi 1xza 3 dny bylo moc), a hnojit. Taky jsem nezměkčovala vodu, byla odstáta tak max. 1 den, a to je asi malo.

No pokud to nepomůže, obrátim se na odborníky....

Taky jsem zjistila, že se má citrus rosit, to jsem nedělala Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 3. 2008, 12:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
rosit přes léto.V zimních měsících pokud je v chladnu tak ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 3. 2008, 20:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Teď rozhodně neroste a nehnojte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 3. 2008, 22:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Aha Sad Tak to mě poradili špatně Sad

Takže co teď? V chladnu není.Je v obývaku, jak říkam, v zahradnictví, kde jsem ho koupila mi řekli, že ho v obývaku pěsrovat můžu Sad Jinak bych ho neměla kam dát, na balkoně je zima...

AŤ tak či tak, musí zůstat v obývaku..Takže mám se rovnou obrátit na někoho z "cirtusářů", na které jsem dostala kontakty nebo pro mě máte nějaký tip?

Díky moc všem za trpělivost ochotu a rady Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 3. 2008, 22:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak ho dejte co nejvíce na světlo. Tedy těsně za okno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group