další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Trvalky na terase?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 21:35    Předmět: Trvalky na terase? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ráda bych se zeptala, zda je možné pěstovat nejaké z niže vložených trvalek na terase? V obchodě mi sice říkali že jo Cool , al ena tomto fóru jsem se dozvěděla že nelze vždy věřit radám prodavačů..tak se ptám vás...
Potřebovala bych nějakou vysokou trvalku...

stračka nebo

topolovka..
nebo znáte něco vhodnějšího?

Díky za rady Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 22:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Trváte na kvetoucích trvalkách? Na zimu je stejně musíte ostříhat, tak budete mít holo, třeba by se vám víc hodily nějaké rychleji rostoucí stálezelené dřevinky či jehličinky, a ty zkombinovat s kvetoucími letničkami? Zůstalo by tak trochu zeleno i v zimě Wink
P.S. Ale na obrázku vypadají trvalky fakt lákavě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Topolovka je jen dvouletka. Aspoň mě se takhle projevuje. Stračka kvete dosti krátce a pak už moc krásy nenadělá ,vlastně topolovka také. No nevím nevím jestli se toto hodí na terasu.

Naposledy upravil Daniel Bozner dne st 19. 3. 2008, 22:27, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 22:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
určitě můžete všechny rostliny ze semen pěstovat v nádobách jako letničky,ale bylo by lepší je nakombinovat z různých druhu,aby vám kvetli postupně a neměla jste terasu v květu jen chvíli.Nebylo by také špatné k vysokým druhům vysadit něco nižšího jako např gazanie afrikan,nízky hledík atd...jinak z koflíku by z hlíny čněly jen holé stonky vysokých letniček a těmi nízkýmy to zakrejete.
Rostliny které máte na fotce budou potřebovat nějakou oporu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 23:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stračka kvete krátce? Myslela jsem , že červenec-říjen..tak jsem si to našla Sad

Jinak nějaké stálezelené kytičky už na terase mám.V zimě by tam mělo něco zustat, navíc mám nějaké jehličnany a cypřiš, teď i barvínek, zimostáz, vřesovec...

Tohle je na místo které chci trochu zaktýt, kočiči domeček a boudička na kočiči wc Smile takže kdyby v zimě tam bylo holo, nevadí...Ráda bych bohatý květ...a samozřejmě aby to kvetlo celé léto..
Jako letničky budu mít surfinie v závěsných nádobach, v truhlicích kombinace letničk a nějakých frézii nebo pryskyřniku....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 23:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letničky jsou lepší ty většinou kvetou celé léto. Trvalky kvetou jen krátce. Tedy většina. Stračka se dá po odkvětu sežíznout a pak kvete znovu ,ale na podzim má dost často padlí. Confused Sežíznutí ji ale také dost vysílí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 9:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A můžu mít ještě jeden zcela amaterský Sad dotaz?

Existují nějaké letničky které jsou vyoké kolem 1m i víc?

Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 10:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zkuste kouknout na stránky a nebo v obchodě na semenech je informace o výšce.
http://www.garten.cz/enc/cz/letnicky-1/
letniček je nepřeberné množství.
Nakupujte semena které se sejí na jaře pak vám pokvetou týž rok,
semena setá v létě se nazývají dvouletky a převážně kvetou až druhým rokem.
pokud nechcete jedovatou rostlinu zkuste třeba i slunečnice,dneska jsou vyšlechtěné na jeden metr a mají více květů na stonku vypadají impozantně a můžete je v zimě použít i pro ptáky a děti budou mít pěknou podívanou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 13:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pěkná a bytelná je Tithonia, (ve výše uvedeném vyhledavači není.) Josef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 21:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tithonia je "mexická slunečnice", dorůstá asi 1,5 metru, květy kolem 10 cm v průměru (je jich i víc na stonku) a je to letnička vhodná k zakrytí zdí.
Semena prodává Koexflor - 20 semen po 13,00 Kč (+ poštovné)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 23:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Myslíte že bych jako začátečník dokázala vypěstovat něco ze semen? Dost se toho bojím Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 23:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Proč ne, není to vůbec složité, a někdy (dost často) rostliny ze semen prospívají líp, než sazenice zvyklé na bůhvíco bůhvíkde. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 20:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jsem se pustila do pěstování slunečnic(mini slunečnice) ze semínka..Tak jsem zvědava...
Koupila jsem si kvůli tomu 2 knižky za 500kč Very Happy Tak to by bylo, aby se mi to s tímhle vědeckým způsobem nepovedlo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 20:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Shocked Ježíši to budou dost drahé slunečnice. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 20:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no naštěsti tam je víc návodu na pěstování, než jen slunečnice...Cool Cool
I když na to že mám 15 m2 na své zahradničení, tak jsem za to doposud dala peněz jak za 2hektarovou zahradu Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group