další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Zahradkář-pěstitel začátečník :)
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 13:22    Předmět: Zahradkář-pěstitel začátečník :) Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Všichni pravidelní návštěvnici fóra už mě asi znají Smile,
pohlavě jsem se vrhla do zahradničení(ač je mým jediným prostorem terasa,vlastní byt a okoli chaty v hlubokem lese).
Neustále se na něco ptám Smile a ve všech možných tématických diskuzich tahám z vás, zkušených, rozumy.

Ráda bych poděkovala za rady a zároveň bych založila diskuzi pro amatéry jako jsem já..Myslim tím opravdové amatéry, kteří třeba níkdy v životě NIC nepřesadili, nezasadili a nevypěstovali.
Pro ty, co mají doma v pokoji jednu polomrtvou pokojovou květinu, a to nejspíš nějakou blbuvzdornou...

Většina mých kamarádek se do pěstovaní čehokoli bojí pustit. Že neví jak začít. Tak jsem je odkázala na tyto super stránky...

Sem bych ráda směřovala dotazy amtérské, až hloupé Embarassed
A budou li mít zkušeni pěstitele zájem, tak nám, začátečníkum, předají své zkušenosti...Smile

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 13:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rovnou tedy sem přesouvám dotaz co jsem netematicky připletla do TRVALEK Sad:

Hlásim, že se mi podařilo úspěšně zbavit poslední uměle květiny Smile

Všude je "zalesněno" v obývaku přibyl 170cm vysoký (a 150cm široký) fíkus benjamina Wink
Na terasu několik stálezelených keříku a fůůůra barvínku....

A i manžel uznal, že živý je živý...To je asi stejný rozdil jako pořidit si vycpanou kočku nebo živou...Máme živou...zaplaťpanbú Very Happy

Jenže mě teď potkal dalši zahradnický průšvih Sad Vysadila jsem si pár věci ze semínek...něco i vyrostlo, jenže jsem si to nepopsala, tak nevím co je co...
Myslite že byste to poznali ze sazeniček, kdybych sem hodila foto? Nebo se musi počkat až to vyroste?

Bude to taková křížovka Very Happy (musi tam být všelicha, chrysantema, paprika,koriandr, thymian...a pak už si ani nepamtuju co Smile ) to je směska... Wink

Pro HanuT něco má už skoro osum lístku..Večer to nafotím...

Jinak jste mi moc pomohla s radami ohledně pokojových kytí..Vložím fotečku benjamína i toho velkolistého(mám nakonec oba ) Smile teď sháním banánovník...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 13:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To jsem ráda že jsme vám aspoň trochu pomohli, a těším se na vaše výpěstky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 14:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsme rádi že jsme Vám pomohli Smile a rádi pomůžeme tak sem hoďte ty fotky semenáčků. Skusíme co se dá poznat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 20:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Žádný dotaz není hloupý - nikdo neví všechno, a i po letech praxe s pěstováním všeho možného se občas vyvrbí něco, s čím si člověk neví rady.
Klidně se ptejte na cokoliv - kdo to ví, odpoví Laughing Wink Idea Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 20:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak já se tedy zeptam Smile

Jak se přísavník dostane na tu zeď po které se má "plazit"? To se fakt nemusí nikam přivazovat? Opravdu drží sám? Smile Zdá se mi to neuvěřitelné ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 21:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dostane se sám - leze (roste) nahoru a má "nožičky" - takové přísavné kořínky na větvích a větvičkách, kterými se přichytí podkladu Wink .
Pokud je podklad drsný, jde mu to líp, na úplně hladké stěně ho občas silnější vítr shazuje, tam se mu hůř drží (přísavníku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přísavník a břečťan mnohem lépe drží na na natřených plechových vratech od garáže než na zdi. A také výborně drží na plastových oknech a vedle na zdi ne.Břečťan na zdi nedrží vůbec, přísavník o mnoho lépe ale taky mě 2m strhla v létě bouřka. Dobrá je kombinace přísavníku tříprstého- Parthenocissus tricuspidata s břečťanem. Břečťan na zdi porostlé přísavníkem drží dobře. Já jen tak pro zajímavost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je divná věc - na hladkých plochách (plechu) se mi vůbec ani jeden pnoucí nedržel Shocked , ale nejlíp se plazily po podezdívce, která je jakoby "okrasně" omítnutá hodně hrubě. Jak se břečťan dostal na hladší stěnu, už se různě klikatil, aby se uchytil.
Sousedi mají plechovou boudu, a potáhli si jí králičím pletivem - teď jim drží jak břěčťan, tak přísavník.
Ten nám jednou při bouřce strhl vichr ze seníku - to byla kalamita, přes pět metrů výšky a šířka ještě víc. Dole chumel, muselo se to ostříhat a začít znovu. Teď tam máme po metru napříč napínací drát a nic se k zemi nehrne ani ve vichřici. Vidět to není, zarostlo všechno Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jen jestli Daniel nemá ty vrata rezaví Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Říká, že jsou vrata natřená, a tím mně uvádí v naprostý zmatek Crying or Very sad Laughing Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Že to pudu vyfotit Exclamation Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Teď hned? Mr. Green Laughing Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak tady to máte:

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A při té příležitosti jsem vyfotil i břečťan v kombinaci s přísavníkem.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group