další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Zahradkář-pěstitel začátečník :)
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 1. 4. 2008, 23:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Danieli Smile mě nadostante Smile na digitalis máme antidotum..takže si ho můžeme klidně dát k večeři Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 1. 4. 2008, 23:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Závěsné nádoby systém Lebiš jsou taky, mrkněte na http://www.lebis.cz/ , určitě si najdete, co se vám bude líbit - rozměry jsou k mání všelijaké Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 0:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No a myslite že kdybych měla nezavlažovací nádoby a zalévala 2x denně, tak to nestčí?

Ta cena je drsná Crying or Very sad Crying or Very sad
Já objednala závěsné květnináče 26cm průměr za 80k/kus..tady u Lebiše by to bylo za 350kč Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 0:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hlavně nezalévejte 2x denně. To by byl se surfiniema amen. stačí jednou za 2 dny podle toho jestli je suchá zem. Když je chladno tak i týden se nemusí zalít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 0:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Shocked Shocked Shocked to že se mají zalávat 2x denně jsem právě vyčetla v té velmi drahé Smile knize co jsem si ji nedávno koupila.
Prý rano a evečer..mám to tady nalistované....

A když už jsme u zalévání..jak zalévat růže?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 0:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podle potřeby. To jste se toho dozvěděla že. Ve volné zemi vydrží i bez zálivky pokud nebude extrémní sucho.
A ty surfinie se zalévají málo hlavně když nejsou ještě zakořenělé. Když jsou přelité tak jim blednou konce výhonů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 8:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
surfinie se přihlásí samy ja k se jim mírně schvapouší květy a listy ,chtěj vodu. Exclamation Sad Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 9:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takže ani oborným kniham věřit nemůžu Smile

Tak píšou něco o tom, že "očkovací místo" má být u ruží 5cm pod zemí Sad To u mých neni.Neni na povvrchu, ale 5cm pod zemi taky ne...
Musím je přesadit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 10:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zá leží na tom jakou máte zem některá vysycha rychle a u některé se ůplného vyschnutí nedočkáte.takže je lepší zalévat jak se vám to jeví než to dělat dle nějakého návodu ,
Surfinie mají radši kyselejší zem,dá se koupit namíchaná přímo na ně a koupíte i speciální hnojivo na květ surfinií.

U růží to nemusíte řešit uplně na centimetr .Stači na zimu mírně u krčku nahrnout hlínu,je to hlavně proto aby z jara brzo nenarašily očka na slunci a pak když přijde pozdější mrazík tak by nárusty spálil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 15:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
S tím zaléváním surfinek je to jak říká paní Hana, jak svěsí listy je to alarm, abyste je napojila.
Záleží na umístění a na počasí. Jestli na ně bude celý den pálit sluníčko, budou potřebovat podle mých zkušeností zalít denně, jakmile se ochladí, tak až bude zemina skoro suchá. Lepší je zalévat v horkém počasí až večer. Když je zalijete v horku během dne, tak je uvaříte a pokud ještě pokropíte listy, budou kapky vytvářet efekt lupy a lístky či květy Vám sluníčko pod nimi spálí.
A zase naopak, bude-li hodně pršet, musí voda z truhlíků odtékat, jinak v ní budou kytičky stát a uhnijí Vám.
A jen obvyklá připomínka, nechtěla jste nic jedovatého, ale surfinky rozhodně jedové jsou, stejně jako pěkná řádka dalších rostlin z Vašeho seznamu, takže určitě surfínky zavěste výš, než kam dosáhne Vaše malá ochutnávačka. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 20:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud budou surfinie v samozavlažovacích nádobách s přepadovými otvory na přebytečnou vodu, neměl by být problém ani se zaléváním ani s deštěm. Ale moc jim neprospívá pobyt na místech, kde prší, dobře jim je pod nějakým převisem střechy, kde jsou trochu chráněné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 21:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No já budu mít ty surfinie v závěsných nádobach na stropě...Takže se k nim můj malý ohlodávač Smile nedostane...

Pršet by na ně taky němělo, je to pod střechou...O zalévaní večer jsem si přečetla..to určitě budu dodržovat,jen se bojim jestli jim neublíži přímé slunce, je to na jihozápad...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 22:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když budou mít dostatek vláhy, měly by to vydržet, alespoň moje to na stejné svět. straně vydržely. Když uhodí nějaká děsná vedra, může jim být hůř, ale to všemu živému. Kdyby přeci jen, tak se nedá nic dělat než je vzít a strčit na dobu než se trochu teploměr uklidní někam na stíněnější místo anebo přistínit.
Doporučovala bych, po přečtení popisu Vašeho "nákupního šílenství", přeci jen trochu zpomalit a nechat si nějaké penízky v záloze na případné doplňování "padlých", ale hlavně spíš koupit osvědčené letničky a pozorovat, kterým se u Vás bude dařit a příští rok zasadit ty, co prošly "ohněm" ve zdaru a zkusit třeba něco náročnějšího. Ono rady jsou jedna věc a praxe druhá. Někomu na sluníčku rostlina prosperuje, jinému živoří, to je prostě potřeba odpozorovat a čím víc jich budete mít, tím hůř to uhlídáte Shocked
Ale uvidíte, že ty "svoje" časem určitě vyselektujete Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 22:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Smile no máte pravdu s tím šílenstvím...já jsem prostě nadšenec...a kdž už něco dělam, tak fest...Pravdou je, že mezi tima nakoupenýma rostlinkama jsou i kytky dovnitř, do bytu.Na terasu jsou jen surfinie, kopretina, lobelka, všelicha...o těch jsem slyšela že jsou na pěstovaní dobré...nenáročné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 23:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano, ty vyjmenované balkonovky určitě náročné nejsou. Kopretina Vám přestojí asi všechno, lobelka nemá moc ráda sluneční úpal, je to subtilní kytička, takže nemá kde si poschovávat vláhu a snadno schne.
Mě se na sluníčku dobře osvědčil např. bidens a loni převislá tučnolistá delosperma a ještě krásně kvetla. Zatím vydržela i zazimování a pokud ještě chvíli vydrží bude mi dělat radost i letos. Koupila jsem jí u zahrádkáře v Praze v Holešovické tržnici asi za dvacet korun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group