další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Sníte o nějaké rostlince?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 15:20    Předmět: Sníte o nějaké rostlince? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky občas sníte o nějaké rostlině, ale říkáte si, že si ji pořídíte až někdy? Já mám takovou: olivovník. A představte si, zmerčila jsem ho v Bauhausu - mají je za zhruba 250 korun.
Nepěstujete ho někdo? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 16:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kateřino nevím jaký myslíte,ale náš děda má strom na dvorku říká mu olivovník.Dívala jsem se na googla a bude to olivovník evropský.
Má ho na dvoře jako plevel.V květnu nebo v červnu žlutě kvete a voní.
Jestli tam má odsadky tak bych vám mohla něco poslat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 16:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hanko,
to jste móóóc hodná, ale obávám se, že to olivovník evropský nebude. Crying or Very sad
Pochází totiž z teplých krajů, u nás se pěstuje jen jako balkonovka - zimní nízké teploty by nevydržel.
Nemáte fotku dědečkova stromu?
Tady posílám ukázku olivovníku:


Ale pravda je, že kvete taky žlutě. Plody se u toho Vašeho nikdy nevyskytly?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 16:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě fotka květenství začínajícího se rozvíjet:

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 17:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
květy jsou stejného tvaru jen barva je sytě žlutá.
Listy mají tvar stejný ,ale šedo zelené s nádechem do stříbrna,kraje jakoby porostlé bílými chloupky.
Fotku nemám strom je na dvoře aspoň 30 let,co pamatuji a nikdy nepomrzl.Plody neměl ,snad na opylení jich musí být víc.
Počkejte,až obroste a pokvete tak vám ho vyfotím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 17:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To máte hlošinu úzkolistou - Elaeagnus angustifolia neboli česká oliva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 18:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My jsme už málem lisovali olej a zahradník nám to překazil,takže vás nepodaruji odnoží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 18:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takže p. Daniel má pravdu máme opravdu hlošinu úzkolistou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Těď k tomu tématu. Já bych si nejvíce přál Phoradendron villosum nebo Phoradendron tomentosum. Ale vsadím se s Vámi že je nikde nekoupím. Nejbližší keřík se nachází tak 5000km daleko Crying or Very sad .Kdybyste tam někdo jeli tak mě můžete natrhat plody. Předem děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No mě se olivovník taky moc líbí Cool tento je z www.rostlinky.cz, stojí 209 kč, je 20cm vysoký, moc a moc jsem si ho chtěla objenat, ale prý je náročný na pěstování..


Můj největší sen je tento enciánový stromek..stojí ale 385kč Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak na tolik květů rovnou zapomeňte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Danieli, Smile vy jste proti tomu obchodu, odkud to vždycky tahám, zaujatý!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ten hořcový stromek mám ,ale pokud ho budete chtít udržet v takovéto korunce tak se květů nedočkáte.Roste pěkně je nenáročný ,ale větvičky rostou jak divé ,kvete hodně ,ale to na tom obrázku je přehnané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací

To je ten hořcový stromek co mám doma..

a takhle kvete,žádná taková barvička jak je na reklamě natož takové množství květů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale Retacel by udělal divy. Nebo Bonzi je taky dobrý. Zkoušel jsem to na ibišky a byli tak kompaktní až jsem se lekl. Shocked

Proti tomu obchodu nejsem zaujatý jen jsem chtěl abyste pak nebyla zklamaná. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group