další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Bazalka magic blue
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirkaaa
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 19:53    Předmět: Bazalka magic blue Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Poraďte kde sehnat semena této bazalky? Našel jsem ji v internetovém obchodě http://e-shop.studiogarden.cz/, ale nabízejí tam jen sazenice a docela draho. (3x sazenice+poštovné+dobírkový poplatek- 274 Kč ) Používají osivo německé firmy Kiepenkerl. Nevíte jestli se dají semena od této firmy koupit někde u nás?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 20:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to je lepší se ještě někde podívat ,ta cena je šílená a nakonec vám ještě můžou přijít nějaké neduživci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 20:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vaši "magic blue" jsem přesně nenašla, ale Sempra má v nabídce dvě červenolisté bazalky, možná že jedna z nich je ta Vaše:
http://www.sempra.cz/sempraflora/
Ocimum basilicum Bazalka červenolistá letnička
Ocimum basilicum Bazalka kadeřavá červenol.

Pokud nebudete trvat na té magické, pak jsou tu další červenolisté:

http://www.koexflor.cz/koexflor.php?sekce=katalog&podsekce=9
OCIMUM basilicum "Purple Opaal"
OCIMUM basilicum "Cinamonette" po 15 Kč
a ještě další druhy

http://www.jikl.cz/obchod.php?from=semena&
Blue Spice 18 Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 20:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem se také dívala a tu vaši bazalku jsem nikde neobjevila.Myslím si, že semena od firmy Sempra najdete v každém specializovaném obchodě a nemusíte platit drahé poštovné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirkaaa
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 21:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za snahu, ale myslím, že to nebude ani jedna z těch co mi nabízíte. Bazalka magic blue je nově vyšlechtěná odrůda bazalky, která se hodí k tvarování do stromkové formy. To mě na ní právě zaujalo.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 21:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to jestli jste někde slyšel v televizi nebo v časopisu,tak taková novinka bude určitě drahá do té doby než se nasytí trh a semínka nemusí být zatím vubec v prodeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 21:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jestli je to novinka, tak to asi všude k dostání nebude, jen jestli to zase není takový ten reklamní chyták
Ale zkuste se koukat v obchodech po stojanech se semínky, teď se jich vynořují mraky, třeba na ni někde narazíte Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 22:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejhorší oříšek bude přezimování. To v naleštěném katalogu nikdy nepíšou že je někdy problém dané rostliny uchovat přes zimu. Za ty peníze člověk očekává že to nebude jen na jednu sezónu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 22:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak ještě něco, podle Vašich nejnovějších indicií
V zahradnictví Krulichovi nabízí též za 38,- Kč něco podobného:
Ocimum " African Blue" - bazalka vytrvalá, dá se také tvarovat
http://www.zahradnictvikrulichovi.cz/prode...a-vytrvala
Posílají na dobírku stejně jako ta Vámi nalezená firma, ale mají prodejnu také v Praze, pokud by to pro Vás bylo vhodné. A dost možná, že budou mít tuhle bazalku i další zahradnictví
Zkuste na ni mrknout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 2. 4. 2008, 22:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Semena od firmy Kiepenkerl prodávají v Bauhausu, ale nevím, jestli zrovna tuto bazalku. Vím, že ji prodává i Starkl a nějaké další větší společnosti, mají ji v nabídce už asi tři roky. Pokud vím, měla by být trvalka, ale nesnese přílišnou zimu, takže je potřeba ji dát na zimu domů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirkaaa
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 20:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji všem. Abych se přiznal, nečekal jsem tak rychle tolik odpovědí. Ta bazalka Ocimum African Blue vypadá skoro stejně jako ta co sháním, možná ji taky vyzkouším. Ještě jednou moc díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 21:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Není zač. No my jsme se poslední měsíc tady dost rozjeli Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 23:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak hodně úspěchů "na lovu" a hlavně při pěstování Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group