další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Sníte o nějaké rostlince?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jinak Daniel má pravdu, pečlivě jsem obrázek zkoumala a zdá se mi "poněkud" nereálný Smile[/quote]

Pán u počítače zřejmě živou rostlinu nikdy neviděl jen upravuje. Vrazil bych mu kolečko z hnojem a zakládal by pařeniště jak červená myš aby věděl co to obnáší vypěstovat květiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Danieli, muj muž před vánoci do NY možna pojee..ovšem bych nesázela na jeho zahradnický um...asi by vám nekoupil vaší "lasku" poněvač by ji nepoznal.. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Danieli, já v tom obchodě (sieberaz) docela hodně nakupuju, co myslite, kdybych se jich "na férovku" mailem zeptala, zda jejich některé obrázky jsou počítačově upravené, co by mi řekli?
Docela mě to láka.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
HanaT napsal:
to by byla moje nejdražší orchidej a ještě bych s ní zatočila, RAZ-DVA by byla na prach. Mr. Green

Vy jste ňáká pesimistická Mr. Green
Tak když mě to přivezete tak se Vám o tu orchidej budu rok starat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Medicka.ol napsal:
Danieli, já v tom obchodě (sieberaz) docela hodně nakupuju, co myslite, kdybych se jich "na férovku" mailem zeptala, zda jejich některé obrázky jsou počítačově upravené, co by mi řekli?
Docela mě to láka.... Wink


To se radši neptejte to nemá cenu. Vy naštěstí nečekáte zázraky takže si kupte co se Vám líbí. Ale nepřehánějte to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Very Happy a jen tak teoreticky...co si myslite, že by mi odpověděli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Medicka.ol napsal:
Danieli, muj muž před vánoci do NY možna pojee..ovšem bych nesázela na jeho zahradnický um...asi by vám nekoupil vaší "lasku" poněvač by ji nepoznal.. Sad


Stačí koupit živou větvičku christmas mistletoe s co nejvíce plody. Stojí tak 2-3 dolary. Oni to tam používají místo jmelí. Jenže je riziko že tam budou prodávat jmelí dovezené z Evropy a to už mám.

Moc děkuju za snahu ale nechci Vás s tím obtěžovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 4. 2008, 22:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Medicka.ol napsal:
Very Happy a jen tak teoreticky...co si myslite, že by mi odpověděli?


No tak to zkuste mě by také zajímala odpověď. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 7:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Daniel Bozner napsal:
To máte hlošinu úzkolistou - Elaeagnus angustifolia neboli česká oliva


Tak oliva nebude, ale zas máme jistotu, že aspoň něco se v přírodě nemění. Very Happy
Medička psala o nabídce olivovníku za 200 Kč, omrknu poštovné a balné.
Díky všem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 12:46    Předmět: Re: Sníte o nějaké rostlince? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kateřina Dvořáková napsal:
Taky občas sníte o nějaké rostlině, ale říkáte si, že si ji pořídíte až někdy? Já mám takovou: olivovník. A představte si, zmerčila jsem ho v Bauhausu - mají je za zhruba 250 korun.
Nepěstujete ho někdo? Wink


Paní Dvořáková, olivu asi třicetiletou máme na chatě, zkusím vyštrachat její fotku. Podle popisu ostatních by to mohla být ale spíš ta "česká", ale zase vím, že si ji soused přivezl s teplých krajů a ta naše je opět původně takový chudák, co prorostl na příjezdovou cestu a náš táta jí vykopal a zasadil do zahrady, protože mu bylo líto, že by ji někdo měl přejet.
Na olivy i s menšími plody jsem dvakrát narazila také u jedné pražské základní školy a v parčíku na sídlišti. Teď jsem koukala po netu a zdá se mi, že česká oliva má plody daleko delší a užší, než ty, co jsem viděla na stromě u školy, tak nevím.
Jinak olivy prodávají občas v květinářství jako bonsaje. Nabízí je také Zahradnictví Flos z Řeže, prodávají je často i na výstavách jako For Garden apod. Už jsem na ní měla na podzim spadeno, ale nakonec jsem si řekla, že začínat pěstování zimováním, není nejlepší nápad. Pokud mě paměť nemate, stála 119,- Kč a ještě u ní byla ampulka s olivovým olejem Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 14:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nechce se mi zdát, že by u nás oliva všechny ty bývalé drsné zimy přežila Idea ale ¨příroda umí překvapit - kdyby to tak bylo, to by byl gól, že? Wink
Paní Ottová, díky moc za informaci, to je dobrá cena. Ještě musím promyslet, zda spíš bonsaj, nebo klasiku. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 15:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ta cena mě právě také nadchla a nakonec, když necháte bonsaj bez zásahů, však on se ke klasice brzo vrátí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group