další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak vysadit broskvoň kopenou v zahradnictví?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 4. 1. 2006, 16:25    Předmět: Jak vysadit broskvoň kopenou v zahradnictví? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosím, poraďte. Už několik let po sobě se mi neujal stromek broskvoně, který jsem si koupil v zahradnictví. Co dělám špatně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
miljan
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 19:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přesně nevím, ale broskvoně jsou dosti náročné. Záleží na stanovišti, nadmořské výšce, na zalévání, na samotném stromku, může být už nefunkční při koupi. Proto pěstuji broskve z pecky. Je to nějaká odrůda sibiřská a nebo tibetská, snese nižší teploty, je trochu pozdní, plody nejsou tak vybarvené. Když mi odejde stromek, tak je to jedna pecka a ne 150 až 200 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pěstitel
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 8. 1. 2006, 11:11    Předmět: Re: Jak vysadit broskvoň kopenou v zahradnictví? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Martin H. napsal:
Prosím, poraďte. Už několik let po sobě se mi neujal stromek broskvoně, který jsem si koupil v zahradnictví. Co dělám špatně?


Broskvoně jsou náročné především na vlhkost. Nesnášejí sucho a v zimě většinou nezmrznou, ale uschnou. Proto se vysazují na jaře, ale pak se musí celý rok pravidelně a hojně zalévat. Doporučuji po přinesení z obchodu zakrátit kořeny, namočit na 24 hodin do nádoby s vodou, aby se stromek napil a probudil. Pak pořádně prolévat při výsadbě jámu, ve které poroste. A pak hojně zalévat, pokud zrovna neprší, samozřejmě. Také se musí zakrátit korunka o 2/3. A pokud stromek do června nevyraší, tak se musí celý proces opakovat. Pokud ale dodržíte výše popsanou metodu, tak budete mít úspěch. Mně uschne tak jeden stromek z dvaceti. Což je dobré, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group