další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Máte rádi bazalku?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Malkovich
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 12. 3. 2006, 21:12    Předmět: Máte rádi bazalku? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Toto koření nebo tato bylinka mi chuťově přirostla k srdci. Zatím jsem ji vždy kupoval sušenou a tento rok jsem se rozhodl, že se ji pokusím vypěstovat čerstvou. Jak je oblíbená tato aromatická bylinka u vás. Zkoušel ji už někdo sušit doma. Já mám zatím zkušenosti pouze s mariánkou (ne marihuanou) a aromaticky i chuťově se nedá s kupovanou srovnat. Wink
_________________
AMD Athlon 64 3000+, Arctic Freezer 64Pro,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,GeForce 7600GT Silent Pipe II,Case Gigabyte AURORA, 2x512MB DDR400 ,HDDSeagate 80 +120GB ,LCD FSP19-2,,Logitech Z-2300, DVD±R LG ,zdroj Fortron 400W ,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 13. 3. 2006, 10:18    Předmět: Re: Máte rádi bazalku? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Malkovich napsal:
Toto koření nebo tato bylinka mi chuťově přirostla k srdci. Zatím jsem ji vždy kupoval sušenou a tento rok jsem se rozhodl, že se ji pokusím vypěstovat čerstvou. Jak je oblíbená tato aromatická bylinka u vás. Zkoušel ji už někdo sušit doma. Já mám zatím zkušenosti pouze s mariánkou (ne marihuanou) a aromaticky i chuťově se nedá s kupovanou srovnat. Wink


Vzhledem k tomu, že jsem si adoptoval středomořskou, zvláště italskou kuchyni a zcela ignoruji kulinářství české, bazalky mám doma několik. Pěstuji na zahradě asi 4 druhy. Velkolisté i malolisté, zelené i s červenými listy. A suším je velmi mírně ve stínu. Sbírat se musejí dopoledne během slunečného dne. Nejlépe v 11 hodin za plného slunce. Pak mají nejvíce silic a aroma. Pak ji uchovávám v dobře uzavřených nádobách. A v zimě, ačkoli jsem bohatě zásoben sušenou, mám na okně několik květináčů s živou rostlinou. Ale bacha!!! Bazalku nikdy nesmíte sestřihnout u země, není pak totiž schopná obrazit znovu. Je to vynikající a zázračná rostlina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Matej Pospichal
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 19. 3. 2006, 16:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mamka ji pěstuje doma a je moc dobrá.
_________________
,,Odvaž se a pak se uvidí"-Napoleon
Nějaká motorola:)-Nokia 6150-Siemens MT50-SE T630-SE D750i+512 MB MSPD+HPM70-???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 22. 3. 2006, 16:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Doporučuji přestat kupovat v obchodě a pěstovat si doma. Budete ji mít stejně tak rád jako domácí majoránku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 22. 3. 2006, 21:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
standys: Můžete napsat popis jak pěstovat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 23. 3. 2006, 20:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bazalka se u nás pěstuje jako letnička a daří se jí nejlépe v teplých, slunných a chráněných polohách a co se týká náročnosti na půdu, tak preferuje kypřejší a humóznější půdy. Semena vysejte koncem března do truhlíčku, nebo máte-li pařeniště tak tam a semínka lehce přihoďte zeminou nebo třeba jemným pískem. Cca za 2 týdny už by měla bazalka vykukovat. Na zahrádku ji přesaďte v květnu po zmrzlých nejlépe po dvou rostlinách. Nemá ráda mráz, takže musíte další rok nanovo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 27. 3. 2006, 7:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za návod. Koukám, že mám na to nejvyšší čas Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Inzinyrka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 31. 3. 2006, 15:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já miluju, miluju bazalku! Té chuti se nic nevyrovná! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 4. 2006, 11:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dušínko, svatá dobroto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Anonymní


PříspěvekZaslal: ne 9. 4. 2006, 17:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
bazalka je take dobry zdravy doplnek stravy www.abecedazdravi.cz
Návrat nahoru
vizitix
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 9. 4. 2006, 18:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
jo,docela mi jede
_________________
Dancall 2711->Nokia 5110->Philip Azalis 288->Siemens CT70->K700i-> 6234 + 2GB microSD Sandisk (multi kit) + AD-46 + Koss Porta Pro +3510i a další

Avatar roku 2008, hlas pro vizitixe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
Venc
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 23. 4. 2006, 12:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bazalka je popravdě naprosto ůžasná bylinka: už druhým rokem pěstuji bazalku citronovou,skořicovou a jiné výborné bylinky. Fantastická vůně - vřele doporučuji.
Návrat nahoru
jim.papin
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 23. 4. 2006, 23:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bazalku doporucuji nesusit, ale nadrobno nasekat a zamrazit. Zamrazena si zachovava veskere chute a chutna uplne jako cerstva. Susena bazalka je uplne jine koreni.
Nasekane a zamrazene doporucuju uchovavat i jine bylinky (treba i nat petrzele).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá 5. 5. 2006, 23:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
standys napsal:
Nemá ráda mráz, takže musíte další rok nanovo...


Dá se jí zachovat přes zimu, pokud bych jí na podzim přesadil do truhlíku a šoupnul do sklepa?
Návrat nahoru
darex
Anonymní

PříspěvekZaslal: po 19. 6. 2006, 23:12    Předmět: bazalka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bazalku pěstuji již několik sezon a vloni jsem k zelené přidala i červenou(krásně kvete). Listy bazalky používám především ve své profesi, zkuste je třeba drobně nastříhat nebo nakrájet a zamrazit. Vytvoříte se tak zásobu čerstvé bazalky na zimu. Pro dochucení těstovin v zimním období ji můžete naložit se solí do olivového oleje. Vždy si ji ale předem nakrájím, pak už by to ani nešlo a hlavně to mám v zimě bez práce. Nejraději B. požívám čerstvou, hlavně na rajčata, do těstovinových a bylinkových salátů.
Darex
Návrat nahoru
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group