další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Hledám popínavou rostlinu do truhlíku na balkon
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anička
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 2. 4. 2006, 23:07    Předmět: Hledám popínavou rostlinu do truhlíku na balkon Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Potřebovala bych poradit s výběrem popínavé rostliny do truhlíku na balkon, kde je trvalý polostín. Nemusí být kvetoucí, hlavně aby byl dlouho zelený, vytvořil stěnu a vyrostl co nejrychleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 3. 4. 2006, 17:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobře a velmi rychle rostou letničky. Musejí se ale každý rok vysévat znovu. Doporučuji určitě lichořeřišnici (je léčivá a poupata se nakládají jako kapary), také povíjnice, ale ta nekvete vůbec a ve stínu je málo hustá. Z trvalek je skvělý břečťan. Ten navíc tvoří hustou stěnu zelenou i v zimě, potřebuje ale velkou nádobu. Také přísavník (loubinec), ale ten opadává. Z opadavých kvetoucích rostlin v polostínu je nádherný zimolez japonský (kvete a silně voní navečer), dále klematic alpský a podražec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 4. 2006, 9:48    Předmět: Re: Hledám popínavou rostlinu do truhlíku na balkon Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Anička napsal:
Potřebovala bych poradit s výběrem popínavé rostliny do truhlíku na balkon, kde je trvalý polostín. Nemusí být kvetoucí, hlavně aby byl dlouho zelený, vytvořil stěnu a vyrostl co nejrychleji.


Aničko, ještě jsem nad vámi přemýšlel... Co vlastně myslíte pojmem trvalýá polostín? Není to spíš stín?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
s.karas@atlas.cz
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 4. 4. 2006, 20:17    Předmět: rada Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám dlouholeté zkušenosti s povijnicí nachovou. Kvete i na severní straně, voní a velmi rychle roste. Navíc je zcela nenáročná. Při prvním podzimním mrazíku však zmrzne. Na trhu je pestrá směs barev od bílé přez růžovou až po tmavě fialovou.
Návrat nahoru
Anička
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 4. 4. 2006, 23:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano je tam stín. Slunce tam svítí brzy ráno a to ještě jen chvíli. Mohli by jste, prosím zaředit fotku a popis povijnice nachové do vašeho katalogu? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 11. 4. 2006, 11:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Anička napsal:
Ano je tam stín. Slunce tam svítí brzy ráno a to ještě jen chvíli. Mohli by jste, prosím zaředit fotku a popis povijnice nachové do vašeho katalogu? Děkuji.


Máte ji tam.

http://www.abecedazahrady.cz/default.aspx?...titem=2323
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
vizitix
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 12. 4. 2006, 16:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já newim,mě napadá okamžitě břečťan,,,
_________________
Dancall 2711->Nokia 5110->Philip Azalis 288->Siemens CT70->K700i-> 6234 + 2GB microSD Sandisk (multi kit) + AD-46 + Koss Porta Pro +3510i a další

Avatar roku 2008, hlas pro vizitixe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
daylight
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 16. 4. 2006, 13:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Co takhle podražec (Aristolochia)? Snáší stín, má hezké velké listy - akorát nekvete (což nemusí být na závadu) a - mrcha - na zimu nezodpovědně opadává. Nemá-li to opadávat, souhlasím s Fildasem, asi jen ten břečťan, ale ten má nemilé sklony rozežírat svými kořínky všechno, čeho se dotkne. Taková malá milá neopadavá kyselina...
Návrat nahoru
ziege
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 15. 8. 2006, 13:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
a co takhle trubač kořenující, Campsis radicans.šlo by to také?a jak velký by potřeboval tak zhruba truhlík?rozměry.díky.a nebo jak velký by potřeboval truhlík břečťan.díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
ziege
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 18. 8. 2006, 0:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
prosím poradíte mi někdo?moc prosím.a ještě jak se rozmnožuje rostlina Campsis radicans.prosil bych o přesný popis jak a co mám udělat.mam to na dvoře a chtěl bych to rozmnožit
děkuji všem za jakoukoliv radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 8. 12. 2006, 22:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkoušela jsem trubač množit ze semen, která jsem si dovezla ze zahraničí, ale bez úspěchu.
Polodrěvitý řízek namočit do stimulátoru a zapíchnout do písku a ještě překlopit zavařovačkou - tak mi vzešlo vždycky vše a pokud jsem to šoupla ještě do skleníku, úspěch byl zaručen. Ale s touto rostlinou jsem to bohužel ještě nezkoušela.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt 1. 2. 2007, 19:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste třeba i Kobeu-Kobea modrá (Cobea scandens).Jde o letničku,která velmi rychle poroste celý balkon.Sice má mít slunce,ale i v tom polostínu myslím poroste. Semena se běžně koupí asi za 15 Kč.Existuje i bílá forma,ale ona kvete až v září a květy jsou sice velké a pěkné,ale v záplavě listů a výhonů moc vidět nejsou.
Návrat nahoru
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group