další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Znáte tohoto brouka?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Smetiště  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alternativ
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 5. 4. 2006, 17:55    Předmět: Znáte tohoto brouka? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosim poradte. Pred nedavnem se nam doma objevili brouci, viz. foto. Moc by me zajimalo, co je to za druh brouka a jak se ho ucinne zbavit? Produciruje se nam po chodbe a uz zavital i do patra, do kuchyne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 5. 4. 2006, 21:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj. Zkus oslovit uživatele Pickuper - Deratizér ( pitr.pce@seznam.cz )
Nebo já ho zítra seženu a přepošlu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
jim.papin
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 5. 4. 2006, 21:31    Předmět: Nejsem entomolog Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejsem entomolog, ale moje chabe znalosti co si pamatuju z vejsky mi napovidajim, ze by to mohl byt nejaky nosatec, tedy prislusnik celedi nosatcoviti
http://www.biolib.cz/cz/taxon/id12366
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alternativ
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 5. 4. 2006, 22:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
germi123 napsal:
Ahoj. Zkus oslovit uživatele Pickuper - Deratizér ( pitr.pce@seznam.cz )
Nebo já ho zítra seženu a přepošlu Wink


To by bylo super, kdyby se zastavil. Dik moc!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 7. 4. 2006, 9:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
alternativ: Tak boužel ho nikde zatím nemůžu dohnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 7. 4. 2006, 11:01    Předmět: Re: Znate tohoto brouka? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
alternativ napsal:
Prosim poradte. Pred nedavnem se nam doma objevili brouci, viz. foto. Moc by me zajimalo, co je to za druh brouka a jak se ho ucinne zbavit? Produciruje se nam po chodbe a uz zavital i do patra, do kuchyne.


Pokud si ze státnic z entomologie dobře vzpomínám, je to určitě nosatčík, jak zde někdo uvedl, z čeledi nostacovitých. Většinou je to škůdce ovoce a zeleniny. Jeden druh vyžírá lískové oříšky. Patrně se mu u vás doma na něčem dobře daří. Musíte objevit zdroj nákazy, odkud se šíří. Ale nenapadá mě, co by to mohlo být za druh. Zkusím oslovit nějakého coleopterologa, aby nám poradil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
alternativ
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 13. 4. 2006, 8:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tedka mi bylo nekym receno, ze by to mohl byt Klikoroh Borovy, coz se mi moc nezda hlavne kvuli delce a tvaru tykadel Confused Ale kazdopadne to asi bude nejaky ten broucek z celedi nosatcovitych.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 13. 4. 2006, 12:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Klikoroh? Jak je to velký brouk? A kde by se vzal v bytě? Klikoroh borový ožírá mladé stromky a sazenice smrku a borovice. Nalézt ho lze na pasece u báze kmínku... ale v bytě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
alternativ
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 14. 4. 2006, 8:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Martin H. napsal:
Klikoroh? Jak je to velký brouk? A kde by se vzal v bytě? Klikoroh borový ožírá mladé stromky a sazenice smrku a borovice. Nalézt ho lze na pasece u báze kmínku... ale v bytě?


Ten nas brouk ma tak 1 cm i s tykadlama. Mam podezreni,ze jsme si ho donesli domu se sazenicema kytek z Makra. Asi zimoval v te hline od kytek. Kdo vi,kde to pred tim lezelo. Treba mezi stromkama...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 14. 4. 2006, 10:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
alternativ napsal:
Martin H. napsal:
Klikoroh? Jak je to velký brouk? A kde by se vzal v bytě? Klikoroh borový ožírá mladé stromky a sazenice smrku a borovice. Nalézt ho lze na pasece u báze kmínku... ale v bytě?


Ten nas brouk ma tak 1 cm i s tykadlama. Mam podezreni,ze jsme si ho donesli domu se sazenicema kytek z Makra. Asi zimoval v te hline od kytek. Kdo vi,kde to pred tim lezelo. Treba mezi stromkama...


To je možné. Pokud je to brouk velký 1cm, pak to určitě není bytový škůdce. Tak velcí nebývají. Smile Prostě je odchyťte a zlikvidujte. Smile A je to. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
jim.papin
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 14. 4. 2006, 12:55    Předmět: Klikoroh Borovy Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No nevim, ta tykadla se mi nezdaji.
Tady jsou odkazy na toho klikoroha. Posudte sami.
http://www.wcrl.ars.usda.gov/cec/photo/v33.htm
http://www.hlasek.com/hylobius_abietis_816.html
http://www.invasive.org/browse/subject.cfm?sub=4119
http://www.metla.fi/metinfo/metsienterveys...abie-n.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BroukPytlík
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 30. 7. 2006, 22:12    Předmět: Máme stejní problém, ale jiného brouka. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosím, kdo ví co je to za brouka?
Je asi dva milimetry velký a aniž by se nás zeptal, tak se k nám nastěhoval do bytu. Nepodařilo se nám najít, že by byl někde jejich zdroj, prostě se vyskytují všude v prostoru. Máme podezření, jestli není v nábytku, v plyšákách v dětským pokoji, nebo prostě jestli mu stačí k životu prach za skříněma. Zkusil jsem jich několik i zajmout a podrobit křížovému výslechu, ale žádnej z nich se nepřiznal, co vlastně žerou a co na ně platí. Celkem jdou za světlem, na parapetu jich každej den několik uhyne. Večer pak nastražím UV lampu s lapačem. Pár se jich taky chytne, ale nic moc. Zkusím přidat ještě další fotky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BroukPytlík
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 30. 7. 2006, 22:18    Předmět: problém stejný ale jiný brouk - další foto: Odpovědět na téma Odpovědět s citací


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrKp
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 22. 12. 2006, 8:22    Předmět: Brouci Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám doma stejný problém a asi i stejné brouky, aspoň popis sedí, obrázky mi bohužel nejdou otevřít. Pokud někdo víte, co to je a jak se toho zbavit, prosím napište
Návrat nahoru
BroukPytlík
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 23. 12. 2006, 22:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Omlouvám se, fotky jsem už z mého webu odstranil něvědomky při zálohování a obnově dat.
Každopádně ale nyní již mohu říci, že jsme nad broukama zvítězili. Jeden zajatej se přiznal Surprised)
Jejich zdroj byl v pytlíku s kroupama. V první třídě jsme pro dceru šili na přání učitelky tento pytlík na rozcvičování prstíků na hodinách psaní. Byl pěkně zabalen do bavlněného obalu. No a když už nyní dcera chodí do sedmé třídy, tak jsme pomocí těchto brouků zjistili, že byl uložen mezi prádlem v dětském pokoji.
Takže bacha na kroupy!!!
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Smetiště  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group