další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Co dat mezi mulcovaci kuru a travnik?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sejvi
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 11. 4. 2006, 15:17    Předmět: Co dat mezi mulcovaci kuru a travnik? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravim,
potreboval bych poradit co mam dat mezi mulcovaci kuru a travnik, aby se mi nedostavala mulcovaci kura na travnik? Minuly rok jsem kolem plotu vysazel zivy plot a abych s nim nemel tolik prace tak chci dat pod zivy plot mulcovaci kuru a potrebuji ji necim peknym ohranicit tak, aby mi nelezla do travy a dobre se mi pak trava sekala.
Predstavuji si neco takoveho (viz. obrazek). Nebo vite nekdo o necem lepsim, sikovnejsim...?


_________________
Hloupost nejenže nezná hranic, ale nepotřebuje ani tlumočníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
vizitix
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 12. 4. 2006, 16:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no,proč to nenecháš bez nějakýho razantního přechodu???mě to přijde spíš zbytečnost..mulčovvačka se tim tam nedostane,leda že by foukal víter jak prase,a to by se ti tam dostala i přes tohle...
_________________
Dancall 2711->Nokia 5110->Philip Azalis 288->Siemens CT70->K700i-> 6234 + 2GB microSD Sandisk (multi kit) + AD-46 + Koss Porta Pro +3510i a další

Avatar roku 2008, hlas pro vizitixe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
joudamAtEs
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 12. 4. 2006, 19:23    Předmět: o co autorovy jde ... Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To fildas:
No ja myslim ze vim o co autorovy jde ...... je videt ze mozna nemate deti ani pejska Wink nepotrebujete vitr jako pr... aby byla kura vsude Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
vizitix
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 12. 4. 2006, 22:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ne,děti fakt nemám,ale psa jo...a když už vběhne do kůry,tak vyhodí pár kousků,a ty by letělěly i přes ten přechod...
_________________
Dancall 2711->Nokia 5110->Philip Azalis 288->Siemens CT70->K700i-> 6234 + 2GB microSD Sandisk (multi kit) + AD-46 + Koss Porta Pro +3510i a další

Avatar roku 2008, hlas pro vizitixe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
sejvi
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 14. 4. 2006, 10:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jsem zacal kopat kolem plotu abych polozil mulcovaci kuru. Doufam ze cca 20cm vykop staci... Tak jsem prosel par prodejen se zahradnictvim a uz jsem se rozhodl ze mezi kuru a travnik dam plast (viz. obrazek) akorad ne od GARDENY, ale z BAUMAXU - stoji 99Kc a je dlouhy 9m.


_________________
Hloupost nejenže nezná hranic, ale nepotřebuje ani tlumočníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
thea
Anonymní

PříspěvekZaslal: so 15. 4. 2006, 17:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj,
ten plast ti nedoporucujem. Mala som ho tiez medzi travnikom a tujami a za rok sa rozpadol, silny mraz v zime mu proste nerobi dobre. Daj tam radsej to drevo. Inak sa zvykne este pred ten dreveny zahon dat taky okraj z betonovych zahradnych kociek, aby si kolesom z kosacky isiel po chodnicku a budes mat krasne pokosene. Blbe je, ze to stoji dost. Thea
Návrat nahoru
Staníček
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 22. 4. 2006, 8:39    Předmět: Ohraničení trávníku Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mezi trávník a kůru jsem umělohmotný plůtek z Baumaxu použil vloni. Po letošní zimě je zcela vytvrdlý, popraskaný, každým ťuknutím se láme. Jsou to vyhozené peníze.
Zvažuji zakoupení plastových kůlů nebo plotových tyček (Transform Bohdaneč, www.recyklace.cz), jejich nařezání asi na 30 cm délky a postavení nerovnoměrně vysoké palisády, aby náš labrador kůru nerozmetával do trávy.
Mnoho úspěchů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudiiik
Anonymní

PříspěvekZaslal: so 29. 4. 2006, 17:53    Předmět: travnik--kura Odpovědět na téma Odpovědět s citací
...no vetší kýýýýč jak umelohmotné lemy sem snad jeste nevidel...opravdu si to s tim umistenim mezi travu a kuru rozmysli......osobně bych volil tendle zpusob...mezi kuru a trávu nedavat nic...nebo když už tak bych tam dal nejake nižší keře(sem tam ozdobné listem, sem tam květem, ktere se behem cca 2let tak rozrostou že vytvoří přirozený přechod...a žadna kura nikdy v živote na travnik nevyletí.... Wink Rudla Mr. Green
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: so 29. 4. 2006, 19:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
NEJJEDNODUŠŠÍ ASI BUDE,KDYŽ SI KOUPÍŠ NĚJAKÉ DŘEVĚNÉ PALISÁDY,JSOU BĚŽNĚ K DOSTÁNÍ TŘEBA V BAUHAUSU.VĚTŠINOU JSOU VE DVOUMETROVÉ DÉLCE,NE VŽDY.VE STAVEBNINÁCH JSEM SI VŠIMLA,ŽE MAJÍ BETONOVÉ OKRASNÉ ČÁSTI NA VRCHU DO OBLOUČKU A V RŮZNÝCH BARVÁCH,TŘEBA V ZELENÉ,NEBO ČERVENÉ BARVĚ.UŽ JEN ZÁLEŽÍ NA TOM,KOLIK DO TOHO CHCEŠ INVESTOVAT.URČITĚ JE ALE LEPŠÍ KOUPIT NĚCO KVALITNĚJŠÍHO,NEŽ VĚČNĚ VYHAZOVAT PENÍZE ZA NEKVALITNÍ VĚCI..... Rolling Eyes
Návrat nahoru
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 8. 5. 2006, 21:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
nejjednodužší a nejlevnější je záhon obrýpat a nechat malý rygůlek. párkrát do roka se obnový srdcovou motyčkou a je vystaráno. nic se mi do trávníku nedostane a vypadá to dobrě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
Tuldinka
Anonymní

PříspěvekZaslal: so 13. 5. 2006, 23:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj, to může být docela dobrý nápad. Nebl by nějaký obrázek pro lepší představu? Díky
Návrat nahoru
Evina (novy)
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 14. 5. 2006, 6:49    Předmět: Re: Ohraničení trávníku Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Staníček napsal:
Mezi trávník a kůru jsem umělohmotný plůtek z Baumaxu použil vloni. Po letošní zimě je zcela vytvrdlý, popraskaný, každým ťuknutím se láme. Jsou to vyhozené peníze.
Zvažuji zakoupení plastových kůlů nebo plotových tyček (Transform Bohdaneč, www.recyklace.cz), jejich nařezání asi na 30 cm délky a postavení nerovnoměrně vysoké palisády, aby náš labrador kůru nerozmetával do trávy.
Mnoho úspěchů.


Jsem na plasty v zahradě také úplně alergická, ale tento plotový program (Bohdaneč) je kupodivu a překvapivě esteticky fakt dobrý a ani při dost blízkém pohledu není poznat, že to je plast. Každý to vnímá sice jinak, ale kýče jsou vidět zásadně horší!!!
A na tak exponovaných místech může být vynikající jeho praktická nezničitelnost, na rozdíl od popraskaných obrubníků z Baumaxu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
miscia
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 14. 7. 2006, 2:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj, také jsem to řešila a vyhodnotila, že plasty jsou kýč, dřevo trčí a nejhezčí by byl speciálním rýčem vyrytý rygůlek, přes nejž by tráva těžko prorůstala. Musí se ale obnovovat. Vyřešila jsem to betonovými kostičkami v barvě pískovce/ barva se může přizpůsobit jiným použitým materiálům v zahradě/, výška 8 cm, nejmenovaného výrobce. Je to definitivní řešení, sekačka po tom jedním kolem dobře jezdí a při dobré volbě vhodné barvy předěl téměř opticky zmizí. Good luck.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
la.sa
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 20. 9. 2006, 16:27    Předmět: Můj názor. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahojky.Nevím proč,ale jsem odpůrce plastů na zahradě.Také jsem měl tento problém.Po návštěvě zahradnictví,kde mi poradil odborník jsem to vyřešil takto.Srdcovou motykou jsem udělal žlábek,který jsem vyskládal plaveným kamenem.Ten se dá koupit za poměrně dobrou cenu v každém lepším zahradnictví.Vypadá to hezky a po 3 letech tráva neroste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
ceny
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 5. 10. 2006, 13:19    Předmět: Re: Co dat mezi mulcovaci kuru a travnik? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím,
plastová ohrádka se nám neosvědčila, při sekání strunovkou se začala rozpadat. Dřevěné ohrádky jsou trvanlivější (pokud se napustí barvou), ale zase jimi prorůstá tráva, která se špatně likviduje. Nelépe se nám osvědčilo udělat záhonek o 15cm níž než trávník, když už je vytvořený drn, tak je to bez problému, na sekání potom není potřeba ani strunovka Smile

Ceny
www.carmen-flora.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group