další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak využít plody borůvkovníku?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarek33
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 12:26    Předmět: Jak využít plody borůvkovníku? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dostal jsem rostlinu borůvkovníku před dvěma lety. Skvěle mi kveta a plodí, ale nevím, jak mám plody využívat. Jsou dobré jako borůvky.
Návrat nahoru
Prochec
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 17:55    Předmět: Re: Borůvkovník Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jarek33 napsal:
Dostal jsem rostlinu borůvkovníku před dvěma lety. Skvěle mi kveta a plodí, ale nevím, jak mám plody využívat. Jsou dobré jako borůvky.


Zaujal mě vás příspěvek. Jak to vypadá? Smile Rád bych to taky pěstoval. A jak to chutná?
Návrat nahoru
ConPower
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 8. 1. 2006, 15:54    Předmět: Re: Borůvkovník Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prochec napsal:
A jak to chutná?


Jarek psal, že jsou dobré jak borůvky Wink .

_________________
Nokyja 6234 + 512 MB microSD Kingston @ Zímnz CX65, ajRajvr T10 1 GB + Koss KSC/75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Lamborghini
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 3. 1. 2007, 14:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
opravdu je to docela dobré
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 18. 2. 2007, 21:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když to chutná jako borůvky, dejte to na koláč, udělejte kompot, marmeládu - fantazii se meze nekladou.
Nejedná se náhodou o plody rostliny zimolez kamčatský, kterému se říká kanadská borůvka? Plodí brzy zjara, "borůvky" jsou protáhlého tvaru a borůvkové barvy.
Dobrou chuť! Very Happy Mcl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marz
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 21. 2. 2007, 13:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky se to dá dávat do jogurtu - koupit si takový ten bez příchutě a prostě to tam rozmačkat nebo jen tak zamíchat.
_________________
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 21. 2. 2007, 19:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My je papkáme jen tak. Chutnají i našemu rotvíkovi, na jogurt už by asi nezbylo.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kateřina Tomášová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 30. 3. 2007, 12:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejspíš se opravdu jedná o plody zimolezu. Mají protáhlý tvar. Dobře,že píšete, že mají chuť jako borůvky. Uvažují o jeho koupi. Slyšela jsem, že nejsou tak náročné na půdu a vláhu jako pravé lesní.
Pěstování by snad mohlo být snažší, několika mým známým se borůvky vůbec nedaří pěstovat. Mají také nedůvěru k tvaru plodu který zimolez plodí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 31. 3. 2007, 0:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zimolez kamčatský je opravdu nenáročný jak na půdu, tak i na jarní teploty. Navíc plodí hodně brzy z jara, kdy žádné ovoce ještě není (květen) a "borůvkami" je každoročně doslova obsypaný. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 31. 3. 2007, 16:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
kateřina Tomášová napsal:
Nejspíš se opravdu jedná o plody zimolezu. Mají protáhlý tvar. Dobře,že píšete, že mají chuť jako borůvky. Uvažují o jeho koupi. Slyšela jsem, že nejsou tak náročné na půdu a vláhu jako pravé lesní.
Pěstování by snad mohlo být snažší, několika mým známým se borůvky vůbec nedaří pěstovat. Mají také nedůvěru k tvaru plodu který zimolez plodí. Smile

Neplodí jim, protože jim je oberou ptáčci - záškodníčci...moc jim chutnají. Borůvka se musí zasíťovat a dobrota je na světě. Borůvky jsou velké až do 1,5cm a lahodné. Nijak se o keříček nestaráme, jen z počátku jsme ho šoupli do rašeliny a občas zalijem, v současné době má výšku asi 70cm.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 31. 3. 2007, 21:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám pocit, že jsme zase na začátku: pokud nám Jarek 33 nepoví, jaký tvar plodů má na svém "borůvkovníku" a kdy sklízí, nedopídíme se, má-li velkoplodou zahradní borůvku (jako na obrázku od Vás), nebo zimolez kamčatský s oválnými plody asi 3cm velkými.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 1. 4. 2007, 9:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Od začátku mám ten samý pocit. I když pořídit si může obojí. Wink
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 1. 4. 2007, 19:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejlepší by bylo, kdyby si Jarek 33 pořídil bůčkovník. Ten všichni známe, jeho plody mají nezaměnitelnou chuť a v troubě ho umíme pěstovat všichni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 1. 4. 2007, 21:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale pozor přátelé,kamčatská borůvka a kanadská borůvka dvě odlišné rostliny jsou,a každá samozřejmě jinak chutná a má jiné pěstební potřeby. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 19:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Co se týká zimolezu kamčatského,tak přímo super popis je na stránkách pana Chovance. www.Chovanec.cz/boruvka.htm. A podobné povídání najdete u pana Šíra o kanadské borůvce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group