další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Stavba suché zdi
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Typy zahrad a architektura Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Plk
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 18. 4. 2006, 11:58    Předmět: Stavba suché zdi Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,nedávno jsem slyšel o názvu suché zdi(nevim jestli se to tak přesně jmenovalo)a líbilo se mi to.Tak bych chtěl poradit z čeho ji nejlépe postavit.Vím že to jde s kaménů na princip skalky a nebo takovými květináči ,které se dávají na sebe.A tak se chci zeptat vás jestli s tím máte nějaké zkušenosti.Poraďte prosím z čeho ještě by se to dalo postavit a jestli prosím máte nějaké obrázky nebo nějakou stránku z obrázky této suché zdi.Děkuji mnohokrát.
Návrat nahoru
Plk
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 20. 4. 2006, 17:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
prosím vás poraďte mi.
Návrat nahoru
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 20. 4. 2006, 19:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, máte na mysli zdi tohoto typu ?



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Plk
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 21. 4. 2006, 14:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ano.děkuji.myslel jsem zdi tohoto typu a nemáte s němi nějaké zkušenosti?.a staví se normalně tak že je skládáme ty kameny na sebe?děkuji mnohokrát
Návrat nahoru
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 24. 4. 2006, 10:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Boužel s takto velkou zdí zkušenost nemám,pouze jsme stavěli malou pžízemní. Rozhodně si, ale nemyslete, že to je jen dávání kamennů jen tak na sebe ! Ta zeď musí mít i určitou stabilitu a musí odolat i povětrnostním podmínkám a hlavně dětem !!! Zkuste se třeba zeptat u dodavatele kamennů jestli namá nějaké technologické postupy a rady ke stavbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
sejvi
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 24. 4. 2006, 12:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zed kolem baraku jsem stavel minuly rok a tak jednoduche to zase neni! Nejhorsi je vybirat kameny, aby na sebe navazovaly. Dost kamenu jsem musel palici rozbijet aby jsem dostal pozadovany tvar... Kameny jsem sehnal ze stare stodoly, ktera se blizko nas bourala. Ted se chystam ze celou dvou zed vysparuji (schody jsem uz vysparoval) a mezi jednotlive zdi zasadim zakrsle okrasne kere a kytky.


_________________
Hloupost nejenže nezná hranic, ale nepotřebuje ani tlumočníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
Evina
Anonymní

PříspěvekZaslal: po 24. 4. 2006, 14:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Suché zídky se dělají z kamenů, které se ale nespojují maltou ani betonem, zasypávají se hlínou, do které se sázejí suchomilné rostliny. Nemám scaner po ruce, jinak bych Vám překopírovala, ale základní popis a technologické nákresy lze najít v publikaci Šrot: 1000 dobrých rad zahrádkářům, s.28-29. Je běžně k dispozici v kdejaké knihovně. Před pár lety jsem jich pár stavěla, vycházela jsem také z literatury, ještě se Vám po nějaké doma podívám. Doporučuji je vřele, jinak bych už předěly v zahradě neřešila, jsou funkční a celý rok jiné a krásné! Když jsem zvládla i já, zvládnete určitě také! Hodně štěstí!
Návrat nahoru
PLK
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 9. 5. 2006, 18:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
sejvi:to na fotce je to co jste stavěl vy?a na fotce to vipadá že je to spojené betonem,nebo něčím jiným?děkuji.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: út 9. 5. 2006, 18:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
PLK napsal:
sejvi:to na fotce je to co jste stavěl vy?a na fotce to vipadá že je to spojené betonem,nebo něčím jiným?děkuji.

Jo jo je to spojene klasickou maltou...
Návrat nahoru
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 10. 5. 2006, 10:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Anonymous napsal:
PLK napsal:
sejvi:to na fotce je to co jste stavěl vy?a na fotce to vipadá že je to spojené betonem,nebo něčím jiným?děkuji.

Jo jo je to spojene klasickou maltou...


To ale potom není suchá zídka. Ta se staví z cihel a kamení bez pojiva, maximálně se prokládá suchým sypkým substrátem - hlína, písek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
ziege
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 14. 11. 2006, 16:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den chci se zeptat jak se taková zeĎ staví taková jokou má na obrázku /SEVJI/ .vubec nemam tušení jak se to může stavět-.napadlo mě že třeba z každé strany se dají nějaké desky aˇkameny se tak pak nějak nahážou protože se bojim že kdybych to stavěl jenom tak tak mě ty kameny tam třeba nebudou držet do te doby než to zaschne a padaly by.nebo bych tu zídku postavil třeba ze křiva.a ještě se chci zeptat jestli třeba nemáte nějaké video jak se ta zídka staví nebo třeba jestli to nebylo v nějakém díle Zahrada je hra neboď to si můžu pustit i záznam na internetu.děkuji za všechny rady.naschledanou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
poodls
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 27. 4. 2007, 21:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dávám za pravdu, suchá zídka se to jmenuje právě pro to, že kameny nejsou spojeny žádnou maltou. Kameny se pokládají na sebe s mírným sklonem "dovnitř" nebo od sebe, jak chcete, a fixují se hlínou. Když se šikovně zídka osází, je to opravdu pastva pro oči. Doma mám také jednu svojí. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 27. 4. 2007, 21:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Z dosavadního čtení příspěvků,je vidět,že každý má pod pojmem suchá zídka na mysli něco jiného.Co vím já,tak suché zídky se stavěly snad od nepaměti na krajích polí,a byly to vlasně meze tvořené vyoranými kameny.V moderní době se pod pojmem suchá zídka myslí navršená vrstva kamenů,prosypaná zeminou coby pojivo a spáry osázené určitými druhy skalniček.Taková zeď se ale staví za určitých podmínek aby byla pro okolí bezpečná!Tzn.vhodně založený základ a dostatečná šíře.Nikdy tyto stavby nebyly a nejsou vysoké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 28. 4. 2007, 1:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dost záleží na tom, jak vysokou chcete zídku stavět? Jestli to má být jen zídka nízká, hodí se přírodní kámen, který se u vás v okolí vyskytuje, nebo prefabrikované tvarovky.
Nízké suché zídky se maltou nespojují: vykope se základová rýha asi 35 cm hluboká a vysype se vrstvou štěrku. Na to kamenný základ z největších kamenů, které jsou k dispozici. Na to pak další vrstvy od největších kamenů k nejmenším - dobré je každou vyšší řadu maličko "uskočit" dozadu - zídka není kolmá, ale má větší stabilitu, a líp vypadá.
Kameny dobře usazujte, dá to práci, ale pečlivost se vyplatí. Skládejte je v řadách tak, aby zídka vázala. Spáry se vysypávají zeminou a osazují rostlinami už při stavbě zídky, pokud chcete mít rostliny dobře usazené. Na vrchní řadu zídky si nechte ploché kameny - utvoří jakousi stříšku, aby voda nezatékala do zídky a zemina se nevyplavovala.

Ke kupovaným tvarovkám dostanete návod a v něm několik variant, jak si poskládat zídku. Hodně zdaru v budování Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ziege
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 24. 6. 2007, 12:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
dobrý den chci se zeptat jaký druh kamene je nelépe použít na stavbu zdi z kamenů spojených normálně maltou.(můžu použít pískovec??popřípadě jaké všechny druhy můžu použít.)děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Typy zahrad a architektura Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group