další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Prosím, pomozte mi se slimáky.
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivo2287
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 21. 4. 2006, 8:52    Předmět: Prosím, pomozte mi se slimáky. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na zahrade mam velmi rozsirenu populaciu slimaka (plze) Limax maximus (Leopard Slug - en). V lete su ich stovky zalezene kde tu v pivnici, na tmavych, vacsinou vlhkych miestach, kde sa zraza na stenach voda, to miluju. Neviete ako sa tejto pliagy zbavit? Kazdy tyzden ich musim zberat a odnasat daleko od zahrady. Najhorsie je to, ze nepomaha ani dokonale utesnenie priestorov, oni si vzdy najdu cesticku, ako sa tam usidlit.
Vdaka za kazdy napad.
Návrat nahoru
zuzka_wazbova
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 21. 4. 2006, 9:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zahrabat kelímky s pivem tak do 2/3 pod úroveň zeminy a přikrýt je tak aby do nich nenapadal užitečný hmyz,slimáci neodolají a nalezou do kelímků z vrchu menším otvorem - a je po nich. Kelímky pak nezapomenout odstranit!!!
Návrat nahoru
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 8. 5. 2006, 21:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pro slimáky je prý jedovatá pražená káva a když kafe dopijete, nasipte logr do záhonku. Prý to funguje, ale vyzkoušené to nemám - piju nesko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
Edisson
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 1. 11. 2006, 20:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To odnášení asi nebude to pravé. Vždycky se vrátí. Osvědčil se nám způsob - posbírat , zalít vodou, druhý den vylít do kompostu a opět večer vyrazit na lov.Po týdnu nebylo co sbírat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 2. 11. 2006, 18:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
VANISH SLUG PELLETS-zabírá spolehlivě. Na jaře stačí pohodit pár modrých granulek. Napapkaj se, vyslintaj se a jsou antefíne.
Během sezóny několikrát opakuji.


http://www.agromanual.cz/cz/pripravky/inse...llets.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá 17. 11. 2006, 20:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vím,že jste škůdcomil,ale tím,že slimáky jen přenesete jinam nic nevyřešíte,chce to je nekompromisně likvidovat.Existují na ně různé přípravky,viz reklama v tisku odborném zahrádkářském.Ale tato aplikace je účinná jen do konce prázdnin.Potom už nemá význam,protože nová generace španělských slimáků má již nakladená vajíčka pro příští sezonu.
Návrat nahoru
KOSŤA KOSTIČ
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 3. 12. 2006, 18:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Babička je zasypávala solí a oni napěnili, až mi jich bylo líto. Prostě je to spálilo. Dělala v nemocnici a tam se solným roztokem dělaj některý potraty. Prý to funguje na každou nechtěnou havěť... fuj fuj fuj!!!
_________________
Protože by mělo být, ale kdyby když až bych kdybych... Aneb kdo chce, hledá způsoby a nachází řešení; kdo nechce, hledá důvody a nachází výmluvy. Zkrátka je lepší mrtvej frajer, než živej sráč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger Skype
FAN.
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 17. 12. 2006, 21:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
.........Já jsem sypal slimáky nehašeným vápnem. Rozpustí se, nebo taky sůl. Sice to vápno dlouho nevydrží ale pomáhalo to.
_________________
Fábia 1.4 74 kw elegance. prům.spotřeba 6.5l!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt 1. 2. 2007, 10:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
.........teď nedávno jsem četl nebo slyšel? Už nevím,že je dobré si na zahrádku zasít Tymián.Prý odpuzuje svou vůni slimáky. Mám ho koupený,budu to zkoušet.
Návrat nahoru
Honza
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 2. 2. 2007, 17:52    Předmět: Tymián proti slimákům ano, ale musí růst na více místech! Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tymián proti slimákům je zřejmě účinný, ale musí být rozmístěn na více místech v zahrádce. Asi by byla účinná bariéra z tymiánu. Pokud rozumíte elektrice, zkuste natáhnout dva holé vodiče na izolačních tyčkách kolem záhonu a spojit je s vývody ploché nebo 9 voltové baterie - rozhodně ne 230 V!! Ta potvora to cítí a měla by se vrátit. Nic to nestojí, je to pro zahrádkáře bezpečné a možná to bude i překvapivě úspěšné.
Návrat nahoru
jiřík
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 19. 2. 2007, 19:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ten timián bych neviděl tak růžově,protože ten roste většinou na výsluní a tomu se slimáci stejně vyhnou.Nejlépe je asi stinný zákoutí vysekávat a vyhrabávat a slimáky sbírat a nakládat do uzavřený nádoby s vodou.(uzavřený pro ten smrad)ačas od času zahrábnout do kompostu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 19. 2. 2007, 20:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nebo je hodit slépkámSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 2. 2007, 17:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Asi každý zahrádkář na venkově by byl rád kdyžby na tuto pohromu platily jakékoliv slepičky,ale bohužel jsem o této rase od nikoho neslyšel.Jako možné řešení by jsem viděl použití dusíkatého vápna v této předseťové a předsadbové době.Je totiž potřeba zlikvidovat vajíčka slimáků než se na jaře vylíhnou a začnou škodit.Jinak asi nezbívá než použítí nabízených přípravků ze Zemědělských potřeb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 2. 2007, 19:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
mno já jsem se pořád divil, že slimáci jsou všude, jen v zahrádce u mé thýně nejsou a kor když bydlí u vody...
Pak jsem zjistil že když to nějaký zkusí, dostanou ho její kačeny. Takže né slepičky, ale kachny....pak jsem ještě někde slyšel, že je zobají i strakapoudi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 20. 2. 2007, 21:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vy jste nikdy neviděli, jak si slepice pochutnávají na slimácích? Problém je akorát ten, že jim je nejdřív musíte nasbírat, aby nerozhrabaly záhony. A že se po nich můžou utlouct! Pro člověka to sice zase taková úleva není, sám je musí sbírat, ale je víc vajíček:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group