další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jaké rostliny se hodí na drátěný plot?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lenkas
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 5. 5. 2006, 9:07    Předmět: Jaké rostliny se hodí na drátěný plot? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, potřebovala bych vybrat nějakou vhodnou rostlinu, aby se plazila nebo ovíjena po klasickém drátěném plotě, zároveň aby ho moc nezatížila nebo kořeny nenarušila zídku, nemusí být úplně hustý a pokud možno bez hodně vonících květů (aby se tam nerojily včely). Může mi někdo poradit. Děkuji
Návrat nahoru
Evina
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 5. 5. 2006, 12:29    Předmět: Re: výběr rostliny na drátěný plot Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Lenkas napsal:
Dobrý den, potřebovala bych vybrat nějakou vhodnou rostlinu, aby se plazila nebo ovíjena po klasickém drátěném plotě, zároveň aby ho moc nezatížila nebo kořeny nenarušila zídku, nemusí být úplně hustý a pokud možno bez hodně vonících květů (aby se tam nerojily včely). Může mi někdo poradit. Děkuji


Vynikající je hrachor vonný, mám lety ověřeno. Semínka jsou levná a běžně k dostání i ve většině hypermarketů, sice je malinko později na setí, leč určitě letos ještě stihnete, nebojte!!! Proplazí se oky pletiva většinou úplně sám, když tak mu občas malinko pomožte... Navíc budete mít pouze jemně voňavé květy celé léto, rojení včel jsem u nich nikdy nezaznamenala. Nebo je možný vysít šarlatový pnoucí fazol- vše stejné, jako u hrachoru, jen květy nevoní vůbec. Tak prima pěstování přeji!!!
Návrat nahoru
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 8. 5. 2006, 21:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Možná by se hodilo i psí víno (ale nejsem si na 100% jistý jak to láká včely)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
Anonymní


PříspěvekZaslal: út 9. 5. 2006, 12:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V podstatě co se plazí, třeba i břečťan.
Návrat nahoru
Amáta
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 10. 5. 2006, 23:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
..pán radil břečťan, ale k tomuto návrhu musím připomenout , že
břečťan je agresivní - vniká i do zídek. A potom, strašně pomalu roste, má svou zkušennost - tuším, že zarostlé plochy se nejspíš nedožiji Sad ...Možná by se Vám hodil clematis - krásně kvete, není těžký .... plot moc nezatěžuje. Také se pro tyto účely prodávají přísavníky, bohatě olistěné, ale ty myslím nekvetou.
Návrat nahoru
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 11. 5. 2006, 9:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Amáta napsal:
..pán radil břečťan, ale k tomuto návrhu musím připomenout , že
břečťan je agresivní - vniká i do zídek. A potom, strašně pomalu roste, má svou zkušennost - tuším, že zarostlé plochy se nejspíš nedožiji Sad ...Možná by se Vám hodil clematis - krásně kvete, není těžký .... plot moc nezatěžuje. Také se pro tyto účely prodávají přísavníky, bohatě olistěné, ale ty myslím nekvetou.


Kvetou nenápadně, jako réva, s níž jsou příbuzní. A v teplých krajích tvoří přísavníky napodzim řídké hrozny modrých bobulí. Nevýhodou je, že podzimem nádherně šarlatově zbarvené listy opadají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
plk
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 11. 5. 2006, 11:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
dobrý den chci se zeptat jaké místo potřebuje břečťan nebo přísavník myslim jako zeminu.myslíte že pro jeho kořeny bude stačit i obyčejný květináč 30cm vysoký?děkuji.a soused má břečťan a poradíte mi jak bych si ho od něj moh vzít?myslím jakým způsobem ho rozmnožit do své zahrádky?děkji mnohokrát
Návrat nahoru
PLK
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 11. 5. 2006, 17:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
a jak to myslíte že je agresevní brečťan?a někde jsem tu četl příspěvek že zruší rostliny kolem nebo tak něco co je na tom pravdy,?a jak dlouhé jsou kořeny u popínavých rostlin?děkuji a poraďte mi někdo.
Návrat nahoru
Evina (novy)
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 11. 5. 2006, 22:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
plk napsal:
dobrý den chci se zeptat jaké místo potřebuje břečťan nebo přísavník myslim jako zeminu.myslíte že pro jeho kořeny bude stačit i obyčejný květináč 30cm vysoký?děkuji.a soused má břečťan a poradíte mi jak bych si ho od něj moh vzít?myslím jakým způsobem ho rozmnožit do své zahrádky?děkji mnohokrát


Břečťan lze pěstovat klidně úspěšně i ve Vašem květináči, jako pokojovou květinu. Jenom nepočítejte, že Vám s tak málo zeminou obroste plot nebo dům! To je ho nutno vysadit do volné země.
Množení je snadné: odřízněte vrcholový řízek (konec výhonu břečťanu s asi 4 listmi, uřízněte těsně pod posledním listem, ten odtrhněte) a můžete dát zakořenit nyní i prostě do vázy s vodou nebo zapíchnout do květináče se zeminou. Tak za 3-4 týdny zakoření. Řízků si vezměte více, neujímají se nikdy stoprocentně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Lenkas
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 12. 5. 2006, 13:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji moc za rady, vysela jsem hrachor, fazol a povíjnici a uvidím, co se osvědčí. Do budoucna bych to možná řešila nějakými trvalkami, ale s tím bude asi problém, že většina dřevnatí a byla by to asi velká zátěž pro plot nebo víte o nějaké trvalce, co by byla lehká? - nemusí kvést.
Návrat nahoru
Evina (novy)
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 12. 5. 2006, 14:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Lenkas napsal:
Děkuji moc za rady, vysela jsem hrachor, fazol a povíjnici a uvidím, co se osvědčí. Do budoucna bych to možná řešila nějakými trvalkami, ale s tím bude asi problém, že většina dřevnatí a byla by to asi velká zátěž pro plot nebo víte o nějaké trvalce, co by byla lehká? - nemusí kvést.


Rádo se stalo! Určitě budete mít nádherný plot!!! Povíjnice se sama vysemeňuje, takže příští rok i bez setí Vám vyraší spousta nových rostlin. A z hrachoru i fazolu lze snadno hromadu "semen" sebrat...
Viděla jsem spoustu plotů z pletiva (cca 180- 200 cm) porostlých přísavníkem trojcípým (je kompaktnější a sám se proplétá) i pěticípým (vzrůstem robusnější). Staticky to normálně vydrží! A už dnes (12. 5.) tvoří skvělé zarostlé zelené stěny! A vrcholové výhony Vám zakoření i ve sklenici vody- mám několikrát vyzkoušeno, jsou bezva. Takže ani náklady na ozelenění dlouhého plotu nejsou dramatické. Přeji Vám radostné kochání zeleným plotem......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
jemhadar
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 12. 5. 2006, 14:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Musím potvrdit názor svojí maminky Eviny, máme ty zelené smetáky úplně všude, čili je pravda, že rostou jako z vody a hned...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PLK
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 12. 5. 2006, 21:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
prosím poraďte .nějakou popínavou rostlinu která roste nejrychleji a je nejhustější z většiny popínavých rostlin a k tomu není moc náročná.děkuji předem za rady
Návrat nahoru
PLK
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 12. 5. 2006, 21:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
a prosím ještě se chci zeptat můžu zasadit více druhů popínavých rostlin vedle sebe?třeba povíjnice,hrachor,přísavník,břečťan.a zasadit je hned třeba 10 cm od sebe aby se proplétali navzájem.neuhynou nějak?nebo tak můžou být?děkuji
Návrat nahoru
ziege
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 12. 5. 2006, 22:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
dobrý den chci se zeptat na Povijnici Nachová,je to letnička.bohužel nejsem moc zkušený zahradník a tak ani nevím co je to letnička.A tak se chci zeptat jestli tato popínavá rostlina roste stále rok co rok a na zimu třeba opadne a na jaro roste dál.nebo na podzim umrzne a vypadají semena a na jaro roste nová rostlina.děkuji mnohokrát
Návrat nahoru
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group