další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Co mám dělat, když mi nekvete popínavá růže?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fmilun
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 8. 5. 2006, 20:40    Předmět: Co mám dělat, když mi nekvete popínavá růže? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Po zimně mi připada...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xym
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 14. 8. 2006, 8:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Co vyskusat nejake hnojivo na podporu tvorbu kvetu, napr. od Kristalonu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kateřina Tomášová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 12. 3. 2007, 20:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Osvědčilo se mi na jaře přidat k rostlině kompost. V létě bohatou zálivku. Růže by měla být na sluníčku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kateřina Tomášová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 12. 3. 2007, 20:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Po zimě odstranit vymrzlé dřevo. Na jaře přidat trochu kompostu a v létě bohatě zalévat. Růže musí růst na slunci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 13. 3. 2007, 19:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
....a nezapomenout stříhat. Střih podporuje růst i kvetení.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 15. 3. 2007, 23:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pnoucí růže kvetou na loňských výhonech, proto je nesmíte příliš zkracovat (nejvýš tak o třetinu), jinak pokvetou málo, a nebo (když se vám povede loňské výhony vystříhat) vůbec.
Včasným přihnojením na jaře podpoříte násadu květů - přidejte růžím dobrý kompost. Také odstraňování nedozrálých šípků z růží podporuje tvorbu dalších výhonů, které v příštím roce pokvetou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 17. 3. 2007, 19:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já se budu trochu rouhat,samozřejmě jako se vším při řezu jednat rozumě,jinak si zbitečně přivodíte nekvetoucí jak popínavé tak i sadové růžičky.U těchto růžiček totiž neplatí to co u klasických floribund a čajohybridů.Sestřihnout jen to co je nutné a co bezporostředně nevhodně zahušťuje keř.Jinak při razantnějším střihu se nejedná o zastřižení ale zmlazování a to je v tom kterém roce zpravidla bez květů.Ale rád by jsem také upozornil na včasné ukončení přihmnojování.Při pozdějším nebo opakovaném zvláště dusíkatými hnojivy nutíte růžičky tvořit další výhony s listy a né květy.PROTO s hnojením opatrně,růžičky zvláště pnoucí nejsou zas tolik zmlsané na hnojení,vždy si to co potřebují opatří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 17. 3. 2007, 21:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stanislave, máte pravdu, že průmyslová hnojiva nejsou vždy to pravé ořechové! Pnoucí růže je dlouhověká a dokáže si, jak říkáte, opatřit co potřebuje, ale jarní přihnojení kompostem rozhodně doporučuji zvláště u mladších jedinců - nehrozí, že by dřevo díky tomuto přihnojení nevyzrálo a došlo k nějakému poškození keřů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 29. 4. 2007, 18:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U popínavých růží je velmi důležité správně je vyvazovat - tak, aby byly jednoleté výhony co nejvíce rovnoběžně se zemí, aby z nich vyrašila po celé jejich délce všechna očka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group