další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kde sháníte velké kameny?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Typy zahrad a architektura  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PLK
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 11. 5. 2006, 18:05    Předmět: Kde sháníte velké kameny? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
prosím chci se zeptat kde vy berete větší kameny.Třeba kameny o velikosti 30cm a více.Jestli si je kupujete nebo jezdíte třeba někam do lesa nebo někam odkud si je vozíte.děkuji
Návrat nahoru
Evina
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 11. 5. 2006, 21:39    Předmět: Re: shánění kamenů Odpovědět na téma Odpovědět s citací
PLK napsal:
prosím chci se zeptat kde vy berete větší kameny.Třeba kameny o velikosti 30cm a více.Jestli si je kupujete nebo jezdíte třeba někam do lesa nebo někam odkud si je vozíte.děkuji


Porozhlédněte se kolem svého bydliště, kameny lze najít na různých starých zbořeništích (dnes asi spíš nutno zjistit, zda nemá majitele, abyste nenarazil), na okrajích lesů, na polích jich jsou hromady a určitě to nikomu vadit nebude.... Odborníci doporučují zvolit druh kamenů, které se vyskytuje normálně v okolí. Nezastírám, je to docela dřina, ale vždycky si je můžete taky koupit, kdyby nevyhovovalo.
Spíše se lidi kamenů porůznu pracně zbavují.....Možná, že Vaši sousedi zrovna nějaké vyhazují.... Sama jsem takto získala spousty kamenů a dokud jsem zídky nepostavila, tak mysleli, že jsem asi blázen, že chci takový odpad..........
Samozřejmě, že můžete zajet, zavolat i do lomu a kameny si objednat. Budete mít jeden druh, což může být výhoda. Nevýhodou je, že budou čerstvě nalámané a žádanou patinu získají až za pár let.
Návrat nahoru
pavlis
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 21. 6. 2007, 9:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
záleží jaké kameny sháníte. Nevím odkud jste, ale pokud chcete oblé, tak já je vozím z pískovny u Beranů - Daleké Dušníky. Seženete tam až 1m velké kameny, vždy po 500,- za kus ať je velký 30 cm nebo 1 m. Větší kameny "hrubé" např sbírám podél okraje polí, kam je traktoristé odhazují při orbě pokud na ně narazí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 21. 6. 2007, 9:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já větší kameny také sbírám, a to buď poblíž zbořenišť, nebo si je nosím z okolí (les, pole...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 29. 7. 2007, 22:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kámen je nejlépe a nejlaciněji k sehnání na okrajích polí(které se obdělávají) protože i při dnešní zemědělské činnosti a za použití moderní techniky se musí na mnohých polích po orbě ještě tzv.odkameňovat před novým setím aby se technika nepoškodila kameny při orbě dostvšimi se se na povrch.Takže doporučuji na procházkách přírodou koukejte se po okrajích polí případně některých mezích.Při sběru na spáleništích a zbořeništích pozor aby jste si nenosili domů cihly nebo kousky betonu.Jinak samozřejmě oficiálně kámen získáte v lomech a štěrkovnách za úplatu,pozor ale při pohybu na těchto místech na nebezpečí úrazu při náhodném sesuvu nebo uvolnění kameniva.Ty výstražné cedule na těchto místech nejsou pro srandu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Typy zahrad a architektura  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group