další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kde seženu semena kokardy?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evina (novy)
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 16. 5. 2006, 14:53    Předmět: Kde seženu semena kokardy? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Shání již dlouho semena trvalky: Kokarda zkřížená (Arizona Early Sun). Prošla jsem kdejaké zahradnické centum, hypermarkety v širém okolí, marně. Prosím, nemůžete mi někdo poradit, kde najít? Třeba i internetový obchod atd. Předem moc děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Anonymní


PříspěvekZaslal: út 16. 5. 2006, 17:26    Předmět: Re: Kde seženu semena kokardy? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Evina napsal:
Shání již dlouho semena trvalky: Kokarda zkřížená (Arizona Early Sun). Prošla jsem kdejaké zahradnické centum, hypermarkety v širém okolí, marně. Prosím, nemůžete mi někdo poradit, kde najít? Třeba i internetový obchod atd. Předem moc děkuji!


Milá Evino, prohledal jsem celý internet, ale podařilo se mi nalézt pouze Kokardu spanilou. O "Arizona Early Sun" Google nikdy neslyšel, jste si jistá, že je to správně? Kokarda má sice i své arizonské druhy (Gaillardia arizonica), ale žádný se nepodobá tomu, co požadujete, mnou zmíněná kytička se anglicky jmenuje "Arizona Blanketflower". Neznáte náhodou latinský název?
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt 18. 5. 2006, 8:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kokardu mají v Baumaxu. Je to trvalka květem podbná kopretině, ale barevná červenožlutá. Taky jsem ji musela mít asi před dvěma lety jsem si ji koupila, vypěstovala, ale už jsem ji vykopala a darovala sousedce. Má slabé stonky takže je poléhavá, květy mají tenké okvětní plátky, takže v dešti taky nic moc. Radši mám rudbekie i obyčejné kopretiny.
Návrat nahoru
Evina (novy)
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 18. 5. 2006, 16:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji skutečně velmi za snahu pomoci. Rostlina, o které píšete je ale Kokarda spanilá (Gailardia pulchella), tu znám, není opravdu nic moc, také mám raději rudbékie aj. Sháním odrůdu kokardy, která je vyšlechtěna jako nízká trvalka, určená hlavně do truhlíků. Informaci jsem zachytila v časopise již v r. 2004, s tím, že tehdy měla být novinkou na našem trhu. Popisovanými vlastnostmi mě úplně nadchla......leč zatím ji nikde najít nemohu.......ani rostlinu, ani semena.
Ale ještě jednou moc děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 15. 10. 2007, 11:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
semena Kokardy jsou opravdu běžně k sehnání.Ale pokud se jedná o novinky nebo speciály poradím trochu trofalou věc která se mi párkrát vyplatila.Zkuste oslovit známé velké semenářské firmy s "drzým dotazem".Mě se v Semo stalo,že jsem dostal od obsluhy netu tip který vyšel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group