další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Vypěstujte si exotický jehličnan metasekvoje!
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 17:06    Předmět: Vypěstujte si exotický jehličnan metasekvoje! Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vypěstujte si exotický jehličnan. Sice moc jehličnan nepřipomíná, ale je velmi zajímavá. Navíc perfektně prospívá v našich podmínkách a možná se dožije tisíce let. Smile Doporučuji v létě někde ustřihnout řízek a zakořenit. Já jsem to udělal a mám už tři exempláře.
Návrat nahoru
Larssen
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 16:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V americkém Sequoia National Parku jsem sebral a domů si přivezl šišku obří sekvoje. Mám šanci něco takového vypěstovat v domácích podmínkách?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pěstitel
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 8. 1. 2006, 10:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Larssen napsal:
V americkém Sequoia National Parku jsem sebral a domů si přivezl šišku obří sekvoje. Mám šanci něco takového vypěstovat v domácích podmínkách?


Ano, směle do toho. Jen semínka nechte před klíčením několik dní v lednici. Pak lépe klíčí. Stejné metasekvoje jako z amerického parku nalzenete u nás v parcích a zahradách. Jsou to odolné a nenáročné stromy. Navíc velmi dekorativní svým zajímavým opadavým jehličím. Takže směle do pěstování.
Návrat nahoru
wbgarden
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 24. 1. 2006, 2:21    Předmět: stromy Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosím pěkně od začátku.
Sequoia sempervirens - sekvoje vždyzelená, rostlina rostoucí v jižních částech USA, nesnese samozřejmě naše zimní radovánky.
Sequoiadendron - sekvojovec patrně nejvyšší strom na světě, roste i u nás, výška kolem 30 m, u mne cca 10 m po dvaceti letech, pěstuji ovšem namodralou formu. Další cca desetileté formy sekvojovce - Pendulum a maďarská Requiem, jsou nádherné převislé formy.
Metasequoia - metasekvoje pochází z Číny, nalezena v roce 1941, vyšší opadavý jehličnan podobný tisovci - taxodium.
Zdravím
Jan Sláma - wbgarden
http://wbgarden.com
Návrat nahoru
záviš
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 18. 2. 2007, 13:41    Předmět: sekvojovec Odpovědět na téma Odpovědět s citací
literatůra uvádí ,že sekvojovec je největší-co se týká hmoty nejvyšší strom je uváděna Douglaska 133m.
Návrat nahoru
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group