další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak pěstovat melouny ?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pelda
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 15. 7. 2006, 13:48    Předmět: Jak pěstovat melouny ? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máte někdo zkušenosti s pěstováním melounů? Musejí se vyštipovat jako okurky? Letos jsem je zasadil poprvé. Jsou velké, mají mnoho květů ale plody se na nich netvoří. Díky za radu. Jirka

Germi123:// Editován název treadu

_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Julča
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 18. 7. 2006, 14:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také poprvé pěstuji meloun vodní. Stále mu vyráží nové výhony. Plody se začnou tvořit pod květem. Jakmile květ odpadne, malý melounek začne pomalu růst. Dnes večer za mnou přijde odborník, potom Vám ještě napíši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Julča
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 18. 7. 2006, 19:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dostala jsem radu, a tak ji chci předat dále. Na melounu otrhejte zálistky. Pokud je však už moc dlouhý a jsou na něm květy, nechte ho. Potom pravidelně otrhávejte i ty nové, tvořící se, ale na konci ho nezaštipujte!! Poznačte si největší meloun, abyste věděl, že ho máte utrhnout jako první. Jakmile melouny dorostou a uzrají (což bude koncem srpna nebo v září), poklepejte na něj. Pokud bude dutý a bude suchá a nažloutlá stopka, bude zralý.
Stále jej ke kořínkům zalévejte a pomůže, když koupíte černou fólii a dáte pod meloun. Bude přitahovat slunce.
Pokud si pěstování melounů oblíbíte, příští ro ho pro urychlení můžete zakrýt bílou netkanou textílií, ale na začátku června ji oddělejte, aby mohlo proběhnout opilení. Přeji Vám mnoho úspěchu a hodně rudých melounů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pelda
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 19. 7. 2006, 11:07    Předmět: Pro julču. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji zy radu. Snad se mi to povede vyštípat správně. Ted jsem přijel z Madarska a na jihu tam rostou volně po příkopech. Jirka
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Julča
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 20. 7. 2006, 10:48    Předmět: Pro Jirku Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Budu ráda, když si později napíšeme, jakou jsme sklidili úrodu.
PS: Chci se s vámi podělit o další poznatek. Po odtrhání výhonů jej denně zalívám a zjistila jsem, že meluony mnohem rychleji rostou. Zalévejte ho pouze ke kořínkům.

Ahoj na podzim

Julča
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pelda
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 23. 7. 2006, 12:11    Předmět: Téma Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jsem po týdnu zase přijel domů a zkontroloval jsem zahradu. Manželka zaslouží pochvalu za vzorné zalévání. Začaly se oběvovat první melouny. Největší má průměr 10 cm. Když takle porostou dál tak z nich i něco vyroste. Pracuju jako řidič kamionu a na cestách po Maďarsku jsem viděl jak to tam roste na poli bez jaké koliv údržby či zalévání. To by v tom byl čert aby mi to nerostlo i doma. Tak zase někdy Jirka Wink peldajh@seznam.cz
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milhaus.com
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 25. 7. 2006, 18:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také jsem začal pěstovat melouny - vodní.Nechávám je volně růst a do dnešní doby mám 3 melouny,který mají průměr asi kolem 20 cm.Před rokem jsem je zkoušel zaštipovat,ale žádného výsledku jsem se nedočkal.moje rada:nechte to růs volně a příroda si poradí Very Happy Už se teším Mnam Twisted Evil
_________________
milhaus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Julča
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 26. 8. 2006, 21:59    Předmět: Zaštipování dává větší úrodu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Soused melouny zaštipuje a nemůže si to vynachválit. Vždy nechá jedné rostlině pouze dva výhony a úroda je mnohanásobně větší. Naopak moje teta se stejně jako vy řídí heslem "samorostousí" zelenina a může se těšit pouze ze dvou melounů. Jsou sice mnohem větší než ty moje, ale řekněte, snědl byste na posezení 7 kilogramového obra? Myslím, že když je na jedné rostlině třeba 5 plodů je to výhodnější, protože potom nenarostou do takových rozměrů a jde lépe sníst 4kg plod.
Doufám, že dozrají.
Přeji hodně "krvavé" šťávy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group