další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kdy je nejlepší začít s výsevem paprik?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky Jít na stránku 1, 2, 3, 4  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxaaa
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 17:43    Předmět: Kdy je nejlepší začít s výsevem paprik? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosím, kdy je nejlepší začít s výsevem paprik? V lednu nebo únoru? Aby byl maximální výnos. Kapie. dík.

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Návrat nahoru
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 8. 1. 2006, 11:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejlepší pro papriky je začátek února. Po výsevu je dobré udržovat teplé a vlhké klima.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 8. 12. 2006, 22:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Chtěla jsem napsat koncem ledna, ale germi mě předběhl.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FAN.
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 22. 2. 2007, 20:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
.......sadil jsem taky začátkem února,teď se chystám zasít rajčata,papriky mi už vyšly. Jak to tak vypadá,podle počasí,tak rajčata budeme vysazovat ven už v dubnu? Smile
_________________
Fábia 1.4 74 kw elegance. prům.spotřeba 6.5l!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 28. 2. 2007, 13:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Při optimálních podmínkách semena vzcházejí po 12 až 14 dnech. Jakmile dorostou semenáčky do výšky 5 cm, přepichují se do malých květináčů. V nich zůstanou až do výsadby na definitivní stanoviště. Plody se sklízí zhruba 2 měsíce po výsadbě.
Obvyklé pěstování: předpěstování sadby od února, výsadba na konci března do skleníku, koncem dubna pod fólii a koncem května ven na záhon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 12. 2. 2008, 18:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zdravím všichni co už sejou jako já,chtěla bych se vás zeptat jestli někdo už zkusil zaset semínka z kupovanejch paprik /mám na mysly to trio ze supermarketu/ a jestli se mu dařily v našich podmínkách nebo je lepš semínko jen koupit v sáčku.
Pár sem jich nasela a klíčí lepší než ze sáčku jen jestli se jim bude líbit venku v našich podmínkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaromir.malich
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 13. 2. 2008, 10:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já osobně papriky zasívám na konci ledna do výsevového substrátu, za čtrnáct dní vylezou malé rostlinky a ke konci května jdou na balkon a zahradu.
_________________
Spolupracovník www.abecedazahrady.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 0:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kde máte sazeničky po celé zimní měsíce? Nevytahují se příliš nedostatkem světla?
Vysévám prakticky o měsíc později, nemám místo, kde je pěstovat v optimálních podmínkách - hlavně světla není dost. Skleník mám jen studený, takže s ním počítat nemohu a v "přískleníku" u domu je sice tepleji, leč na papriky málo a spíš polostín. Ale nakonec vždycky zpoždění dohoní Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 0:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
HanaT napsal:
zdravím všichni co už sejou jako já,chtěla bych se vás zeptat jestli někdo už zkusil zaset semínka z kupovanejch paprik /mám na mysly to trio ze supermarketu/ a jestli se mu dařily v našich podmínkách nebo je lepš semínko jen koupit v sáčku.
Pár sem jich nasela a klíčí lepší než ze sáčku jen jestli se jim bude líbit venku v našich podmínkách.

Několikrát mi vyrostly pěkné sazenice z těhle kupovaných paprik, zvlášť ty velikánské silnostěnné zelené byly parádní. Ale nikdy neplodily tak jako z kupovaných semen. Jsou to vyšlechtěné hybridy F1, a množení semenem z roku na rok u nich snižuje plodnost a vlastnosti, které jim byly šlechtěním "vnuceny". Ale za pokus to stojí, protože se pak můžete pochlubit skoro půlkilovým plodem. Ono jich tam bude jen pár, ale pro tu radost ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 8:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no uvidíme jaká ta radost bude,na zahradě je dost místa tak zaexperimentuju a dám vědět jak budu sklízet.Koupená semínka mám zasetá také,tak se zpolíhám aspoň na ty.
A jak s tím místem pro sazenice,to je také z jara velké dilema,mám rodinný domek s 12 okny takže vždycky se někde kousek místa najde.Zatím mam jenom papriky,rajčata a okurky seju 14 dní před výsadbou do skleníku,to ale je většinou teplo a mam je ve skleníu v sadbovačích na polici a přikrejvám je na noc textilii,nakladačky seju přímo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 3. 2008, 19:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
měli jste už někdo papriky Dlouhánek? dočetla jsem se že vyrostou asi 170 cm a plody 40 cm.
Je pravdou že rostou jak diví do výšky.
Nevím jestli je budu musit vysadit ven,nebo do skleníku /jen aby se nemusely dělat do stropu díry. Mr. Green Laughing Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 22. 3. 2008, 20:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dlouhánek - to zní roztomile, ale jak to popisujete, budou to nějací Goliáši Exclamation V nejhorším sundáte přes léto střechu, co by člověk neudělal pro svoje výpěstky!
My měli vloni jen Hamíky, ty jsou jsou normální a dobré na chuť - nepálí ( i když už to žádná žhavá novinka není), docela mě mile překvapily Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 22. 3. 2008, 22:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jo hamíka jsem loni dostala jako dárek v Zahrádkaři,byl moc dobrý
no ale na ty giganty jsem moc zvědavá ono většinou ze zázračných rostlin nic nebývá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 19:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Všem kteří to ještě nestihli, bude moje přiznání útěchou: teprve teď vysévám papriky Embarassed. Snad se srovnají se zpožděním, mám ze Zahrady Čech dvě odrůdy i s návodem, tak se těším jak se povedou.
Všechny jarní práce zůstaly pět týdnů stát kvůli nemoci v rodině - ale už je dobře, tak to pofrčí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 24. 3. 2008, 19:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
však oni to doženou Laughing
Ja jsem dneska probírala staré Zahrádkaře a objevila jsem popis té papriky Dlouhánek.Je to veskutečnosti druh Kozího rohu,který je světle žlotý a v botanické zralosti se zbarvuje do sytě žluté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky Jít na stránku 1, 2, 3, 4  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group