další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Lidi, poraďte prosím, jak mám zasadit ananas?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Laura Masaryková
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 12. 11. 2006, 15:09    Předmět: Lidi, poraďte prosím, jak mám zasadit ananas? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Koupila jsem si ananas, chtěla jsem ho zasadit, alenevím jak. Tak jsem ho snědla Laughing a teď chci koupit další. Co s tím? Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SAGI05
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 12. 11. 2006, 17:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Uřízněte horní zelenou část s asi 0,5 až 1 cm silným kroužkem těla ananasu. Nechejte volně ležet v suchu a teplu asi 10 až 20 dnů. Po 10 dnech by měl kroužek ananasového těla jít oddělit (stáhnout) ; nejhornější, již dosti zaschnuté 2 až 4 dolní listy odstraňte, zastříhněte uschnuté konce zbylých listů až na rozhraní s ještě zelenou barvou. Zasaďte jako sukulenty, 1/2 hu mózní půdy smíchat s druhou půlkou ze směsi ostrého říčního písku, cihlové drti a popř. kokosových vláken. Sadí se do hloubky asi 3 až 4 cm, prakticky po první zbylé listy. Zalévat průměrně, mírně i do růžice ( je to vlastně bromélie). Roste dost pomalu, ale po 3 až 4 letech, kdy poprvé plodí, je třeba počítat s velikostí min 1x1x1 metr. Není vhodný k dětem, má velmi ostré pilovité listy.
Důležité: vnitřek růžice, odřezávané z těla ananasu musí mít zdravý nový vnitřní list ; někdy je tento uhynutý a i již vypadlý a zbývá po něm jen prázný otvor v růžici....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 13. 11. 2006, 10:01    Předmět: ad SAGIO5 Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podařilo se Vám vypěstovat ananasovník, který plodil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vilik
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 15. 11. 2006, 8:58    Předmět: Re: ad SAGIO5 Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kateřina Dvořáková napsal:
Podařilo se Vám vypěstovat ananasovník, který plodil?


Tady se to již jednou probíralo

http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.p...ght=ananas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group