další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Nevíte rostlinu?Nové foto
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slim1963
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 21. 11. 2006, 23:19    Předmět: Nevíte rostlinu?Nové foto Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U mě se ji ještě daří/přemístil jsem ji mimo světlo/,ale kde jsem ji viděl tam ji neustále opadávají listy a je potom nevzhledná.Je to tím světlem,ale i něčím jiným?Jak se prosím jmenuje jestli někdo víte.Asi potřebuje speciální péči.Zde jsou obr: http://www.pc-help.cz/album_pic.php?pic_id=1077 a ještě jeden http://www.pc-help.cz/album_thumbnail.php?pic_id=1077 Jen klikněte na odkaz .Nebo zde jedno foto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: po 27. 11. 2006, 11:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
chci se zeptat, zda z kvetiny-rostliny vyteka mleko kdyz se ulomi list. Pokud ano, tak jsem ji mela sveho casu take a mohu se podivat jak se jmenuje. Jak je veliky list, (do delky)

Jindra

kakos@telia.com
Návrat nahoru
slim1963
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 27. 11. 2006, 12:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak zatím nejdelší list je asi 8cm a mléko vytéká!Pokud by se našel ten název bylo by to terno.Jak je vidět ob jedno téma kde je ta rostlina taky .Lidí už to vidělo mnoho ale nikdo neví Exclamation Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: po 27. 11. 2006, 18:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to Prýštec - Euphprbia leuconeura
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: po 27. 11. 2006, 18:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
oprava - Euphorbia leuconeura
Návrat nahoru
slim1963
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 27. 11. 2006, 21:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to asi ne.Porovnával jsem s fotkami na netu a ani trochu to není ono.Ale dík za snahu.Když jsem zadal ten váš odkaz tak jsem na jedné stránce narazil na pár rostlin.No a víc bych vsadil ,že se to podobá ,,pouštní růži"adenium obesum.Ta taky vypouští ten jedovatý latex a má více podobný stonek i listy.Jen ta moje je víc vytáhlá,možná prostředím.
Tak ještě připisuji.Je to stoprocentě ona.Jak jsem si teď přečetl vypadá jinak/bez oné širší spodní části-kaudexu/jelikož byla rozmnožená z řízku!!!!To změní svůj vzhled.Zde je odkaz. http://www.tbsg.net/sukulent/adenium.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slim1963
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 28. 11. 2006, 0:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.php?t=343 Tak jsem asi jásal předčasně.Zde ..prý to není ono.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 4. 12. 2006, 15:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám to taky doma. Je to nějaký druh z čeledi pryšcovitých; přímo pryšec - Euphorbia asi ne; kdysi jsem někde nalezl, jak se to jmenuje, ale zapomněl jsem to a od té doby po tom taky pátrám - zatím marně. V zimě to mívá nevýrazný vegetační klid - listí viceméně opadá, ale po několika týdnech opět začíná růst (mé zkušenosti). Rozhodně to není Adenium. Hlavní výhon vyvazuji k tyčce, postranní jsou rozložené do šířky: nyní opadané to vypadá velmi zajímavě - trošičku vzdáleně připomíná mexixké kaktusy saguaro (ale bez trnů a s hladkými, nerýhovanými kmínky a větvemi.) zatím nashledanou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slim1963
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 4. 12. 2006, 18:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zajímavé je,že ale píšou jak má ráda světlo.Ale já ji mám raděj po pokusech dál od okna/tudíž nejen slunc ,ale i moc světla/a listy opadávají daleko méně než na okně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt 7. 12. 2006, 14:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Myslím, že to Adenium není. Velmi se to podobá rostlině, kterou taky mám - roste spíš jako keř. Dostala jsem ji jako dárek s tím, že je to gumovník. Ta moje kytka rozhodně není ani Adenium, ani Euphorbia leuconeura.
Návrat nahoru
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 8. 12. 2006, 15:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den všem. Mám definitivní odpověď na otázku, co je tato rostlina zač:
"Synadenium pereskiaefolium
(Houllet ex Baill.) Guill. - v kulturách je ale mnohem známější pod
pozdějším (a proto jen synonymním!) jménem Synadenium grantii J.D.Hook.
Roste v tropické východní Africe, od Ugandy a Tanzanie po někdejší Zaire.
Přeji pěkný den."
Odpověď je od na slovo vzatého odborníka z MZLU, zahradnická fakulta v Lednici na Moravě; co ten se nás natrápil s poznávačkami všech možných a skoro i nemožných kytek, hlavně pokojových rostlin v palmovém skleníku zámku... Od některých rostlin nám vyjmenoval i pět různých názvů, jak tu danou rostlinu botanici stále přejmenovávali, resp. upřesňovali její botanické zařazení (a ani ten poslední, aktuální název nebyl jistý; dnes se to možná jmenuje už zase jinak.)
Zatím nashledanou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 8. 12. 2006, 16:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pěkná práce!!! Zjistili jsme také že jde o druh pereskie, ale víc už nic.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slim1963
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 8. 12. 2006, 18:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
děkuji všem za snahu.Tak jsme se dočkali o co jde.Teď ještě shánět jak se pěstuje.Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 8. 12. 2006, 22:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já bych v tom problém neviděla. Pěstovat jako sukulent. Pěstovat v dobré drenážní půdě, zalévat je vzácně, ale intenzivně, a hlíně dávat možnost mezi jednotlivým zálivkami dobře vyschnout. V zimě je nezbytné sukulentům poskytnout klid a více suchou půdu. Tahle rostlinka se mi zdála, že po světle dost touží a že jí chybí. To je asi vše, třeba mě ještě někdo doplní.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 8. 12. 2006, 23:51    Předmět: ad pěstování Synadenium pereskiaefolium Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pěkný den, jedná se skutečně o sukulent, který je příbuzný pryšců. Potřebuje velmi světlé a slunné stanoviště, má-li dobré podmínky, doroste až do výšky 1,5 metru.
Kromě vyfocené rostliny existují i formy s tmavě červenými nebo zelenočerveně skvrnitými listy, které jsou obzvlášť atraktivní.
V zimě listy běžně opadávají, při špatných světelných poměrech dokonce po celý rok.
V létě potřebuje Synadenium hodně vody, v zimě naopak málo.
A nezapomeňte - aby rostliny rostly trsnatě, musejí se často zastřihovat. Taky je možné sesadit jich více dohromady, působí pak bohatším dojmem.
Množení je jednoduché - řízky a semeny.
Hodně úspěchů! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slim1963
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 9. 12. 2006, 1:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U mě ale ,jak jsem psal,se ta rostlina nějak "zbláznila".Pokud jsem ji měl na okně tak moc nerostla a listy i přes léto neustále opadávali.Jak jsem ji dal z okna pryč tak je to o moc lepší.Ikdyž někomu připadá,že jich má málo tak to co opadlo je z předchozího umístění.pokud jde o už velkou rostlinu co jsem viděl v DD,tak tam byly listy jen na vrcholech a byla přímo na prosklené terase,kde byly ty nejlepší světelný podmínky.No tak nevím,dal jsem ji zase na světlo a uvidím jak se bude chovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 9. 12. 2006, 10:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na té fotografii je dost vidět prožloutnutí i mladých listů. Problém vypadá nejen na nedostatek světla, ale i změnu Ph, pravděpodobně překyseleno. Asi bych neváhala a rostlinu bych nemilosrdným řezem značně zkrátila a vrcholovými řízky dále rozmnožila. Nebojte se, čím víc se to řeže, tím víc to roste! Mám to odzkoušené!
(řízek do stimulátoru a následně do písku a udržovat vlhké, tak se mi vždy vše ujalo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bessy
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 7. 1. 2007, 21:15    Předmět: Synadenium Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zrovna dnes jsem sledovala pořad Receptář a tam tahle rostlina byla. Jmenuje se Synadenium ( jestli jsem dobře slyšela) a je prý strašně jedovatá. Jestli-že se bílá tekutina z rostliny dostane do očí může následovat oslepnutí. Smozřejmě pozor na zasažení sliznic. Mluvil tam o tom známý odborník profesor Větvička z pražské botanické zahrady.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: ne 14. 1. 2007, 19:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
synadenium.receptář Tv prima poradna Větvičky
Návrat nahoru
Marína
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 28. 4. 2007, 19:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosím o radu. Kúpila som na trhu kvet, ktorý sa podobá čínskej ruži. Ani pani, ktorá mi ho predala, nevedela jeho názov. Rada by som tu prilepila fotografie, aby ste mi pomohli s určením jeho názvu, ale neviem ako ich mám do príspevku skopírovať. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kryštof Korb
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 29. 4. 2007, 14:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Marína: jdi na www.imageshack.us, tam ho nahraj a poté zkopíruj ten první text Wink
_________________
NokiaMania.cz | ...bez Nokie ani ránu
SuperForum.cz | O víkendu to přijde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
madeleine
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 26. 8. 2007, 9:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahojte, tak ja vasu radu potrebujem tiez. Zdedila som kaktusy, dozvedela som sa o tom styri mesiace po kupe bytu, takze niektore chudatka su na tom nie najlepsie.

Poradte mi prosim, ak viete, ktore su vlastne ktore... celkom by ma hlavne zaujimal nazov tejto krasky... nie je to nahodou aloe? Ak ano, ktora?


Tento druh je vyrazne postihnuty vysychanim. Pripomina mi kaktusy, ake sme si doniesli z Chorvatskych Kornati. Netusim vsak meno a ani ako ho presadit, mam proste odtrhnut maly vyhonok a pichnut ho do zeme?


No a toto vyzera, ze sa mu cekom dari... sle tiez netusim meno tohto drobatka a ako sa on starat...


Dakujem za akukolvek pomoc... Smile

_________________
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 26. 8. 2007, 19:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj madeleine,
to první je aloe stromovitá, je léčivá, zde něco z mého archivu:

Aloe stromovitá, ani droga z ní, se nedováží, a pokud se pěstuje, pak pouze jako pokojová rostlina, u nás běžná.
Droga se sbírá po celý rok. Pro farmaceutické účely se používá aloe 3-5 let stará a před utržením se nemá 9 dní zalévat. Drogou je šťáva vytékající z listů, která na vzduchu rychle tuhne nebo se suší na slunci a říkáme jí sabur. Štávu poněkud odlišné kvality (s vyšším obsahem mízy) získáme též rozemletím listů a lze ji zahuštovat varem.

Je toho spousty napsáno, ale pokud ulomíš list a dužinou potřeš ranku, uvidíš ty divy. Very Happy
PS: rychle hojí beďary! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
...přistihla jsem i svojí dceru, jak olupuje listy, přesto, že nad vším takovým ohrnuje nos Laughing Very Happy
A tady to máš i s receptem:
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2004012601

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madeleine
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 26. 8. 2007, 20:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
červík, ďakujem pekne, presne toto som chcela vedieť... viem že aloe má neuveriteľné účinky, pijem čisté aloe, čaje z neho, používam zmes na hojenie rán, ale čistá zo zlomeného listu je vraj najlepšia na rany ako akné, či (v mojom prípade práve teraz) horúčka... Wink O jej účinkoch mám veľa literatúry, ale nebola som si istá, či je to práve ona... Very Happy

Z toho druhého dnes odpadli kúsky, keď som sa pokúsila ho zaliať, vyzerá, že celú ju už nezachránim... Sad Skúsim teda nejaký, ešte živý výhonok natvrdo zasadiť... Wink

No a tá tretia, ťažko povedať, zatiaľ žije... Mr. Green

_________________
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 27. 8. 2007, 7:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
O aloe si můžete přečíst také v tomto článku: http://www.abecedazahrady.cz/default.aspx?article=1257
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 27. 8. 2007, 8:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Madeleine,

fotky jsou pro mě neostré, ale zdá se mi, že prostřední rostlina by mohla být opuncie (potřebovala bych detailnější pohled, abych zjistila, jestli má trny, nebo glochidy).
Ta třetí je kolopejka (kalanchoe blossfeldiana), umí překrásně kvést, a to v různých barvách. Na fotce je vidět, že je už příliš rozrostlá - měla by být kompaktnější, takže bych ti poradila, abys všechny výhonky dost zakrátila. Nemusíš je pak vyhazovat, šupni je do nějaké nádoby s vodou, zakoření tam a můžeš je zasadit. Pak je ale pravidelně zaštipuj, aby byla rostlinka pěkná. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 27. 8. 2007, 8:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tohle je moje oranžově kvetoucí kráska, i když na té fotce toho taky moc vidět neníSmile. Má velké listy, na rozdíl od té tvé - ta už se moc rozrůstá, jednotlivé výhonky míří spíš do výšky, takže má víc lístků, ale menších.



A ještě jeden pokus ve výrazně větším měřítku:):
[img=http://img300.imageshack.us/img300/39...n9.th.jpg]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madeleine
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 29. 8. 2007, 17:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Katerina, ta prostredna by mohla byt opuncia, ma dost ostre a pevne trne.

Tretia neviem, ma malinke listky a na tu tvoji sa moc nepodoba...

_________________
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
madeleine
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 5. 9. 2007, 21:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak som zistila, ze nie jeden druh, ale dva kaktusy su tam... z oboch som odsekla vyhonky, nechala dva dni oddychovat na suchom mieste a pichla do zeme. Teraz budem cakat a cakat, kym sa zakorenia a budu dost silne, aby som ich mohla zasadit do zahradky... Celkom by ma zaujimalo, ktore druhy to su... lebo aj opuncie je asi patnast druhov... :hm Tu su detailne fotky:


No a toto som nasla pri upratovani "zahradky". Co by to mohlo byt? To vzadu je Aloe, minivyhonky... Wink To vpredu neviem...

_________________
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 20. 9. 2007, 16:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Madeleine,

vím, že si nejsou moc podobné, ale je to důsledkem toho, jak byla pěstována. Aby měla velké listy a kvetla jako ta moje, potřebuje speciální režim. To, co máš, je stoprocentně kalanchoe. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madeleine
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 21. 9. 2007, 12:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
aha, no dobre, som teraz odsekla z nej kusok a vyhana korienky, tak idem hladat sposob ako ju dopestovat az ku kvietkom...
_________________
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
scratchy27
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 6. 11. 2007, 22:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý večer, chtěl bych vás požádat o pomoc při identifikaci níže zobrazené rostlinky. Kupoval jsem jí s tím, že se jedná o "jakýsi" druh eukalyptu (po kterém i nádherně vonní). Nicméně po neúspěšném prohledávání internetu se obracím s žádostí o pomoc na vás Very Happy




Moc děkuji za každou radu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 7. 11. 2007, 17:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podle obrázku má rostlinka do eukalyptu daleko. Spíš to vidím na něco z čeledi hluchavkovitých jako je molice - Plectranthus anebo "pokojová kopřiva" - Coleus. Josef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scratchy27
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 7. 11. 2007, 21:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za odpověď, také se mi to zdálo divné, hlavně mě zaráží ta nádherná "eukalyptová" vůně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group