další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Meruňka nekvete, mám ji již deset let
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marino
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 6. 1. 2006, 10:05    Předmět: Meruňka nekvete, mám ji již deset let Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Proč mi nekvete meruňka? Zasadil jsem ji před deseti lety a pořád nic. Přitom jsem někde slyšel, že by měla kvést už do tří let od vysazení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dann.b
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 6. 1. 2006, 10:19    Předmět: Re: Meruňka nekvete Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Marino napsal:
Proč mi nekvete meruňka? Zasadil jsem ji před deseti lety a pořád nic. Přitom jsem někde slyšel, že by měla kvést už do tří let od vysazení.


Ahoj, možná ta meruňka nemá dostatek sluníčka. Buď je zastíněná, anebo bydlíte moc vysoko. Zkuste taky zlepšit půdu a hlídat přemokření, na to je meruňka hodně citlivá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá 28. 4. 2006, 0:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tomu neverim je to trebas spatna odrůda navrhuju ji pokacet a zasadit jinou !!! to me ucil uz muj deda ,
ja mam 3 merunkya kazdy rok mam dobry vynos !
Návrat nahoru
troja
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 31. 3. 2008, 21:59    Předmět: Meruňka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Několik let ( asi 6 ) mi nekvetla meruňka. Asi v srpnu, po teoretické sklizni, jsem ji obryl sakovákem, asi metr od středu stromu, tak že jsem poškodil kolem dokola kořeny. Vnitřek kruhu jsem lehce okopal a prohodil velkou hrstí Boraxu (přípravek na svařování, letování mosazí). Asi v listopadu jsem pohodil kolem posekanou trávu a zalil asi 50 litry vody. Příští rok jsme měli dva košíky kvalitních meruněk. Tuhle radu mám od meruňkářů z oblasti od Štětí do Litoměřic. Dál krásně rodila.
Loni ji bylo dvacet let. Odkvetla a plody postupně uschly a spadaly.
Na zimu dostala hrst Boraxu a jako každý rok obložení trávou a vodu.
Letos kvete, přihodil jsem ji trochu Boraxu, již zalévám a čekám!!!
Meruňkáři mi řekli, že obrytím poškodím kořeny a ona se bude chtít zachránit, tak hodí plody. Ten Borax používají taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 31. 3. 2008, 22:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Borax zvyšuje odolnost proti mrazu o 3°C a zaroveň zlepšuje opylení (obsahuje bór).
Meruňky mě nasazují na květ každý rok. Někdy zmrznou květní pupeny v zimě takže měruňka vůbec nekvete. To se ale poslední 2 roky nemohlo stát.
Osekání kořenů také používám a opravdu zvyšuje násadu květních pupenů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group