další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kadeřavost broskvoně
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jenanek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 19. 8. 2007, 20:08    Předmět: Kadeřavost broskvoně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den.Minulý rok měla broskvoň krásné broskve i přesto,že jsem se potýkal s kadeřavostí.Na podzim jsem strom ošetřil kuprikolem proti kadeřavosti a přesně podle pokynů i na jaře.Přesto se kadeřavost zase objevila.Otrhal jsem napadené listí a plody které vypadali že budou nepoužitelné,se zmátořili a nakonec z nich byli krásný broskve.Máte nějakou radu,jak strom ošetřit jinak a nebo kde se stala chyba?Jedná se o mladý strom.Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 21. 8. 2007, 22:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ošetření proti kadeřavosti broskvoní můžete začít už po opadu listů na podzim (ne v době mrazů) měďnatými přípravky. Vhodný je buď Champion 50WP, nebo Kuprikol 50 - postříkat dvakrát před příchodem mrazů. V předjaří, než začnou rašit vrcholové pupeny postřik zopakovat.
Ještě na kadeřavost existuje další dobrý přípravek Delan 700WG.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef Zavřel
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 9. 11. 2007, 19:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý večer.Jsou některé roky,že podzimní i jarní postřik měďnatými přípravky musíme provéss preventivně několikrát aby byl účinek jistý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 13. 11. 2007, 1:31    Předmět: Kadeřavost broskvoně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám s přípravkem Delan vynikající zkušenost. Používala jsem léta Kuprikol, ale ten je méně účinný než zmíněný delan. Letos byla broskev téměř bez kadeřavosti a to jsem postřik provedla jen na jaře. Vřele doporučuji vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 16. 11. 2007, 0:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zaujalo mne vaše doporučení na postřik proti kadeřavosti a Delan už máme doma. Díky za tip, už se těším, jak s kadeřavostí zatočíme. Postřiky Kuprikolem dost výskyt omezily, ale musely se opakovat několikrát. Určitě dám vědět, jak se Delan osvědčil v našich podmínkách Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 11. 2007, 19:23    Předmět: Kadeřavost broskvoně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Potěšit radou to je moje parketa. Nemyslím si, že Delan je zázračný, ale opravdu funguje. Dost záleží na tom kdy se postřik provede, jestli brzo po postřiku nezačne pršet atd. Do postřiku přidávám i smáčedlo. Podle mých zkušeností by měl stačit postřik Delanem ve stádiu myšího ouška a za dva týdny ještě jeden s poloviční koncentrací. Příští rok můžeme zhodnotit i váš názor. Už se těším. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 17. 11. 2007, 17:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kuprikol je prehistorie ochrany,kdežto delan je nový výdobytek moderních chemických zkoušek.Pokrok jde stále v před,a co bylo kdysi je už historií.I když mnohá historie se dá na něco používat i dnes. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 22:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem dneska postříkala broskve po druhé Delanem snad v noci nebude mrznout.
To se uvidí,až se budou kroutit jak káčerovi ocas. Exclamation Mr. Green Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 22:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám dnes teprve první postřik Embarassed , snad to vyjde - poslední dobou buď pršelo, nebo mrzlo, nehodilo se stříkat. Ani nejsou broskve moc narašené. Prý je to účinný postřik - už jste s ním někdy stříkala? Já letos prvně, tak uvidíme, co se pokroutí Rolling Eyes, třeba bude příjemné překvapení, kroucení žádné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 23:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já jsem stříkala poprví Delanem na podzim takže jsu taky v začátcích.
Ale je prej lepší to střídat první měďnatý např. Kuprikol a až druhý stříkání teprve Delanem no příště to napravím.
Dneska mě na postřik stejně přišel mrazík Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 23:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My jsme měli broskve na podzim postříkané Kuprikolem, děláme tak už kolik let (ale zjara taky tímtéž) a stejně se sem tam zkroucené listy objeví. Tak je tohle nový kombinovaný pokus. Zatím to na mráz nevypadá, máme tu +8° jestě teď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 23:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no necháme se překvapit tím zázrakem.
Po Kuprikolu to taky nebylo 100%
Letos mě přišel kalendář ze zahrádkaře a tam propagují Delan a Silit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 23:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Silit nebyl nic moc - u nás se nějak minul účinkem docela Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group