další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Černé květy jahodníku (vykvetou, zčernají a uschnou)
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marino
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 6. 1. 2006, 10:11    Předmět: Černé květy jahodníku (vykvetou, zčernají a uschnou) Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Několik let po sobě mi skoro neplodí jahody. Vykvetou, ale pak květy sčernaj a uschnou. Co to je? Mohl by to být ten květopás nebo jak se jmenuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Holišová
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 24. 1. 2006, 12:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Určitě to bude květopas jahodníkový. Doporučuji postřik před kvetením a pak v době květu. Poraďte se v prodejně, existuje celá řada postřikových látek, a ani já neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 19. 2. 2007, 15:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také si myslím,že by to mohl být květopas jahodníkový,klade vajíčka do poupat,potom nakousne květní stopku,ta upadne i s poupětem,kde se postupně vyvine larva a později brouci(za čtyři neděle).Osvědčily se přípravky Actelic,Decis nebo Nexion.Pozor působí i na malinách a ostružinách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 3. 4. 2007, 23:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mohl by to být i roztočík jahodníkový, podle toho co uvádí odborná literatura - květy černají a zasychají. Květopas vykusuje stvol poupěte a tak květ vadne a opadáva - takže jsem spíš pro toho roztočíka.
Jako ochrana se používá opakovaný postřik přípravkem Sumithion Super v době rašení jahod, ale jen do tvorby poupat (na to pozor!!!).
Další postřik až po sklizni, ten už je spíš preventivní proti nové generaci roztočíka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 5. 4. 2007, 11:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Marino, a jak vypadá rostlina po "sklizni"? Jsou listy znetvořené, zakrnělé, zkrátka živoří vaše jahodníky? Nebo jsou poškozená opravdu "jen" poupata i se stopkami?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 8. 4. 2007, 21:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Viděla jsem takovou krabičku, jmenuje se to OPTIKOMBI JAHODA, stojí to asi 180,- Kč a je tam hnojivo a postřiky proti škůdcům. Jinak na květopase jsem používala Zolone a teď si kupuju Calypso - to je tak ukrutnej driják, že likviduje i mandelinku ve všech fázích vývoje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Strongicek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 18. 5. 2007, 17:01    Předmět: Hlasuji pro roztočíka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máme to taky. Asi před 3mi týdny jsem si všimla jak nám krásně kvetou měsíční jahody jahodníku (květináči) - při bližším ohledání jsem zjistila, že květům zčernají středy a zaschnou. Trochu jsem pátrala po netu a květopas to nebude, byly by nakousnutý stopky, což nejsou. Můj názor na chemii je takový, že rozhodně nebudu cákat tyhle "dobroty" na jahody, který potom zobou výhradně děti. Pro mě je závěr takový, že letos máme po jahodách a příští rok (nebo na podzim) pořídíme novou sadbu. Všeobecně to doporučují, že sadba by se měla obnovovat každě 2-3 roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lightie
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 12. 12. 2007, 11:15    Předmět: Gardenia help Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mojej gardenii hnednu listy na okrajoch. Je to coraz horsie, tak prosim o pomoc aby sa mi "netrápila". Asi 3 týždne stojí na novom mieste. Myslím, ze má dostatok svetla aj vody (aj ked pomerne vápnitej). Nedávno vyhodila puky, a teraz toto Sad Ako jej pomôcť? ... dakujem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 12. 12. 2007, 20:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Gardenie má ráda světlé stanoviště (ne úpal) a poměrně teplo i v zimě, kolem 18 stupňů. Možná má chladno "od nohou", teplota substrátu ji vyhovuje ještě vyšší než teplota vzduchu. V zimě byste měl zálévat odraženou měkkou vodou, a dokonce i přihnojení každé dva týdny ji prospívá. Může být, že listy žloutnou chladem a zaléváním studenou vodou a k tomu přílišnou zálivkou. Někdy stačí postavit květináč na podložku z polystyrenu, nebo korku, aby nestál na chladném parapetu nebo dlažbě.
Ze škůdců ji napadají obvykle červci a svilušky, ti by ale nezpůsobili jen hnědnutí okrajů listů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group