další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Motorová pila - broušení řetězu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Nářadí a pomůcky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
(uzivatel odstranen)


PříspěvekZaslal: út 28. 11. 2006, 23:34    Předmět: Motorová pila - broušení řetězu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Koupil jsem tatínkovi k Vánocům motorovou pilu. V návodu je napsáno, že se má ten řetěz občas naostřit pilníkem. Je na to nějaký speciální pilník? Jaký má tvar?
Question Question Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
orgoj.chorchoj
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 29. 11. 2006, 18:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na brouseni retezu se pouzivaji pilniky kruhoveho prurezu. POZOR - prumery pilniku jsou rozne podle typu retezu - doporucuji informovat se v obchode kde jsi koupil pilu. Mnohem lepsim resenim nez pilnik je nechat retez nabrousit v servisu - ja to tak delam, cena je okolo 20Kc.
Návrat nahoru
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 10. 12. 2006, 22:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
co já vím od svého otce, tak různé tloušťky pilníků jsou na první broušení a konečné dobroušení řetězu. Čas od času je dobré řetěz nechat přebrousit u firmy s prodejem a servisem pil, počítejte ale s tím, že vám řetěz srovnají dle nejmenšího zoubku na řetězu. Pokud budete tedy chodit jen na technické broušení řetězu, počítejte s jeho kratší životností. Pilníky nejsou zase tak drahé a jestli je tatínek kutil, rád si řetěz přebrousí sám. Otec dá pilu do svěráku za lištu a přebrušuje tak zoubek po zoubku. Už jsem to taky několikrát dělal a žádná věda to není. Jinak nový řetěz stojí už od 320 Kč výše
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
vilik
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 11. 12. 2006, 18:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nabrousit řetěz se dá zvládnout. Chce to co nejvíce dodržovat správné úhly. Při broušení staršího řetězu se používá slabší pilník. Zuby se totiž musí "podbrušovat" aby vznikl břit, který řeže.
Tady je trochu o tématu"

http://www.jonsered.cz/node301.aspx

Jinak je to vše o praxi a trochu šikovnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 12. 2006, 21:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Řetěz jsme nechali za 100 Kč nabrousit u odborníků a bylo to.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marz
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 21. 12. 2006, 10:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nechat nabrousit retez je dobra vec, pokud nerezes casto. Kdyz my se vlozime do rezani nejakych stromu nebo tak (uklid dreva), tak nam do zabere cely den, a jak se pilou sem tam zajede do hliny, tak se pekne tupi a brousi se treba i petkrat denne. Mozna je to zbytecne tak casto, ale lepsi, nez rezat tupou. Proto jezdit treba i trikrat denne do servisu nechat ji nabrousit, by asi bylo zbytecne. A to brouseni taky neni zrovna buh vi jak tezka cinnost.
_________________
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrumr
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 27. 12. 2006, 21:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já sem si koupil orego pilník(podle řetězu)za 65 Kč a brousím to na stoličce.Nejvíc to tupí suchá švestka Question Mám elektrickou 40 grizlli za 1900Kč a jede dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jackus
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 29. 12. 2006, 14:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pane kolego, asi jste ještě neřezal suchý akát. Jednou se mi poštěstilo. Čerstvě nabroušený řetěz byl za pár minut absolutně tupý. Prý se na takové dřevo má nabrousit řetěz pod jiným úhlem.

Apropó, ten akát jsem po 10 cm zářezu vzdal Very Happy
Návrat nahoru
Henessy
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 31. 12. 2006, 18:28    Předmět: re Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Řetěz jsem si nechal nabroustit jen jednou. Když jsem viděl, kolik mi ubrali zubu, tak jsem koupil pilník a šmidlám to sám.l Prý je na to nějaký držák, tak to na jaro koupím a vyzkouším. Když se mi povede řez při zemi kombinovaný s podmítkou, tak bych se ujezdil.
Návrat nahoru
Aesculap
Anonymní

PříspěvekZaslal: po 1. 1. 2007, 18:49    Předmět: Akát versus řetěz Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Při kácení stromů podél tratí jsme pokáceli několik stovek akátů včetně starých až suchých stromů. Vše se pořezalo na palivo - špalky. Na jedno nabroušení se dá rozporcovat tak 2 - 5 stromů. Asi to chce lepší řetěz /Oregony, pily Jonsered a Husquarna)
Brousili jsme klasicky - v terénu.
Také jsou k dostání pro laiky přípravky pro broušení řetězů. Nezapomeňte, ŽE I VYHAZOVÁKY SE MUSÍ SNIŽOVAT. (Čas od času)
Návrat nahoru
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 9. 3. 2007, 14:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám na motorové pile řetěz s tímto označením:

OREGON
530 05 437
91VJ N052X

Jaký průměr kulatého pilníku bych měl na tento řetěz koupit? Dá se to nějak vyčíst z toho označení?

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrumr
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 1. 4. 2007, 20:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
řezal jsem pařez ořechu asi metr průměru a 5 let starej,třikrát sem brousil a špony ztoho byli jka od soustruhu.Asi ořech už nebudu řezat. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 3. 4. 2007, 22:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když jsem dostala za úkol koupit pilník na řetěz motorové pily, vzala jsem si papírek (přesně tak, jak jste typ napsal) a v prodejně, kde motorové pily prodávají mi prodali i pilníky (Baumax i Mountfield je má taky).
Měl jste si nějaké pilníky na řetěz pořídit zároveň s pilou, ale spíš vám je měli nabídnout prodavači, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 4. 4. 2007, 16:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fidych napsal:
Když jsem dostala za úkol koupit pilník na řetěz motorové pily, vzala jsem si papírek (přesně tak, jak jste typ napsal) a v prodejně, kde motorové pily prodávají mi prodali i pilníky (Baumax i Mountfield je má taky).
Měl jste si nějaké pilníky na řetěz pořídit zároveň s pilou, ale spíš vám je měli nabídnout prodavači, že?


Já tu pilu kupoval přes internet, přišla mi poštou, takže mi prodavači ani nemohli nic jiného nabídnout.
Neutral Neutral Neutral

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 4. 4. 2007, 20:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To jsem netušila (mohlo mně to napadnout), takže jedině lístek s typem pily a do prodejny, Lemer nebo Stihl mají solidní nabídku i prodavače, věřím, že uspějete - někdy jsou odborníci i v Mountfieldu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alokan
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 6. 6. 2007, 14:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stačí si vzít řetěz sebou do obchodu nebo do servisu prodejce už pozná jaký pilník nebo náhradní řetěz potřebujete.Stejně se,ale rozhodně vyplatí mít dva řetězy a při stupení máte čím řezat a po práci zajedete do servisu kde za 35,- řetěz opět nabrousí.Nebo si koupit přípravek na broušení řetězu cca.700,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Antepost
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 6. 6. 2007, 16:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale kde brousí za 35 Kč ? Objevil jsem 1 zub za 1 korunu to je asi 60 za řetěz. Ante
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alokan
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 6. 6. 2007, 19:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V servisech pro zahradní techniku tady v Brně se ta cena pohybuje od 35 a víc ale i těch 60 korun se dá.Nebo pak koupit buď ruční nebo elektrickou brusku.Ruční 700,- elektrická cca 2500,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Nářadí a pomůcky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group