další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak na krtka
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Trávníkář
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 29. 11. 2006, 17:17    Předmět: Jak na krtka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Poradte někdo jak se zbavit krtka.
Návrat nahoru
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 1. 12. 2006, 13:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Existuje řada rad, jak vypudit krtka ze zahrady, ale ani jedna není stoprocentně účinná. Je třeba vyzkoušet, co pomůže - na každého krtka totiž platí něco jiného Laughing
Několik tipů pro humánní vyhnání krtka z vašeho ráje:
1. Solární odpuzovač krtků
Každých 30 sekund vyšle nízkofrekvenční oscilace, které jsou pro krtky nepříjemné. Nemusíte se obávat, na člověka a domácí zvířata nepůsobí. Jak funguje? Přístroj je napájen integrovaným solárním článkem, který současně nabíjí do něho vložený záložní akumulátor. Uváděný dosah - 30 metrů.
2. Elektronický odpuzovač
3. Výbornou práci odvádí kočka - co takhle pořídit si koťátko? Laughing
4. Citrón, nejlépe čerstvý, vkládat do jejich chodbiček
5. Zelené listy ořešáku královského nastrkáte v co největším množství také do krtkova obydlí, pokud nemáte čerstvé listy, lze použít i suché, ale ve větším množství
6. Krtek nesnáší hluk, vibrace, průvan a zápach. Vezměte starý vysavač, otočte hadici tak, aby nesála, ale foukala, a asi po dobu pěti minut krtkovi pusťte průvan do díry. Jednou nestačí, je třeba opakovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pan.STANDA
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 1. 12. 2006, 14:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Solární a elektrický odpuzovač mám krtci vesele bydlí vedle něj a často najíždí k němu asi ho chcou vytáhnout ze země.Krtince mám nejvíce pod ořešákem asi jim to listí voní,zahrada sousedí vedle frekventované komunikace docela vysokej hluk a otřes,jsem na kopci prúvanu je tam dost.Nic z těchto bodú nazabírá navíc nám tři kočky na zahradě já sám jsem nakoupil dýmovnice na krtky a nic,tak dávám do každého krtince tabletu naftalínu a strkám do země síru co se zapaluje v sudu na víno ,mám napúl zastrčené lahve od piva aby při prúvanu hučely a nic ztoho nepomáhá krtci se množí dál a dál.No já si myslým že nepomúže asi nic snad dostanou nějakej mor kterej je všechny vyhubí. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 1. 12. 2006, 15:41    Předmět: ad Standa Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stando, tak to Vám nezávidím. Jste důkazem, že ne vše funguje stoprocentně. Máte superodolné krtky. Pokusím se zjistit další možnosti, jak je ze zahrádky vykázat! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krtenek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 3. 12. 2006, 14:45    Předmět: Re: Jak na krtka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Trávníkář napsal:
Poradte někdo jak se zbavit krtka.
Takový dotaz tu vidím opravdu nerad. Shocked

Že by duplicitní téma? http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.php?t=59


Naposledy upravil krtenek dne ne 3. 12. 2006, 19:27, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KOSŤA KOSTIČ
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 3. 12. 2006, 17:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U babičky jsme je vyháněli tak, že se do země okolo krtinců napíchaly dráty, na který se nasadila pet lahev dnem vzhůru a naohybalo se to tak, aby se hrdlo v klidu toho drátu nedotýkalo. Jak pofukuje vítr, to klepání se neustále přenáší do půdy a krtek se časem přestěhoval. Na ty odolnější jsme do chodbiček strkali petardy mega. Nejen že to byl dostatečný hluk, ale zasmradilo to celý podzemní systém jako kdysi dymogan. A pak bylo vidět další vstupy do těch jejich chodbiček. Anebo klasiku - sud vody, hadici a proplach. Tu vodu teď na zimu maj nejradši.
_________________
Protože by mělo být, ale kdyby když až bych kdybych... Aneb kdo chce, hledá způsoby a nachází řešení; kdo nechce, hledá důvody a nachází výmluvy. Zkrátka je lepší mrtvej frajer, než živej sráč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger Skype
Strongicek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 11. 12. 2006, 17:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, také sháním rady a postupy, které by proti krtkům pomohly. Zatím však mohu jen konstatovat, že pet lahve zpracované jako větrník na kovové tyči se jim, potvorám, moc líbí, od té doby, co jsem je zapíchala, nadělali krtince především okolo nich. Vodu jim pouští táta obden, ale hromádek stále přibývá. Oni klidně hrabou i když stojím opodál a koukám na ně. Asi nezbyde nic jiného než vzít rýč, počkat si na něj, vyšťouchnout a pak ... třeba odnést k sousedům?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceny
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 15. 12. 2006, 15:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravim,
muzu take prispet jenom z vlastni skusenosti co na nase krtky nepomaha
- zaslapavani hromadek
- pes na zahrade
- prolevani hromadek vodou
- napichane pet lahve na tyci

Tohle by mohlo fungovat, ale mam strach to vyzkouset... Wink
http://mujweb.atlas.cz/kultura/ybaron/chem.htm

Ceny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigy
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 15. 12. 2006, 23:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jestli se chceš zbavit krtečka tak mu ušij kalhotky a kup mu autíčko Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lastef
Anonymní

PříspěvekZaslal: so 16. 12. 2006, 13:23    Předmět: krtek Odpovědět na téma Odpovědět s citací
pry je nejlepsi namocit hadřiky do lizolu a nacpad do dir.....druhy den vsechny hadřiky roztahané na zahradš a smrad.Další rada byla petardy do děr .Celý den jsem střilel jako o silvestru a vysledek?Vybouchle petardy vyhrabané z dír tak nevím mamasi krtky ze zasahove jednotky kteří mají tvtdý výcvik
Návrat nahoru
BaTom
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 19. 12. 2006, 13:10    Předmět: Jak na krtka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Krtka jde vyhnat jen velmi těžko.Humánní způsoby jsou takřka neučinné.Pro mne je nejúčinnější chytání do speciálních kleští na krtky.Ty jsem koupil v domácích potřebách.Vyžaduje to ovšem trochu taktiky a trpělivosti.Je potřeba najít chodbu,kterou krtek pouze probíhá.Ne tu pod krtinou.Tu odkryju až na dno chodby,na šířku sklapovacích kleští.Kleště nastavím a celou díru přikryju kbelíkem.většinou do druhého dne je krtek chycen.Bohužel většinou to nepřežije.Nevýhodou je ovšem,že opuštěný systém chodeb za čas obsadí jiný krtek a chytání pokračuje.
Návrat nahoru
mg
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 20. 12. 2006, 23:03    Předmět: hrrr na ně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
mám dobrou zkušenost s kočičími lejny - zahrabávat do krtčích děr....je to sice humus sbírat kočičince, ale pokud máte kočku doma a používáte takový ten kočičí záchod s kočkolitem, jde to celkem snadno. Výsledky mám zatím 100%, už dlouhodobě zahrada bez krtků
Návrat nahoru
marz
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 21. 12. 2006, 10:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vem si do ruky rýč, počkej, až vyleze a zbytek si snad domyslíš.
_________________
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: so 23. 12. 2006, 18:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také jsem zkoušel všechno možné, elektroniku, listí, potrolejový hadr. Ze všeho se osvědčily jen dvě metody. První značně drastickou mi předvedl soused. Použil PB lahve a asfaltérského hořáku na pokládání lepenky. Po vehnání plamenu do díry opravdu vyběhl hořící krtek. Na tuto metodu nemám nervy a ostatně krtek je chráněný. Druhá metoda je ryze přírodní. Na zahradě se usadila kuna a ta na krtky platí. Neví že jsou chráněni a tak je celkem bez problémů likviduje. Potíž je v tom, jak si kunu na zahradě udržet, zatím ji podstrojuji a tak se to daří.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: po 8. 1. 2007, 22:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to jednoduché! Potřebujete k tomu auto a hadici od vysavače. Podívete se kde krtek naposledy vyhrabal zeminu, najedete autem, hadici napojíte na výfuk, rozhrnete hromádku, a druhý konec hadice dáte do díry, kde krtek hrabal, nastartujete, trochu přidáte plyn a čekáte. Buď vyleze sám, nebo už nikdy nevyleze. Very Happy
Návrat nahoru
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group