další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Rozmnožování koniferů.
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kun_1983
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 3. 12. 2006, 21:49    Předmět: Rozmnožování koniferů. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj. Jak se rozmnožujou konifery? Někde jsem se dočetl, že řízkováním. Tak jsem zkusil uříznout větvičku, asi 15 cm dlouhou a dal ji do normální vody z vodovodu. Je nějaká šance, že vypustí kořeny? Nebo se konifery množí jinak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 4. 12. 2006, 17:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejsem si jistá, jestli tohle zabere.
Ale zde podrobný návod:
http://dendro.mojzisek.cz/m_rizkov.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Strongicek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 12. 2006, 12:17    Předmět: MNOZENI Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Take jsem letos vyzkousela mnozeni rizky. Navod znel: v rijnu odebrat rizky a zasadit do zeminy. V pokojove teplote pri 70proc vlhkosti nechat do jara a vytvori se koreny. Po dvou mesicich konstatuji, ze ac jsem pouzila stimulator, 2/3 jiz uschly a zbytek je sice zeleny, lec bez korinku. Tak jen tise cekam, co bude dal a jak to vsechno dopadne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 28. 12. 2006, 12:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Větvička ze stromu ve vodě rozhodně nezakoření. To je zbytečná práce a škoda materiálu. Zkuste návod, který poslal Červík, to je opravdu dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iweta
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 26. 1. 2007, 0:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mě se chytnou tak dvě větvičky ze tří. Větvička se nesmí uříznout, ale hnusně utrhnout. Dělám to na jaře strčím jí do obyč. květináče ze zahradnictví bez misky a přiklopím flaškou od zelí. Nechám na terase v polostínu a zalévám k večeru s ostatními kytkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
Strongicek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 3. 2. 2007, 16:24    Předmět: Rozmnožování řízky Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hlásím, že mám asi 10% úspěšnost. Někomu se to bude zdát málo, ale jako pokus mi to stačí. Jsem spokojená. Nebyla tam 70% vlhkost, a i další podmínky nebyly přesně dle návodu, ale přeci se něco chytlo a zakořenilo. P.S.: Opravdu píšou utrhnout řízky, nikoli odstřihnout (uřezat) Tomu množení na jaře do květináčů pod sklenici na terasu bych věřila. Hned vyzkouším. Potřebuju ještě tak 100 - 200 kousků. Tak přeju hodně dalších úspěchů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 3. 2. 2007, 19:08    Předmět: Re: Rozmnožování řízky Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Strongicek napsal:
Hlásím, že mám asi 10% úspěšnost. Někomu se to bude zdát málo, ale jako pokus mi to stačí. Jsem spokojená. Nebyla tam 70% vlhkost, a i další podmínky nebyly přesně dle návodu, ale přeci se něco chytlo a zakořenilo. P.S.: Opravdu píšou utrhnout řízky, nikoli odstřihnout (uřezat) Tomu množení na jaře do květináčů pod sklenici na terasu bych věřila. Hned vyzkouším. Potřebuju ještě tak 100 - 200 kousků. Tak přeju hodně dalších úspěchů.

To to přeju hodně úspěchů. Také jsem takto začínala, nakonec jsem došla k názoru, že je to blbost, když jsem potřebovala osázet plot o délce 40m. Sazenice jsme koupili a do 4 let je hustý a plně propojený.
http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.p...p;start=15

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iveta
Anonymní

PříspěvekZaslal: so 3. 2. 2007, 20:15    Předmět: Množení konifer Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Loni na začátku léta jsem odebrala řízky z cypřiše asi 10-15 cm, trochu seřízla kůru, namočila do stimulátoru, zasadila do substrátu pro výsevy a dala je do foliáku, po několika týdnech všechny zakořenily, pak jsem je přesadila do substrátu pro konifery. Zjistila jsem, že je možné takto konifery rozmnožit, ale pokud nechcete čekat řadu let, je lepší sazenice koupit.
Návrat nahoru
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 3. 2. 2007, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Iveto, souhlasím, myslím, že pokud nepotřebujeme rostliny vysázet hned na určité místo (třeba jako živý plot) , můžeme si je množit jen tak, doředu (hlavně ty, jejichž růst trvá léta) - co kdyby se jednou hodily? Moc místa nezaberou a v květináčích se hodí i na balkony, kde udělají parádu i jako malé, což je fajn:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 7. 2. 2007, 23:05    Předmět: Rozmnožování konifer Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Není to sice moje silná parketa,ale pokusímse podělit o svoji zkušenost.:Řízky konifer nestříhám ale trhám,konce řízků případně upravím kladívkem rozklepáním(citovku).Řízky nemáčím ale rovnou píchám na záhonek.Jednotlivé řízky přikreju sklenicemi a ty zaliji.Druhý den sklenice přimáčknu do substrátu a opět vydatněji zaliji aby se zemina kolem sklenic zatáhla a vytvořila uvnirř vlastní klima.Příležitostně zalívám takto je nechávám i do jara příštího roku kdy teprve udělám kontrolu ujmutí.Zatím jsem měl možná štěstí v ujímání (60%),nebo spíše ve volbě jehličnanu.Množil jsem je pro vlastní potřebu nikoli na výdělek.Podobně se dají množit i růžičky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wbgarden
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 11. 2. 2007, 11:07    Předmět: Roubání jehličnanů Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím, co takhle zkusit roubování jehličnanů. Zrovna nyní je vhodná doba. Pro inspiraci přikládám pár obrázků ze Zahrady plné čarověníků...
Jan Sláma wbgarden
http://wbgarden.com


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jan.P@atlas.cz
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 21. 2. 2007, 21:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Myslite si, ze by Vasim zpusobem sla rozmnozit Wistarie?H
Návrat nahoru
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 3. 5. 2007, 22:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Wistarie se dá množit hřížením: větev zaháčkovat do země (přidat kvalitní substrát s rašelinou - tím zasypat pohříženou část), zavlažovat = překrýt folií = nenechat přeschnout!
Zakořenění trvá někdy dlouho, takže trpělivost. Teprve když je kořenový systém bohatší, lze novou rostlinu oddělit. Zkrátit tak na pět oček, pak vysadit do květníku, zakrýt mikrotenovým sáčkem a občas větrat. Nedávat na plné slunce, dokud není jistota, že nevadnou listy a je znát, že se rostlina uchytila a přirůstá Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 17. 5. 2007, 8:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Množit konifery ale i jiné rostliny jde opravdu všemi různými způsoby.Jen vědět jak,a zkoušet.Pokud toto děláte jen pro svoji potřebu a potěšení a ne na kšeft tak je to i někdy nervní dobrodružství(krásné).Ale musí člověk mít chuť to zkoušet.Někomu vykvetou i vidle o které se opírá,já patřím k těm co až po několikátém pokusu se mi teprve zadaří,ale o to je to příjemnější pocit vítězství nad sebou.Proto hřížte,odkopávejte,dělte,očkujte,roubujte a vysévejte však ono se zadaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 7. 3. 2008, 21:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
vaše témata jsou poněkud starší,ale ráda bych přispěla,protože tam kde pracuji se množí konifery dá se říct 100 %.
Řízky se odebírají hlavně jednoleté asi 15 cm dlouhé dle druhu v SRPNU.
Nechají se zaschnout do druhého dne a potom se sází do vlhkého substrátu který je namíchán z 80 % písku a 20% rašeliny,dají se do studeného skleníku a kontroluje se přes zimu vlhkost,příštím rokem máte krásně všechno prokořeněné a můžete přesazovat.
Když množím doma používám staré polystyrenové truhlíky ty jsou na to jedinečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group