další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jakou používáte sekačku? Jste s ní spokojeni?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:15    Předmět: Jakou používáte sekačku? Jste s ní spokojeni? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já mám od Mountfieldu TDL 484 TL s pojezdem. Mr. Green
Sekám asi každý týden 2-3 hodiny. Docela jsme spokojený. Jen by mohla mít širší záběr.


Naposledy upravil germi123 dne so 7. 1. 2006, 17:18, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Automan
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
germi: Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bond007
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
my mamy nejakou cervenou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fojťan
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
my mave VARI honda jeden kotouc - je vyborna, neznicitelna, jen se leje benzin a obcas se zkontroluje svicka a volejovej filtr.

tip: nevadi co z toho tece okolo (olej, benzin,...), jede neustale Very Happy

_________________
learnin' to fly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
mickaelb
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 17:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mame jednu normalni rotacni, zaber 55cm....a pak takovy postarsi traktorek, ale zrepasovany, nekdy hodim foto, zaber asi 100 cm Wink
_________________
Na kdyby se nehraje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
ConPower
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 19:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky něco z Mountfieldu, červeného, motorového Smile . Dědovi tím sekám zahradu. Myslím, že to je nějaký Razor, či co...
_________________
Nokyja 6234 + 512 MB microSD Kingston @ Zímnz CX65, ajRajvr T10 1 GB + Koss KSC/75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zelik
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 19:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My máme akorát takovej shit na elektriku,ale na naše sekání to stačí,vypadá to trochu jak motorka pro malý děti Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Malkovich
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 21:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mountfield-mám ji asi šest let a zatím byla jen jednou na kompletní servisní prohlídce a třikrát jsem měnil nože.Sekám trávníček okolo domu asi čtvrt hektaru. Mr. Green Tak docela dostává zabrat.
_________________
AMD Athlon 64 3000+, Arctic Freezer 64Pro,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,GeForce 7600GT Silent Pipe II,Case Gigabyte AURORA, 2x512MB DDR400 ,HDDSeagate 80 +120GB ,LCD FSP19-2,,Logitech Z-2300, DVD±R LG ,zdroj Fortron 400W ,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
christian
Administrátor

PříspěvekZaslal: ne 8. 1. 2006, 0:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mame nejakou elektrickou, ale planujeme koupit od Mountfieldu benzinovou, protoze uz nas nebavi furt tahat ten kabel nebo o nej furt zakopavat Smile
_________________
O víkendu spustíme SuperFórum!

Už je to tady..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HOOK
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 9. 1. 2006, 14:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ja koupil pred par lety od montfieldu tu nejvesi elektrickou, jediny co mi na ni vadi, ze dost rezne, myla nastrikana jenom jednim vrchnim lakem, ktery se do dvlou let ve spodu sloupal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lumpo
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 11. 1. 2006, 22:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já mám takovou z Mountfíldu, ale ted jsem koukal na Kutila Tima a ten do ní dal motor z vrtulníku Laughing Na jaře se proto chystám na zástavbu HTP... Cool
_________________
Škoda Felicia Kombi LXi Silver... + čip + NOX...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Fojťan
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 1. 2006, 15:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Lumpo napsal:
Já mám takovou z Mountfíldu, ale ted jsem koukal na Kutila Tima a ten do ní dal motor z vrtulníku Laughing Na jaře se proto chystám na zástavbu HTP... Cool


ono nebude takovy rozdil mezi lupem a sekackou, takze to staveni nebude pro tebe zadnej problem Wink

_________________
learnin' to fly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
TA
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 13. 1. 2006, 2:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
naša prvá rodinná sekačka sa po pár použitách pokazila... už ani neviem, aká značka to bola
_________________
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy! - trolejbus.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
christian
Administrátor

PříspěvekZaslal: so 14. 1. 2006, 1:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak uz mame benzinovku..
_________________
O víkendu spustíme SuperFórum!

Už je to tady..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pickuper
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 15. 1. 2006, 22:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Se sekačkou je to jako s manželkou, je třeba hledat a zkoušek,než člověk najde ten správný typ.Já osobně jsem po letech hledání a zkoušení zůstal u sekačky Jonsered,kterou jsem ovšem lehce poladil. Seriový dvouválec japonské provenience, dostal ostřejší klikovou hřídel, kované písty, laděné výfukové potrubí a zapalovací svíčky DENSO IRIDIUM. Jistě, někdo by mohl říci,že tato úprava je zbytečná.Nicméně před výše uvedenými úpravami jsem sekával svou "malou" zahrádku o výměře 1,7ha často i několik hodin.Po této úpravě se čas k sekání snížilna 54min a vedle průměrného přetížení 3,1g během sekání lze vychutnávat i excelentní zvuk dvoutaktníhovysoko obrátkového motoru spalujícího letecký kerosen. Zkrátka a dobře: vřele doporučuji!!!
Wink

_________________
...a Prorok Muhammad děl: "Dobrá, tato bitva je vyhraná. To však byl pouze malý džihád, nyní začíná velký džihád."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lumpo
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 16. 1. 2006, 21:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dotaz pro všechny - nevíte kde sehnat levně motor HTP 1,2 se 2mi ventily na válec? Neboli 6V Cool Někde jsem zaslech, že je přímo ideální pro zástavbu do zahradního traktůrku... Motor má dostatečný výkon a ideální průběh kroutícího momentu... Jen nevím kde a za kolik ho sehnat - poradte - jaro už tuká na dveře ...

//germi123 - na dotazy tohoto typu je ideální forum http://garaz.autorevue.cz

_________________
Škoda Felicia Kombi LXi Silver... + čip + NOX...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
sejvi
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 4. 4. 2006, 7:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ja uz 2 roky pouzivam benzinovou rotacni sekacku AL-KO Classic a zatim spokojenost...


_________________
Hloupost nejenže nezná hranic, ale nepotřebuje ani tlumočníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 4. 4. 2006, 16:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sejvi: Jestli koukám dobře tak máš motor Briggs-Stratton Quatro, ten samý mám také. Taktéž spokojenost. Mám s ním odjeto asi 5 sezon (250hodin) a pouze sem měnil olej, doléval benzín a pral vzduchový filtr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Michael52
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 25. 4. 2006, 12:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám zatím 3 roky benzín Stigu s pojezdem a jsem maximálně spokojený. Na dvacet let s elektrikou z Bývalé NDR nezapomenu. Kabel byl zjizven jak ústa starý indiánky.
_________________
1. GPS -Trimble GeoXT
2. GPS - hx4700+4GB SD+6MB CF+GPS BT i-Tec BT 339
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 8. 5. 2006, 21:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám Hondu a spokojenost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
goob
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 23. 5. 2006, 1:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Používáme benzinovou sekačku od Mountfieldu. Jiné jsem neměl možnost zkusit, tak nemohu porovnat, ale neseká špatně a problémy s ní nějaké výrazné také nejsou. Až budu ale veliký, koupím si traktůrek na sekání. To bude sekání opravdový požitek Smile
_________________
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: po 29. 5. 2006, 20:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den .Po návštěvě výstavy ve Střílkách u Kroměříže,/kde nebyl výběr sekaček/,jsem přes internet objednal motorovou sekačku s pojezdem,motor Honda.Až po vybalení jsem zjistil,že je vyrobena v Polsku.Typ MARINA RASOR SP 46 SH GCV 135 /5,5HP/.
Při trochu vlhké trávě se ucpává,nevyhazuje trávu a sběrný koš není možné proto použít.NEKUPUJTE.
Návrat nahoru
mae-geri
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 28. 6. 2006, 22:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mame Stihl FS45. Takovy maly benzinovy krovinak. Na male nerovne plochy uplne dostacujici.
_________________
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
žlutý pes
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 4. 7. 2006, 18:57    Předmět: Husquarna - v akci Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Měl jsem 1300W elektriku, 43cm, na 600m2 cca 2hodiny času, neustálé vysypávání koše...
Chtěl jsem sekačku s nasávacím turboefektem ve skeletu, aby měla široký záběr aspoň 53cm, dostatečně silná, pokud možno Honda s vysokým kroutícím momentem na vyšší či mokrou trávu, dostatečně veliký koš, pokud možno mulčování.
Obcházel jsem různé typy, nakonec jsem se rozhodoval mezi Hondou a ALCO 8000, avšak každé nějaký požadavek chyběl.
Přátelé - Husquarna! Tento typ má všechno v jednom - ROYAL 53SV W
Blíže viz http://www.lignusfm.cz/htm_data/R%2053%20SVW.htm, poměr cena/výkon = excelentní.
Za půl hodiny jsem hotový, s košem jdu 2x - 3x, podle výšky přerostu. Max. spokojenost.
Návrat nahoru
Ladislav Beneš
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 11. 7. 2006, 8:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já mam benzínovou, ale značku nevim.

Elektrickou bych si nekoupil, protože by mi vadil ten kabel, co se musí všude tahat

_________________
Moje mašinka
Dell INSPIRON 6400 Core Duo T2300 1.66 GHz, paměť 1024 MB (2×512 MB) DDR2 533 MHz, pevný disk 80 GB 7200 otáček, grafická karta ATI MOBILITY RADEON X1300 128MB, Bluetooth, Wi-Fi atd.

Omlouvam se za drobné překlepy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger ICQ
ally
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 11. 7. 2006, 15:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mountfield- benzínová, pěkně řve. Máme dlouhou zahradu, tak nevím jak bychom za sebou tahali kabel.
_________________
* Starostlivý přítel je ten, který, zavoláte-li mu ve tři ráno, zavěsí, abyste se mohli vyspat.
* Lítost - to je pevné předsevzetí, že příště už nezanechám otisky prstů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sevela.p
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 9. 8. 2006, 12:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mountfield bez pojezdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kateřina Tomášová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 21. 3. 2007, 10:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já používám také elektrickou sekačku od Mountfieldu. Seká dobře, ale ten kabel. Zahrada je veliká a členitá, uvažuji o motorové sekačce. Jenže zahrada má i svahy, tam tu motorovou asi neutáhnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kajvet
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 29. 7. 2007, 18:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já mám přesně tuhle a je skvělá.. sekám i mulčuju...
http://www.mountfield.cz/sekacky-rotacni-b...34-tr.html

_________________
AMD Athlon64 3200+(2,0 GHz, s939,1GHz) HT, Venice,512kB) - GigaByte GA-K8NF-9 Ultra (s939, nF4, PCI-Ex16, D-DDR, 7.1ch, L,S) - Sapphire RX1600Pro (256MB/128bit,PCI-Ex16,TV,DVI - 2GB RAM DDR PC400MHz,A-Data - WDC WD1600JS (SATA2, 160GB, CaviarXL,7200,8MB)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
soze
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 29. 7. 2007, 18:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tiež máme nejakú Mountfield s pojezdom.
Aj keď sa na Mountfield dosť nadáva, sekačka sa ukazuje po rokoch ako nezničiteľná. Údržbu dostáva minimálnu - tj výmena oleja 1x za 2 roky. Neumývam, neolejujem, nevoskujem lak, nož vyvažujem len "orientačne".
Budúcu sekačku si kúpim určite takú, ktorá aspoň "aktívne zatáča", prípadne cúva dozadu. To sú práve tie úkony, ktoré vyžadujú najviac potu a práce.
Najperspektívnejšia sa mi javí AL-KO Vario 470 BR - zatáča.
Sekačka je spotrebný tovar a preto nevidím zmysel v zakúpení "značkovejšej" za 20-30 tisíc peňazí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaromir.malich
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 29. 7. 2007, 18:35    Předmět: Re:sekačka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já používám bubnovou sekačku DAKR RZS 69 W s motorem Jikov 1414(pro Vari systém). Dostává to pravidelnou údržbu,motor super,velký výkon,na sekačce se za 5 let používání nepokazilo vůbec nic.Je jako nová
_________________
Spolupracovník www.abecedazahrady.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Ramik
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 21. 12. 2007, 2:48    Předmět: Dobrá sekačka TDL. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Asi před 11 lety jsem koupil na pravidelné domácí sekání z části svažité zahrady o rozloze 2400 m2 u Mountfieldu sekačku Castel Garden TDL 484 TR Embarassed http://www.mountfield.cz/sekacky-rotacni-b...4-tr.html. Sekáme pravidelně každých 14 dní a nemohu si na ní stěžovat. Případnou údržbu si provádím sám Cool , v servisu byla jen jednou a to proto, že pobertální synáček s ní najel na obrubník a ohnul klikovku Twisted Evil . Každou druhou sezonu u ní sice musím měnit opotřebované plastové kolečko pohonu spolu s unašečem a klíňákem, to je ale dáno tím, že máme prudký svah, kde je pojezd enormně namáhán. Původně jsem čekal, že do dvou let na svahu odejde motor, ale k mému překvapení běží dodnes Shocked . Tento stroj je na naše potřeby přesně ten pravý z hlediska manipulovatelnosti (váha, záběr, výkon) Very Happy .[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 23:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já používám Bosch Rotak 37 Li. Maximální spokojenost. Dost hustý je když sekám před domem tak každej kouká že netahám za sebou kabel. Má totiž zvuk přesně jako klasická elektrická sekačka.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AirTom
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 14. 3. 2008, 9:35    Předmět: ATCO Balmoral Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Právě jsem si koupil vřetenovou sekačku ATCO Balmoral, kamarád z Anglie mi jí doporučil, prý je to kultovní značka. Jsem zvědavý jak bude trávník vypadat. Jezdí po válcích, takže budu mít klasický pruhy na trávníku. Už se nemůžu dočkat až začnu sekat! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 1. 4. 2008, 21:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dnes jsem se svojí akumulátorovou sekačkou posekal tento trávník. Baterie ukazuje půl kapacity. Škoda ze z té fotky není cítit ta krásná vůně posekané trávy Smile A jaro je tady. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 1. 4. 2008, 22:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Naše tráva ještě neví, že existuje zelená barva a sekačka stojí osiřele v garáži Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group