další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
pálené vápno na trávník
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kulda.m
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 15. 2. 2008, 19:11    Předmět: pálené vápno na trávník Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, kamarád mi poradil, abych trávník ve kterém je mech a také pod stromy - do obvodu koruny posypal nehašeným / páleným/ vápnem. To se samo vlhkem vyhasí, "vypálí" mechy, odkyselí půdu a pak po vyhrabání trávy která je od vápna vypálená naroste nová, krásná bez mechu. Není pálené vápno moc agresivní?

Děkuji za rady.
Question Question Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 16. 2. 2008, 14:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,
mech v trávníku se drží v stále vlhkých a kyselích půdách.Vápencem půdě zlepšíte PH,ale je to jen dočasně. Doporučila bych trávník provzdušňovat,vyhrabat mech a povápnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 16. 2. 2008, 14:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
,zamyslete se nad tím jestli máte v trávníku nějaké vřesovištní rostliny,ja například pěstuji rododendtony a japonské azalky,takže se z mechem musím smířit.Vyhrabuji ho jen hrábkama,pokuď bych povápnila zbyl by mě na zahradě jen ten trávník.
[URL=http://www.ukazto.com/?img=2207954,06100004.jpg][IMG]http
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 16. 2. 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám neblahý pocit, že bude-li se vám vápno "hasit" na trávníku, zbavíte se sice mechu, ale i trávníku Crying or Very sad Boj s mechem je nekonečný, mám vyzkoušeno snad všechno (krom zorání pozemku, navezení zeminy a založení nového trávníku) a úspěch s likvidací mechu je kolísavý, nikdy ne stoprocentní.
Podobnou péči, jaká se doporučuje tady, http://www.aros.cz/cs/pece-o-travnik/ , tu nějak nezvládám Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 16. 2. 2008, 23:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
s tím vápnem máte pravdu já už jsem zkusila taky kde co ale marně vždy jen na chvíli a zase tam byl zpět.Dneska vždy na jaře jen ručně vyhrabu.Předtím jsem vám posílala foto a nějak se mě nezadařilo,mělo by tam být vidět co mam v zahradě mechu místo trávy.Mech je vidět pod první a druhou azalkou zleva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 16. 2. 2008, 23:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Váš mech šel úplně mimo, žádný nevidím, protože vidím jen ty krásně rozkvetlé penišníky a azalky! Je to paráda Shocked k pokoukání!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 17. 2. 2008, 10:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
vy jste to přesně vystihl,co tím mělo být řečeno,když se vám nedaří udržet trávník,tak do něj vsaďte něco čím upoutate pozornost a oči ani nepostřehnou že je nějaký podrost velice zanedbaný jako je tomu u mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 17. 2. 2008, 21:40    Předmět: Hance Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fidych napsal:
Váš mech šel úplně mimo, žádný nevidím, protože vidím jen ty krásně rozkvetlé penišníky a azalky! Je to paráda Shocked k pokoukání!



Tak to tedy klobouk dolů! Jak píše Fidych - paráda! Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group