další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Nevíte jak na krtky?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
betka
Anonymní

PříspěvekZaslal: po 22. 1. 2007, 21:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dekuju, vyzkousim. Asi budu tech syrecku potrebovat nakladak. Kez by to pomohlo. A kdyby nic jineho, tak mame aspon zaklad na dobry kompost Smile
Návrat nahoru
Ivana
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 6. 2. 2007, 21:59    Předmět: Krtek vítězí Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máme taky krtince a to znamená, že i krtka, nebo i více krtků. Krtek s celou svou rodinou neustále vítězí. Slyšeli jsme o citrónech a citrónových kuličkách, ale po dvouch dnech se objevila zase krtina. Přečetli jsme si vaše rady. Asi nejlepší budou plastové lahve, které dělají hluk. Se syrečkama si tak jisti nejsme, ale možná také na ně dojde. Jinak jsme rádi, že krtci vítězí také jinde a ne jen u nás.
Návrat nahoru
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 6. 2. 2007, 23:41    Předmět: Jak poslat krtka na doživotní dovolenou:) Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Milí spolubojovníci, Razz

Dozvěděla jsem se další možnost (kterou používali naše babičky a dědečkové), jak vystrnadit krtka ze zahrady: do jeho chodbiček položíme několik ořechů - lze vyzkoušet různé druhy - uvařených v mýdlovém louhu (použijeme mazlavé nebo jádrové mýdlo), krtek to prý nesnáší a sbalí si kufry. Razz
Nemáte s touto metodou zkušenosti?


Naposledy upravil Kateřina Hradová dne ne 18. 2. 2007, 22:33, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krtek
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 18. 2. 2007, 19:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
S ořechy zkušenosti nemám, já holt ty syrečky. Ale někde - a nevim kde - jsem četla, že nemají rádi kočičince (kočičí výkaly). Vzhledem k tomu, jakej je hroznej smrad, bych se jim ani nedivila. To já zkoušet nebudu. Laughing
Návrat nahoru
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 18. 2. 2007, 22:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pana kocoura doma máááááááááááám Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 2. 3. 2007, 20:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jeden soused radil do díry v krtině zahrabat hlavy z ryb nebo uzenáčů, pomohlo na několik dnů, a opět se nám krteček vrátil. Tolik ryb nestačíme konzumovat, zkoušeli jsme tedy zapravit ddle další rady do krtčí chodby lidské vlasy (hodí se kamarád - holič) ale účinek nic moc. V Baumaxu prodávali granulát, dost drahý, jako odpuzovač krtků, ale účinnost byla nejvyšší ze všech pokusů. Jen se prostě krtečci prodražili.... Jakmile najdu starý obal (omlouván se za výpadek paměti), název přípravku zveřejním! Brzy!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 2. 3. 2007, 22:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Starší návod zněl zatlouct po obvodě železné trubky,nahoru do nich vložit dostatečně dlouhý drát aby drhnul o stěny trubky,a na volný konec vyrobit dětský větrníček jako plašítko na ptáky na hoře a krtky dole.Ale záleží na tom jak rychle si na to ti krtci zvyknou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 5. 3. 2007, 21:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hlavně aby pan kocour chodil na ty správný místa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 7. 3. 2007, 2:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přípravek na odpuzování krtků se jmenuje Maulwurf - Stop, jsou to černé granule, které se sypou do nor (díra v krtinci). Je nejedovatý, biologicky odbouratelný a odpuzuje krtky pachem. Balení stojí kolem 390,00 Kč - drahá legrace - ale ze všech pokusů byl tenhle nejúčinnější, krtci se vracejí až po delším čase a jen největší odvážlivci!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 19:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Co zkusit třeba nějaký solární plašič krtků? Tady na té stránce to vypadá jako hit prodeje:) Máte tam dokonce reakci spokojené zákaznice. Ta cena za plašič jde! http://www.zeleneudoli.cz/solarni-plasic-krtku-hryzcu/d-56880/
hezký den!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 20:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Se solárním plašičem krtků jsme si užili radosti! Zakoupili, nainstalovali a druhý den trůnil plašič uprostřed řádné krtiny.
Firmě jsme ho vrátili - popsali, co se přihodilo, a bez připomínek nám vrátili peníze. Vůbec nás nepřesvědčovali, že jsme něco udělali špatně a z toho usuzuji, že to zas takový zázrak není. Nebo máme srdnaté krtky, co se jen nedají.
Krtky u nás odpudí spolehlivě granule Maulwurf-Stop, ale taky to není napořád, tak tři, čtyři týdny a opakovat. Na rozlehlé zahradě je to docela nákladná akce Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 13:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fidych: Tak to je dost dobrýý, že byl plašič uprostřed krtiny:) Chtělo to fotku! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 21:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to už několik let, a měli jsme pouze obyčejný foťák - tehdy nám narychlo vyvolal film známý a fotku jsme přiložili k dopisu. Jinou jsem neschovala, je to škoda, jenže v tom rozrušení, co stál plašič peněz a výsledek nulový, jsem něměla myšlenky na nic jiného, než se zbavit plašiče a dostat zpět investovaný peníz.
Musela jsem se s krtky smířit - uprostřed luk a polí to jinak nešlo, a pokud mi neryjí přímo v pařeništi, skleníku nebo neobracejí skalku naruby, toleruji různé "cestičky" podle plotu i jinde...
Víc trpí muž, když se mu uprostřed jím hýčkaného trávníku objeví krtina, pak číhá, aby provinilce uchytil. Ale krtci stále vedou Razz !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
capara
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 26. 10. 2007, 22:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zdravim,tak jsem konecne nasel zpusob,jak odstranit krtka ze zahrady.Nejprve jsem zkousel vlasy,pak vetrniky,kocku,sekacku a nakonec i reproduktor.Bohuzel ten parchant se stale vracel.Nekdy po mesici,nekdy po tydnu a nekdy uz druhy den.Nakonec jsem se odhodlal k tomu nejbrutalnejsimu a vyhlasil mu otevrenou valku.Na netu jsem cetl,ze nekdo to zkousel s elektrickyma rozbuskama a tak jsem se dal do dila.Nasel jsem doma stary mikrospinac(spis makro),vojenskou telefonni dvoulinku,12V zdroj a sifonovou bonbicku.Dale by meli cist uz jen pyrotechnici.Rozbusku jsem udelal z 6V zarovicky u ktere jsem rozbil sklo a neponicil vlakno.Do sifonky jsem nasypal strelny prach z patron a vlozil znicenou zarovicku.Dratky vyvedl ven avse pekne pospojoval.Pak uz to bylo jednoduche.Do hromadky jsem vlozil sifonku a hromadku udusal a urovnal.Na vrch jsem polozil desticku sololitu a nad ni tahlo od mikrospinace.Teprve kdyz bylo vse hotove a ja se nalezite vzdalil,tak jsem zapnul zdroj.Pozor,pri vybuchu mohou letat strepiny,je to fakt nebezpecne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 27. 10. 2007, 0:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale co když krtek není poblíž místa výbuchu? Zahubí to tlaková vlna, ohluchne a zhloupne (ztratí orientaci)? Představuji si, že rozmetáte krtiny, ale že by se už nikdy ten pacholek nevrátil? Pro normálního smrtelníka je to dost technicky náročný způsob boje Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group