další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Rozmarýna - choroba ??
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
treneeer
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 26. 1. 2007, 10:53    Předmět: Rozmarýna - choroba ?? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,

máme doma za oknem rozmarýnu na přezimování. Je normálně v květináči v místnosti, kde je cca 12-15 stupňů. Už zhruba měsíc se na ní objevuje zřejmě nějaký škůdce. Některé výhonky jsou jakoby posypané jemným práškem, který se dá setřít prsty a jsou to droubounké krupičky. Připomíná to trochu plíseň. Zcela evidentně jí to škodí, protože napadené výhonky se kroutí a zřejmě odumírají. Zkoušel jsem je odstraňovat i jsem celou rostlinu osprchoval, ale nepomáhá to. Neuměl by mi někdo poradit co s tím? Předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 28. 1. 2007, 21:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podle mě se jedná o nějaký druh plísně. Rozmarýnu pěstuji také, mám ji sice na parapetu okna, pod kterým žne topení, ale přežívá.
Občas se stane, že ji zhnědnou listy, opadají a rostlina uhyne. Vzhledem k tomu, že ji používám hodně při vaření, tak mám vždy "záložní zdroj" v podobě malé větvičky nebo sazeničky na jiném místě, něž je ta prvotní.
Asi bych vyzkoušela nějaký fungicid a pokud by to nezabralo, rozloučila bych se s ní, než si to rozpěstovat doma.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
treneeer
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 29. 1. 2007, 9:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za radu, zkusím to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 10. 3. 2007, 23:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste Previcur, používá se ponejvíc na okurky, ale dobře funguje i na rozmarýně - vyzkoušeno letos v zimě, ničeho se nebojte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group