další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Fíkovník
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 5. 2. 2007, 18:00    Předmět: Fíkovník Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pěstujete tuto rostlinu? Přežije zimu v našich podmínkách? Sklízíte fíky?
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 6. 2. 2007, 13:13    Předmět: Červíkovi Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pěkný den,
fíkovník smokvoň pochází z Přední Asie a Středomoří, takže potřebuje teplejší klima. U nás je možné pěstovat jej venku v chráněných polohách vinorodných oblastí. Je dobré to vyzkoušet, třeba v Brně roste a plodí náramně.
Pro pěstování v našich podmínkách se hodí odrůdy tzv. Adriatické skupiny: například Adam, Colombo, Angelique, Blanche, Brunswik, Celestine, Bordeaux, Ichia Black, Ichia Brown, Kadota.
Udává se, že je-li na zimu keř přikrytý chvojím nebo rákosovými rohožemi, přečká mrazy až do mínus patnácti či osmnácti stupňů (někde se uvádí i dvaceti). Znám ale fíkovník (právě v Brně), který na zimu není přikrytý ničím, přesto ale krásně prospívá - a už je opravdu pořádně rozrostlý.
Nejodolnější odrůdou je Hardy Chicago - má krátkodobě vydržet pokles teplot kolem mínus třiadvaceti stupňů. Háček je ale v tom, že je velmi obtížně k sehnání.
Rostinu lze pěstovat i ve skleníku nebo v bytě (zde ale jen jako dekorativní).
Nutností je pravidelný řez. Letní sklizeň vyrůstá na loňském dřevě, podzimní na letorostech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ales Peterka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 21. 9. 2007, 11:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Neco zajimaveho jsem nasel tady: http://www.fikovniky.com/foto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 9. 2007, 20:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám fíkovník už 7 let venku ,ale teprve letošní mírnou zimu mě přezimoval bez namrznutí a pěkně zaplodil. Teď mě zrají fíky.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 23. 9. 2007, 17:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
bosto2 napsal:
Mám fíkovník už 7 let venku ,ale teprve letošní mírnou zimu mě přezimoval bez namrznutí a pěkně zaplodil. Teď mě zrají fíky.


Tak se pochlubte! Všichni fotku zrajících plodů rádi uvidíme!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 26. 9. 2007, 20:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To bych rád ,ale nepřišel jsem na to jak jsem dostat fotku.
PS: Fíky už jsme skoro všechny snědli.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 9. 2007, 22:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
3 fotky jsou na http://fotoalba.cz/jmelibile
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group